philips sonicare protectiveclean airfloss ultra sada zubni pece
Komerce

3 rady pro důkladnější čištění zubů

0 Shares

V rámci prevence před tvorbou zubního kazu je důležité pravidelné a důkladné čistění zubů. Kromě klasického manuálního kartáčku však mohou pomoci i nejrůznější moderní vychytávky a další doplňky, s jejichž pomocí zuby a celou ústní dutinu opravdu důkladně vyčistíte. Více informací najdete v následujících třech radách, které jsou zaměřené právě na lepší čištění zubů.

Elektrický kartáček

Klasickým zubním kartáčkem uděláte velmi malé množství tahů v porovnání s moderními elektrickými kartáčky. Ty nabídnou rychlejší otáčky, takže důkladněji odstraní nánosy nečistot a bakterií na zubech. Pořádný elektrický kartáček dnes navíc není ani příliš drahý. Jednoduše ho dobijete v nabíjecí stanici a jednou za čas vyměníte nástavec se štětinami. Pokud přemýšlíte nad konkrétním druhem, zvolte spíše sonický kartáček, který je díky své efektivitě kombinované se šetrností k zubní sklovině doporučován dentisty.

philips sonicare protectiveclean airfloss ultra sada zubni pece 1

Kvalitní zubní pasta

Aby bylo čištění co nejvíce efektivní i na chemické úrovni, je potřeba kvalitní zubní pasta. V nabídce najdete pasty určené pro bělejší zuby, ale i varianty s přírodním složením. Zajímavé jsou pasty s příměsí černého uhlí. Testováním různých past si také vyzkoušíte, jaká vám nejvíce vyhovuje svým aroma, protože to značně ovlivňuje celkový pocit z dobře vyčištěných zubů.

Mezizubní kartáček a nit

Nečistoty a zbytky jídla se rády usazují i do špatně přístupných mezizubních prostor, odkud je většina běžných kartáčků nedostane. Z toho důvodu je vhodné zařadit také speciální mezizubní kartáček. Jeho správnou velikost vám určí dentální specialista na základě mezer mezi vašimi zuby. Velmi dobře však poslouží i zubní nit. Pokud nestíháte takto pečlivé čištění každý den, vyhraďte si na důkladnější údržbu zubů alespoň dva až tři večery v týdnu.

Uvidíte, že tím výrazně snížíte riziko nepříjemných zubních kazů.

 

Zpracovala: Placla

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
0
Would love your thoughts, please comment.x