banner4 otoceny maly
Cestování

Reflexní pásky, samolepky a deštníky budou vašimi průvodci ve tmě i šeru

0 Shares

Oblečení s reflexními prvky, ale také reflexní pásky, vesty či samolepky jsou nedílnou součástí našeho života. Plní ochrannou funkci. Používají je děti, mládež i dospělí všech věkových kategorií. Upotřebíte je v každém ročním období, jakmile se zešeří.

Reflexní materiály

Praktické reflexní pásky jsou vyrobeny z materiálů, které jsou schopné odrážet světlo ze vzdálenosti až 200 metrů. Pokud jedete večer na kole či jdete pěšky kolem silnice, řidič automobilu už vás na dálku uvidí a je v pozoru. Z testů lze říci, že nejviditelnější je reflexní oblečení, dále pak oděvy bez prvků v bílé, dále žluté, červené a modré. Jakmile je tma, šero, sněží, prší anebo je mlha, mějte při sobě cokoliv s reflexy! V zimě je pološero během celého dne, a proto se doporučuje nosit reflexní oblečení, pásky, nažehlovačky a vesty stále.

Bezpečnosti PRO PEJSKY A JEJICH DOPROVOD

Buďte připraveni

Mnoho lidí si neuvědomuje, jak jsou reflexní prvky na oblečení, školních aktovkách, kolech i doplňcích důležité. Jen si představte, jak je to s vaším školákem. V zimě jde ráno do školy, když je tma, a odpoledne se vrací v šeru. Pořídit mu bundu a školní brašnu s reflexy je klíčové. Nic nezkazíte ani reflexními páskami, nažehlovačkami, samolepkami, odrazkami a našívacími páskami. Výběr je opravdu pestrý. K dostání jsou nejen dětské motivy, ale také moderní designy.

Na kole a pěšky jedině s reflexními prvky

Pokud jezdíte do práce na kole v automobilovém provozu, je pro vás osvětlení povinností. Uvědomte si, že vás řidič za šera či ve tmě bez reflexní pásky a vesty prostě nevidí. S lidským životem nemá cenu si zahrávat. Na kole byste měli mít bílou přední odrazku, zadní červenou odrazku a oranžové odrazy v pedálech a v kolech. Světlo je také důležité. Pokud máte vše v pořádku, jste připraveni na bezpečnou jízdu.

Zpracovala: Placla

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
0
Would love your thoughts, please comment.x