Společnost

Byl Kolumbus tajným templářským pirátem?

Hledal skutečně novou cestu do Číny, nebo věděl o existenci Nového světa? Přisvojil si totožnost italského obchodníka s vlnou, aby skryl svou vlastní identitu? Byl Kryštof Kolumbus ve skutečnosti španělským Židem, nelegitimním synem knížete Karla z Viany? Přečtěte si knihu Davida Hatcher Childresse Templáři a tajemství Kryštofa Kolumba a zjistěte, zda vás učitelé dějepisu nevodili za nos.

Kolumbus

 

Slovo nakladatele
Odkud pocházelo zlato řádu templářů? Jaký byl vztah mezi loďstvem templářů a pověstnými piráty Karibiku? Proč španělská královna Izabela Kastilská věnovala Kolumbovi takovou důvěru a tolik peněz k námořním plavbám? Působil snad Kolumbus tajně jako pirát ve službách templářů? Tyto a další pozoruhodné otázky se snaží zodpovědět autor této knížky, když odkrývá pozadí podivných výprav mořeplavců, na nichž se zčásti podíleli i příslušníci nejtajemnějšího a nejpopulárnějšího náboženského řádu v dějinách. Ti se možná dostali až ke břehům amerického kontinentu. Podle této teorie by bylo možné vysvětlit původ bohatství resp. zlata těchto bojechtivých mnichů. Milovníci napětí a tajuplných záhad minulosti si při četbě této knížky určitě přijdou na své.

 

Kolumbus

 

KolumbusDavid Hatcher Childress (*1957) je americký spisovatel knih s tématy alternativní historie a záhadologie. Mimo templářů a trans-oceánských kontaktů se zabývá problematikou ztracených měst i civilizací a UFO. Vyrůstal v Coloradu, ale už od 19 let hojně cestoval, zejména za svými archeologickými zájmy.
Ačkoli nemá akademický titul (sám se prohlašuje za hrdého samouka), je autorem dvacítky knih přeložených do řady světových jazyků a několika desítek populárně – naučných článků. Česky zatím vyšly publikace:

  • Neuvěřitelné technologie starověku,
  • Nicola Tesla a jeho tajné vynálezy,
  • Atlantida: po stopách zmizelých měst v Evropě a Středomoří
  • a nově i Templáři a tajemství Kryštofa Kolumba

 

Kolumbus

 

Hodnocení redakce
Abych byla upřímná přijde mi, že se autor často pouští ve svých teoriích na hodně tenký led. Jakoby si vždy vymyslel (popřípadě někde zaslechl) nějakou fantastickou konspirační teorii a zpětně se ji snažil dokázat, namísto toho, aby vyvozoval fakta z důkazů. Pravda, jsem skeptik a tradicionalista, takže se ráda držím známých a osvědčených faktů (snad více, než jiní čtenáři), přesto se nemohu ubránit pocitu, že je text v knize mírně „přitažený za vlasy“.
Hrubě mi také vadila donekonečna se opakující stejná slova ve větách a velmi chabý sloh – těžko však říci, zda je dílem autora či překladatelky.
Jednou větou: Nepřesvědčil mě že byl Kolumbus jakožto španělský Žid tajným templářským pirátem, ale upřímně mě pobavil – nenapadlo by mě totiž, co všechno se dá vymyslet.

 

Kolumbus

Ukázka z knihy
„Závěr, že Kolumbus byl něčím víc, než se zpočátku zdálo, dokonale zapadá do podivné historie námořních aktivit v Evropě a Středomoří po zmizení templářské flotily. Jeho důvěrná znalost všech mocenských kruhů té doby, včetně některých vzdálenějších, mu umožnila navázat kontakt s nejrůznějšími lidmi. Jeho evidentně židovský původ a jeho znalosti o světě za Atlantikem poukazují na jeho možný vztah s Templáři a jejich spojenci v Portugalsku a Španělsku.
Zavřete na chvíli oči a představte si obrázky lodí Nina, Pinta a Santa María, které ilustrovaly naše učebnice dějepisu. Vzpomínáte si na čtvercové plachty? Vzpomínáte si, že byly bílé a že měly uprostřed červené kříže? Byly to lodě portugalských Kristových rytířů, dědiců templářů.
Michael Bradly poznamenává, že Kolumbus měl modré oči, bledou pleť a světlé vlasy. Vzhled samozřejmě nemusí nic znamenat, ale jsou to rysy, které spojujeme se sefardskými židy, kteří přišli po vyhnání z Palestiny na Iberský poloostrov…“

 

Kolumbus

 

Autor: David Hatcher Childress
Název: Templáři a tajemství Kryštofa Kolumba
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2012
Překladatel: Andrea Zamrzlová

 

 Katka


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Komentáře - Napsat soukromou zprávu ZDE

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com