Cestování

Polární záře je nádherný přírodní úkaz, který stojí zato vidět ho naživo

0 Shares

Cestovatelky, které by s radostí prozkoumaly každý kout světa, si jednoznačně nenechají ujít polární zář. Unikátní přírodní úkaz je viditelný z několika zemí severní polokoule, a to konkrétně ze Švédska, Norska, Ruska, Kanady, Grónska a Aljašky.Ovšem jedny z nejkrásnějších polárních září uvidíte právě z Norska, kam jsou pravidelně pořádány dokonce i zájezdy.

Pokud vás láká tanec světel na obloze, skandinávská země je ideálním místem, odkud ho můžete pozorovat. Zájezdy jsou pořádány na několik dnů, během nichž se rozhodně nudit nebudete. V následujících řádcích vám prozradíme, jak takový výlet do Norska za fascinujícím zážitkem vypadá.

Vyfoťte si polární zář

Jestliže jste ještě světelné úkazy nastávající ve vysoké atmosféře neviděla, konečně si můžete splnit sen. Polární záře jsou nádherně viditelné v Norsku. Osmá největší země v Evropě však nabízí mnohem více. Během několika dnů si užijete také dobrodružnou jízdu psím spřežením a na sněžných skútrech.

27086NDE.jpg

Přijeďte do Paříže severu

Jakmile zadáte do vyhledávače frázi „dovolená Norsko“, najdete mezi nabízenými destinacemi město Tromsø, často nazývané jako Paříž severu. Ihned, co vjedete do města, dýchne na vás polární atmosféra.

V rámci zájezdu, jehož průvodcem je odborník na polární záře Martin Pišták, je zajištěno ubytování v resortu přímo na břehu fjordu, odkud se vám otevře neopakovatelný výhled na polární záře. Těšit se můžete mimo jiné na velrybí safari neboli ojedinělý zážitek na moři, kdy budete pozorovat kosatky. Pro milovnice dobrodružství je připravena výprava na sněžnicích a pro příznivkyně odpočinku zase skandinávská sauna a vířivka. Samozřejmě ochutnáte i zdejší rybí speciality.

27087ZjI.jpg

Jestliže přemýšlíte, jaký vánoční dárek koupit svému partnerovi, objednejte si právě zájezd do Norska.

Co může být romantičtějšího, než společně sledovat polární zář?

Zpracovala: Placla

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x