Views: 67
Máte občas pocit, že to co děláte s parterem v ložnici je už po těch letech nějak fádní? Nebo, naopak nechcete dělat různé praktiky, protože to jde přes vaše mantinely? A víte o tom, že sex ve středověku představoval vchod a cestu do duchovního světa? K sexu je podle nich třeba odbornosti, protože stačí chvilka a je prý po starostech…
Kámasútra
Když jsem ji popré viděla a prolistovala u mámy v knihovně, bylo mi deset. Pamatuji si, že mi bylo moc divné, že se ta paní obrazku usmívá, když jí ten pán právě půlí.
Teď ji čtu. Logicky se o tu paní už nebojím. Tedy, alespoň ne tolik. Musím říci, že mě pojetí sexu tak, jak se na něj dívá tato …příručka, zaujalo.
A člověk řekne „jen sex“ ?
Jak a kdy vlastně vznikla Kámasútra?
Kdo je její prapůvodní stvořitel?
To by asi nikdo neřekl, že ve středověké Indii i jiných středověkých kulturách byl sex zkoumán a oslavován. A to bez jakéhokoli studu.
V Benares, někdy kolem třetího století, studoval sexuální chování a sexuální život svatý muž jménem Vátsjájana. To, co zjistil na svých krajanech, zaznamenal poněkud puntičkářsky do své příručky, kterou nazval Kámasutrou.
Tyto spisy o sexuální etiketě pojednávají o odborných tématech. Patří spíše do odborné literatury, nežli do ložnice pod polštář, i když se to nevylučuje.
Obr: dinamica-novaopcao.com.br
Překlad této knihy zní „Poučení o rozkoši“. Své objevy Vatsjájana připsal bohyni, ve které je zřídlo veškerého vrcholového vzrušení.
Cílem indické kasty, bylo oddávat se slastem. Byly posedlí sváděním a sexem.
„Znalosti a zkušenosti se sexem, jim přinášely uspokojení, které umožňuje snadněji se podívat z nadhledu na každodenní trable. Pocitově naplněný a bohatý sex, nabízí jednu z cest zážitku nadpřirozena“.
Tehdejší indičtí mudrcové zjistili, že jóga společně se sexem vytváří určitou podobu tantrismu, kterou lze nazývat oduševnělým sexem.
Jóga se překládá jako „spřežení“, prý jí vymyslel bůh Šiva, bůh tance, aby se tak mohl pohlavně spojit s nejvyšší bohyní Kálí, základní tvořivou silou.
Ženy prý mají větší duchovní sílu, nežli muži. (vypadá to, že tantristé jsou ai jediní, kdo to ví)
Takže tantristé věří, že skrze oduševnělé, citem nabité souložení s ženskou bytostí se mohou lépe spojit s božstvy.
Veškeré sexuální praktiky a polohy popsané v Kámasútře nacházejí základ v józe.
Na polohy v této knize musejí být partneři pružní a silní.
Jak tak koukám na obrázky, u některých božských spojení musí být také bezpáteřní a bezžeberní .
Ale líbí se mi ta filozofie…
Míša (Finč)
[sexy_author_bio]
Článek pro vás napsala:
- Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
Tyhle taky napsala:
- Komerce02.12.2024Kojení doma i na veřejnosti: Jak si ulehčit život díky vhodnému oblečení
- Komerce24.11.2024Porovnání menstruačních kalhotek: Co nabízí český výrobce Ecomodi?
- Tělo09.09.2024Jak menstruační cyklus ovlivňuj váš výkon při tréninku?
- Komerce18.04.2024Deprese není jenom o antidepresivech: Proč je důležité zabývat se podstatou problému