Dům a Byt

Boj o troubu s mámou i se sebou

0 Shares

Dnešní technologie jsou rozdílné a rozmanité. A obzvlášť v kuchyni. U nás nedávno vznikl boj o troubu. Postavil mě před otázku, že i já jednou… Jaký je mezi troubami rozdíl? Onehdá jsem mamince při obnově kuchyně vnucovala moderní, horkovzdušnou, ale ona je hrozně konzervativní. Prý, že chce elektrickou, že jí má nejraději, a že je nejlepší…

377OWJ.jpgNapadlo mě, že by to byl vlastně zajímavý článek, a že bych se mohla dopídit nějaké statistiky oblíbenosti.

 

Buď dám mámě za pravdu, nebo jí dokážu, jaký je zpátečník.

 

Zeptala jsem se nejen u nás v elektru, kde jsem lapila ochotného a kupodivu také informovaného prodavače, ale poctivě jsem se chodila ptát po známých všech věkový kategorií.

 

Tohle jsem zjistila. Vlastně je mi to k ničemu, protože každý chválí to, co má.

 

Plynové trouby
ODBORNÍK : Mají špatnou regulaci ohřevu a nerovnoměrně pečou. Tyto trouby jsou dnes na ústupu. Pokrmy totiž vysušují a teplota v troubě nejde tak dobře regulovat, jako třeba u trub elektrických. Rozehřívají se do zón, takže v dolní části trouby je chladněji nežli v horní části. Výhodou u plynové trouby je rychlé zahřátí prostoru na pečení. Ale máme jen jednu výhřevnou plochu.
BABIČKA: V životě neudělám lepší bábovku, než když jsem mívala plynovou troubu.

 

Elektrické trouby
ODBORNÍK: Jsou vybaveny spodním a horním ohřevným tělesem. U těchto typů se nám snadno reguluje teplota. Ovšem i zde platí, že máme uvnitř místa teplejší a méně teplá. Elektrické trouby jsou ale nejvíce žádané a kupované.
MÁMA: Trhni si nohou, jsem na to zvyklá. Láduješ se štrúdlem a buchtami z elektrické trouby a jsou snad špatné? Vánoční cukroví z horkovzdušné bylo hnusné. Howgh.

 

378MGI.jpgHorkovzdušné trouby
ODBORNÍK: Tady je kruhové topné těleso spolu s ventilátorem. (Ochotně strkal hlavu do trouby a já musela také).

Teplý vzduch zde proudí ze čtyř různých míst. To zaručuje proudění teplého vzduchu rovnoměrně po troubě.

V horkovzdušné troubě se navíc nesmíchají vůně různých jídel a jídlo se nevysuší. Dá se v ní připravovat víc druhů jídel a víc plechů najednou, protože je ve všech místech stejná teplota.
KAMARÁDKA: Mám tuhletu, a když to srovnám s tou elektrickou před tím, je tohle myslím o trochu lepší. Hlavně je to dřív.

 

Až se budu jednou chtít osamostatnit, tak s tímhle se nerozhodnu. A protože to není žádná halířová záležitost, připadá mi systém pořídit, vyzkoušet a rozhodnout, poněkud nepraktický. Možná poslechnu mámu, protože tu bydlím a používám elektrickou.

 

Míša (Finč)


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x