Detail příspěvku: 3 rady pro důkladnější čištění zubů

3 rady pro důkladnější čištění zubů

autor: | Srp 8, 2021 | Komerce, Tělo | 0 komentářů

V rámci prevence před tvorbou zubního kazu je důležité pravidelné a důkladné čistění zubů. Kromě klasického manuálního kartáčku však mohou pomoci i nejrůznější moderní vychytávky a další doplňky, s jejichž pomocí zuby a celou ústní dutinu opravdu důkladně vyčistíte. Více informací najdete v následujících třech radách, které jsou zaměřené právě na lepší čištění zubů.

Elektrický kartáček

Klasickým zubním kartáčkem uděláte velmi malé množství tahů v porovnání s moderními elektrickými kartáčky. Ty nabídnou rychlejší otáčky, takže důkladněji odstraní nánosy nečistot a bakterií na zubech. Pořádný elektrický kartáček dnes navíc není ani příliš drahý. Jednoduše ho dobijete v nabíjecí stanici a jednou za čas vyměníte nástavec se štětinami. Pokud přemýšlíte nad konkrétním druhem, zvolte spíše sonický kartáček, který je díky své efektivitě kombinované se šetrností k zubní sklovině doporučován dentisty.

philips sonicare protectiveclean airfloss ultra sada zubni pece 1

Kvalitní zubní pasta

Aby bylo čištění co nejvíce efektivní i na chemické úrovni, je potřeba kvalitní zubní pasta. V nabídce najdete pasty určené pro bělejší zuby, ale i varianty s přírodním složením. Zajímavé jsou pasty s příměsí černého uhlí. Testováním různých past si také vyzkoušíte, jaká vám nejvíce vyhovuje svým aroma, protože to značně ovlivňuje celkový pocit z dobře vyčištěných zubů.

Mezizubní kartáček a nit

Nečistoty a zbytky jídla se rády usazují i do špatně přístupných mezizubních prostor, odkud je většina běžných kartáčků nedostane. Z toho důvodu je vhodné zařadit také speciální mezizubní kartáček. Jeho správnou velikost vám určí dentální specialista na základě mezer mezi vašimi zuby. Velmi dobře však poslouží i zubní nit. Pokud nestíháte takto pečlivé čištění každý den, vyhraďte si na důkladnější údržbu zubů alespoň dva až tři večery v týdnu.

Uvidíte, že tím výrazně snížíte riziko nepříjemných zubních kazů.

 

Zpracovala: Placla

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se v RYBÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Václav má původ slovanský. Jde o novější podobu staršího jména Venceslav, které se překládá jako „více slavný”, protože slovo „vence” znamená ve staroslovanštině „více”. Tento význam si tak zachoval i Václav, což je asi i pravda, minimálně co do významu pro ČR. Tady je 137250 mužů, nesoucích jméno nejslavnějšího českého patrona.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Světový den boje proti vzteklině.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 367
  • 506
  • 20 114
  • 439 829
  • 2 219 865
  • 3 773
  • 26
  • 1 813
0 Shares
Share
Tweet