Společnost

Domenico Martucci – PODĚKOVÁNÍ SLUŠNÝM LIDEM A VZKAZ NOVINÁŘŮM

Těžko bez emocí hovořit na téma zbytečná smrt smutné zpěvačky, těžko zachovat odstup při hodnocení osoby pana Rychtáře a těžko vyslovit cokoli, co by odlehčilo nešťastné rodině Ivety a hlavně Arturovi. Po dlouhém rozhovoru s panem Martuccim jsme se za redakci rozhodli vydat veřejné poděkování. Patří fanouškům a slušným lidem. Domenico Martucci navíc vyslovil i naléhavou prosbu na adresu všech novinářů. Rádi ji zveřejníme.

13895YWY.jpg

 

 

Nechci být nespravedlivá, ale nemám dojem, že by Rychtářův ústupek, měl cokoli společného s pojednou nalezeným rozumem, nebo dokonce jeho soucitem.

 

Vzhledem k tomu, že se proti jeho plánované One man show postavila i široká veřejnost a hlavně fanoušci Ivety Bartošové, protože Rychtář dostal petici, kterou podepsaly stovky a stovky lidí, je jasné, co ho vedlo ke změně rozhodnutí.

 

Když žádal její vlastní syn, její matka a její rodina, nebylo to pro Rychtáře dostatečné.

 

Teď si, ačkoli nemá intelektuálně přílišně vybavení, patrně jen spočítal, že by se mohlo stát, že by na celé estrádě, kterou mínil uspořádat hlavně pro sebe, nakonec zůstal sám.

 

Čili, poděkování patří především lidem, které jednání tohoto muže nenechalo chladnými.

 

Těm, kteří vložili nemálo energie do intervence v zájmu Ivetiných blízkých a jí samotné, a za rodinu zesnulé zpěvačky se veřejně postavili.

 

Nedělám si iluze, že se Rychtář nepostará ještě o nějaké další divadlo, aby na sebe upozornil alespoň u komorního pohřbu, který pro Ivetu a její blízké doslova vydupala česká veřejnost.

 

A nedělá si iluze ani muž, který se prostřednictvím redakce Popelek a stejně tak prostřednictvím mnoha jiných médií, v uplynulých letech snažil Ivetě pomoci, pan Domenico Martucci.

 

S ním jsem měla dlouhý rozhovor včera odpoledne.

 

Je zdrcený a z Rychtáře více, než znechucený.

 

Svěřil se, že mu Rychtář vyhrožuje smrtí, je přesvědčen, že k zoufalému činu Ivetu dohnal a za její smrt je odpovědný.

 

13894NGZ.jpg

 


 

Domenico, jak ti pan Rychtář vyhrožoval?

 

Opakovaně mi, pokaždé opilý volal a blábolil, že mě zabije a podobné nesmysly. Pokaždé volá pod obraz a dokonce ze svého mobilu! Je tak hloupý, že mi píše výhružné zprávy, ve kterých vyhrožuje fyzickou likvidací a ani se nenamáhá třeba skrýt číslo. Nahlásil jsem tyhle skutečnosti na policii.

 

Co si myslíš o dopisech?

 

Myslím si, že dopis, kterým se ohání a na který měl údajně jen napsat datum, napsal celý on. Falšuje důkazy, je to hlupák a navíc nemá čisté svědomí. Ani Ivetky máma nepokládá dopis za pravý. Sama řekla, že tohle vůbec není Ivetky styl, že by nikdy takto nic nenapsala. Nevěří tomu, stejně, jako jiní, kdo Ivetku znali.

 

Říkal jsi, že Rychtář stojí za Ivetinou smrtí. Neříkáš upřímně nic nového, myslí si to většina české společnosti, ale co o tom víš?

 

Vím, že jí strašně ubližoval, je zlý člověk, sobec a manipulátor. Možná jí naváděl, nebo tak psychicky zničil, že….Ona se ho bála. Moc se ho bála. Lituji, že jsem nedokázal jeho vliv na ní lépe eliminovat. Bylo to strašně těžké.

 

Ano, pamatuji se, a dodnes mám ofocené lékařské zprávy, které jsi do redakce poslal. Přestože nám vyšli tehdy, na kterých klinikách a pracovištích vstříc, pokaždé pak potřebovali Ivetu, její souhlas a přítomnost a to bylo zabité…

 

13896MjJ.jpg

 

Ano, byla ve špatném psychickém stavu, ale byla nadměrně dopována léky, které nepotřebovala. Potřebovala léčit, ano, ale její diagnoza byla tady v Itálii zpochybněna. Když jí pan Macura pak dovezl do Itálie, měla i pohmožděniny a jiná namnoze těžší zranění. Bohužel, Rychtář jí odvezl a my nemohli jí tam držet násilím.

 

Co jsi plánoval, když jsme se viděli prvně u rozhovoru v hotelu Alchymist a co pak podruhé, když byla v Itálii?

 

Předně jsem chtěl, aby byla stranou od novinářů, od médií, od show byznysu, léků, alkoholu a aby se dala dohromady. Aby posílila hlavně psychicky, aby byla šťastná. Ne, jí oddělit od umění, ale pomoci jí se srovnat v prostředí, kde by měla soukromí a byla daleko od toho, co jí vyčerpávalo, od lidí, kteří jí vysávali a využívali. Dal bych jí všechno, pomohl, podpořil, opatřil lékaře. Přál jsem si…měl jsem ji moc rád.

 

A pan Macura?

 

On je prostě svérázný muž, on neumí být diplomatický, je vznětlivý a hodně věcí řeší špatně, ale nikdy jí nechtěl ublížit. Chtěl jí pomoct, on ví a věděl, jak je jí ubližováno. Ví toho hodně a měl, řekněme důvod být tak aktivní. Také se ihned se mnou spojil, když Ivetku přivezl. I když na to šel možná ne standardně, on jí chtěl pomoci…nikdy uškodit. Chápu jeho zlost i zarmoucení a pocity.

 

Hodně lidí to tak cítí, někteří nelení a jdou si to prý vyřídit s Rychtářem osobně…

 

Jestli myslíš toho chlapa, co ho bil tam v Uhříněvsi, jak si vzal i syna, tak to ne, to bylo domluvené. Jsem o tom přesvědčen, že se dohodl s tím člověkem, že ho jako půjde napadnout, aby …on chce budit lítost, aby byl oběť. Vždyť je to do nebe volající, co tam ti dva dělali. Jeho syn si klidně hraje s mobilem. Tomu nemohl nikdo věřit.

 

To je tak trapné…

 

Já jsem tu bitku neviděla, ale věřím Ti. Domenico, byl jsi dát také květiny Ivetě viď, teď jsi v Čechách?

 

Ano, musel jsem a bylo mi docela jedno, co si o tom ten chlap myslí. Dal jsem jí 22 růží, bílých…tolik mě to mrzí, tolik nemám toho člověka rád. On jí zničil. Přál bych si, aby ho zavřeli, i když vím, že to je složité. Už skoro nejsem v Čechách.

 

Ty jsi chtěl něco vzkázat, Domenico, máš prostor.

 

Ano já bych především moc rád poděkoval lidem, prostým lidem, kteří se snažili, aby Artur a maminka a blízcí Ivetky mohli se rozloučit komorně a s pietou.

 

Poděkovat, za podporu, kterou Ivetka a její rodina u veřejnosti má.

 

A moc rád bych ještě něco řekl novinářům, jestli mohu.

 

Jistě.

 

Vy, všichni, máte videa a máte hodně materiálů, které jste si opatřili. Máte mnoho důkazů, máte fotografie, nahrávky a doklady o tom, že Rychtář Ivetě ubližoval, protože jste stále točili. Máte jistě co nabídnout. Jsem si jistý.

 

Prosím, když už to jednou je možné, udělat něco dobrého, cokoli máte, použijte to, dejte policii, udělejte něco pro Ivetku teď…uleví se vám.

 

Teď jí mohou vaše materiály pomoci a mohou pomoci dobré věci.

 

Použijte to prosím, pokud máte cokoli, co by usvědčovalo Rychtáře, bude to pro dobrou věc.

 

Stejně tak lidé třeba z jejího okolí, pokud něco víte, a máte nějaký důkaz, nenechte si to pro sebe.

 

Je mým a nejen mým přáním, aby pravda byla odhalena a tyranovi bylo jeho chování dokázáno. Aby se nevyvlékl.

 

Děkuji.

 


 

Domenico, byl v době, když jsem s ním mluvila již na cestě do Itálie.

 

Jeho prosbu poděkování a výzvu rádi vydáme a připojujeme k ní.

 

Tento článek dostane Domenico k přečtení, a pokud bude chtít cokoli doplnit, bude článek aktualizován.

 

Jsem osobně ráda, že pohřeb Ivety Bartošové SNAD proběhne pietně.

 

Bohužel neproběhne patrně bez Rychtáře, takže do jaké míry bude pietou, je ve hvězdách.

 

Michaela Kudláčková


Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

Hodnocení k článku

Komentáře - Napsat soukromou zprávu ZDE

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com