Detail příspěvku: Ze soudní sině – K odlehčení i zamyšlení

Ze soudní sině – K odlehčení i zamyšlení

autor: | Čvc 10, 2015 | Společnost | 0 komentářů

Views: 16

Málokdo se nadšením tetelí, když se musí grilovat za ohrádkou stojící přímo v dráze letu střel senátu v soudní síni. Na lavici obžalovaných je pak ještě o mnoho nepříjemnější klima, když pominu fakt, že v místnosti samotné je vedro jako v kotelně. Jakkoli je pak státní zástupce sympaťák a soudkyně má smysl pro humor, cítí se obžalovaný při kladených otázkách zhruba stejně, jako párek v rohlíku. Výjimku tvoří ti, kdo si v této roli lebedí…

Petr Kramný doposud zvládá každý den s nebývalým klidem a občas oblaží obecenstvo vlahým pohledem, pokynutím pozdraví kamarády, mrkne šibalsky na mamku, či hodí očko do hlediště.

 

Svědkům a znalcům pak pokládá zajímavé dotazy, které se rodí z jeho pečlivých poznámek, brilantní paměti a sofistikovaného myšlení, které nepostrádá logiku a soudnost. (viz výslech znalkyně z boru psychologie).

 

18023Njd.jpg

 

Je pravdou, že reportér při snaze o on-line zápis má málo času se rozhlížet a minimum času na popis emocí a dojmů.

 

Proto si musí poznatky a postřehy schovat v sobě, až bude čas.

 

Tento soud není rozhodně žádnou taškařicí už jen pro jeho důvod. Patrně není závažnější zločin, než zločin hrdelní, ze kterého je Kramný velmi důvodně podezřelý.

 

Přesto myslím, že právě pro vážnost situace se trocha odlehčení při pátku hodí všem, kdo soud a případ sledují.

 

Situací k pousmání nabídlo prostředí soudní síně za uplynulé dny poměrně dost.

 

17917OWF.jpg

 

Ale také situací, které stojí za pozastavení, lidí, jejichž projev stojí za zmínku a lidí, jejichž osobnost a styl stojí za projevení úcty či obdivu.

 

Něco málo vám nabízím v malém shrnutí.

 

Moc ráda bych asi v první řadě zmínila profesora Sokanského, soudního znalce z oboru elektro.

 

18024N2Y.jpg

 

Nevím, kolik žen zajímá elektrická energie a její temná i světlá zákoutí či kolik lidí je schopno definovat Ohmův zákon, ale rozhodně jsem přesvědčena, že po výkladu tohoto znalce, by se na přednášky jím vedené přihlásila i vietnamská prodavačka od stánku s nalepovacími nehty.

 

My, kdo stěží našroubujeme žárovku a víme jen tolik, že elektrika žije v zásuvce, odkud leze po kabelech do fénu, jsme odcházeli ze soudní síně nejen poučeni, ale za mě třeba nalomeni k započetí studia v oboru elektro.

 

Bylo to nesmírně zajímavé.

 

Výklad pana profesora zaujal i pana obžalovaného, který dával možná největší pozor od dob základní školy.

 

Kdyby ho na svářečském kurzu el. obloukem, na kterém se v rámci výuky naučil jen to, jaký je rozdíl mezi el. obloukem a duhou a v rámci bezpečnosti práce pak jen odborně otevřít okno, učil tento muž, možná by pan Kramný dnes seděl úplně jinde, než ve vazbě.

 

 Jako pilná posluchačka se projevila i Kramného obhájkyně.

 

17901Mjg.jpg

 

Dokonce jí přišlo líto, že pan znalec neměl možnost v egyptském hotelu, kde ke zločinu došlo, osobně být, aby zde mohl výsledky umu pana Ohma ověřit v praxi.

 

Znatelně se jí ulevilo, když jí pan profesor shovívavě ujistil, že nemusí smutnit, neboť zákon z pera Ohmova je v Egyptě již dávno trvale přítomen a netřeba ho tam vozit.

 

Položila pak ještě několik zvídavých dotazů, které znalec velice poutavě zodpověděl.

 

Vtažena do víru elektrické energie na chvíli dokonce zapomněla, že je tady pracovně, což jí musela, ač možná nerada, připomenout paní soudkyně.

 

I jí totiž výklad zaujal.

 

Stejně tak státního zástupce a přítomné „diváky“.

 

Možná by zaujal i jednoho ze svědků, Petrova kamaráda z učňáku Michala, který by pak na tuty zalitoval, že místo učení spolu s Peťou hráli tři roky „lodě“ . Ze studia a svářečského kurzu si dle svých slov totiž odnesl jen matnou vzpomínku na to, že tam byl oheň, kov, vypínač a dveře.

 

Perličky:

 

 • „Nežádám jízdné, leda pěšné. Já jsem totiž přišel pěšky“ …  odpověď prof. Sokanského na otázku soudkyně ohledně finanční kompenzace.

 

 • „K tomu, aby vás přejelo auto na přechodu, je třeba, abyste nejen nedávali pozor vy, ale ani projíždějící řidič„ …  brilantní osvětlení dvoupolového dotyku z úst prof. Sokanského

 

 • „Klidně na mě můžete zvýšit hlas, povoluji vám to“ …  soudkyně ke svědkovi, který se bál, aby neprobudil některé přítomné.

 

 • „Budete muset pochopit, že paní znalkyně prostě nebude odpovídat, jak si přejete“ .. . paní soudkyně k Petrovi, který se snažil vysvětlit znalkyni v souvislosti s možnou sebevraždou, že se má víc rád, než si znalkyně myslí.

 

 • „Petr nosil pořád černé brýle a neustále plakal“ … z výpovědi tety obžalovaného, která jako jediná ze svědků tento fakt zmiňuje (pozn. Paní teto a plakal, nebo jen nosil brýle?)

 

K zamyšlení:

 

 • „Takže mohl kdokoli přijít s kabelem a zabít je, když jsem spal?“ … Kramný v této otázce položené znalci, prvně přiznává jinou příčinu úmrtí, než sám tvrdí.

 

 • „Klidně si objednal kolu, ačkoli byl přesvědčen, že se právě kolou otrávil,“ z výpovědi pana Bláhy o setkání s Kramným v Egyptě.

 

 • Polská sousedka z hotelového pokoje ve své výpovědi uvádí, že měla obrovský strach, „že je také otrávená“ dále říká „… ten muž (Kramný) byl klidný, neměl obtíže, nic ho nebolelo, seděl na posteli a nechodil na záchod, zatímco já ve strachu křičela na příchozí lidi, aby volali doktora“

 

(Domnívám se, že Kramný ve vystoupení pro TV Nova v srpnu 2013 ZDE popisuje pocity této ženy, nikoli své vlastní z osudné noci – viz psychologický profil.)

 

K diskuzi:

 

 • JUDr. Rejžková zmínila předvedení egyptského patologa.

 

(V případě znalce měla problém s tím, že znalec nebyl na místě. V případě egyptského lékaře proběhne repitva, nebo se pro změnu lze spokojit s pitvou neúplnou? Případně konvertuje onen lékař na naši víru? Ta jeho mu totiž nutné úkony k dalším zjištěním zakazuje.)

 

 • Výpověď vídeňského lékaře Krobatha  a jemu poskytnuté informace ze strany p.Kramného, je v zásadních věcech zcela odlišná od všeho, co Kramný řekl, jak na nahrávce pro policii, tak i do médií, ostatním svědkům i ve výpovědi u soudu.

 

Klárka nemluvila, ale jen chrčela a mručela a nebylo jí rozumět

 – Kateřina byla kamarádka Moniky a přišla si vypůjčit šaty

 

???

 

Dodatek  

 

Kramný uvedl, že ženě z vedlejšího pokoje, která je Polské národnosti nerozuměl, že na něho mluvila anglicky, ale Karviná je pomalu v Polsku. Lidé tady běžně polsky umí. Byla jsem teď v Karviné a najednou jsme díky chybě v navigaci byli v Polsku. Je mi divné, že by té paní nerozuměl. (leda by nevěděl, že je Polka, ale ona se ho zase ptala, odkud je … čili hovor o národnosti proběhl)

 

18027MTg.jpg

 

Michaela Kudláčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve ŠTÍRU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Leoš je podle nejnovějších tézí původem ze staroněmčiny. Jeho základní podoba byla Leopold nebo Leonard, což vzniklo ze spojení slov „leute“ - člověk a „bald“ – statečný. Je ale možné, že první část tvoří slovo „leo“, což je lev. Jméno by tak bylo překladem nejblíže významu „silný, lví člověk“. A takových je v ČR hnedle 5727.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

 • 68
 • 371
 • 17 885
 • 347 420
 • 2 476 213
 • 3 796
 • 28
 • 1 859
0 Shares
Share
Tweet