zapad nad morem
Dům a Byt

Jak vyzdobit obývací pokoj ve stylu boho?

0 Shares

Boho styl je nesporným králem interiérového designu v letech 2019-2020. Všudypřítomné květiny (i živé), světlé doplňky (makramé, pleteniny) a proutěné výrobky jsou symboly jednoho z nejpopulárnějších dekorativních stylů. Proč je boho styl v dnešní době tak populární? Především proto, že odlehčil interiér.

Na rozdíl od těžkého loftového nebo skandinávského stylu je styl boho spojován s čerstvostí a lehkostí, kterou navozují v interiéru krémové makramé a všudypřítomné květiny. Jak vyzdobit obývací pokoj ve stylu boho? Víme jak na to.

Opticky rozjasněte malý prostor

U malých metráží je obtížné zvolit vhodný styl výzdoby interiéru, abychom jej příliš nezatížili. Ačkoli boho styl je spojován s lehkostí, i zde je třeba věnovat pozornost tomu, abychom nezahltili interiér dekorativními květináči se zelenými listy. Zaměřte se na světlé barvy (odstíny bílé, béžové, smetanové), které prostor rozjasní a odlehčí. Vyhněte se nadměrnému množství intenzivních a tmavých barev, působí zcela v neprospěch malého interiéru a skličují ho. Nezapomeňte také, že malé prostory milují minimalismus. Čím méně drobnůstek, tím více prostoru.

bila dalie

Zvolte vhodné doplňky

Interiérový design zahrnuje nejen změnu výzdoby a nábytku, ale také šikovné zvolení doplňků. U malých interiérů stojí za to vsadit na jednoduché tvary a funkční řešení. Dobrým nápadem, jak vyzdobit malý obývací pokoj, bude nábytek v podobě obdélníků nebo čtverců se zaoblenými rohy, které zmírní jejich nepřívětivý charakter. Jak jsme již napsali výše, při výběru doplňků vsaďte na estetický minimalismus. Méně, ale více působivě.

Několik makramé s fotografiemi nejbližších na stěně, akrylové nebo skleněné fotoobrazy doplní celou kompozici. Vsaďte také na živé rostliny (listy a květiny), ale pamatujte, že to nesmíte přehánět s jejich množstvím.

orchidej

Barevné obrazy na zeď odvedou dobrou práci

Barevné obrazy a fotoobrazy na stěnu jsou skvělým nápadem, jak vyzdobit obývací pokoj ve stylu boho. Lehké a světlé obrazy na plátně canvas s motivem listů, květin a barev dodají interiéru jedinečný charakter. Akrylové obrazy, i když „těžší“, také vytěží z interiéru to nejlepší, aniž by narušily celou kompozici. Při výběru obrazů na zeď vsaďte na moderní obrazy, které nevyžadují použití rámů. 

Obrazy na akrylu vzbuzují dojem hloubky, a díky tomu vypadá interiér opticky větší. Při výběru obrazů stojí za to zvážit jejich velikost a množství. V některých případech budou triptychy vypadat mnohem lépe než jednotlivé obrazy.

zapad nad morem 1

Dekoratérské kompromisy

Kompromisy jsou v interiérovém designu nutné. Často se musíme vzdát věcí, které se nám líbí, ale nevejdou se dovnitř, nebo skličují interiér. Malé prostory vyžadují hodně úsilí, abychom plně využili jejich potenciál.

Pokud chcete nápaditě zařídit interiér, nechte se inspirovat, prohlížejte katalogy, webové stránky a obchody, a poté si zvolte variantu, která bude pro vás nejlepší.

Zpracoval:wallmuralia

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x