Detail příspěvku: KOMERČNÍ TIP: Zábavná prkna na kolečkách ─ jaký je mezi nimi rozdíl?

KOMERČNÍ TIP: Zábavná prkna na kolečkách ─ jaký je mezi nimi rozdíl?

autor: | Lis 24, 2016 | Rodina a Drobotina | 0 komentářů

Views: 127

Věděli jste, že skateboard vznikl v Kalifornii vylepšením surfařského prkna kolečky? Narodila se tak zábava, pro kterou nebyly potřeba vlny. A její popularita přetrvává dodnes, nejen v Kalifornii. Není ale prkno jako prkno. Kromě klasických skateboardů si dnes můžeme pořídit i longboardy nebo pennyboardy. Jaký je v nich vlastně rozdíl? 

Klasický skateboard

Skateboard je tvořen několikavrstvým dřevěným prknem a kolečky se skvělými jízdními vlastnostmi. Začátečníci by měli sáhnout po stabilnějším a širším prknu, pokročilí už mohou jezdit a zkoušet triky na nějakém užším. Roli hrají samozřejmě i tělesné proporce jezdce.

 

Plastový pennyboard do města

Název pennyboard je dnes používán obecně pro plastové skateboardy, které v roce 2010 upgradovala a proslavila firma Penny Australia. Existovaly ale už daleko dříve. Dnes jsou posunuty na vysokou úroveň z hlediska materiálu i designu, jde o boardy odolné a oblíbené hlavně mezi teenagery, často si je pořizují děvčata. Různobarevné desky, trucky i kolečka zkrátka baví. Výhodou je nízká hmotnost, takže není problém prkno přenášet. Proto je skvělé hlavně do města a na různé triky. Jízda na něm není sice tak stabilní a pohodlná jako u longboardu, zato si jej můžete vzít všude s sebou.

 

22779YjU.jpeg

 

Longboard pro pohodlnou jízdu

 

22778OGQ.jpeg

 

Longboard je méně skladný a neuděláte na něm moc triků, zato ale nabízí komfortnější a rychlejší jízdu. Oproti klasickému skateboardu je delší a stabilnější, ideální dopravní prostředek z bodu A do bodu B. Má také větší a měkčí kolečka. U začátečníků jsou nejoblíbenější longboardy ve tvaru kapky, k menším longboardům patří takzvaný typ mini cruiser.

 

 

Darujte prkno

Výběr toho pravého prkna chce trochu trpělivosti. Vyzkoušejte si jej, nejlépe u někoho známého a dostatečně dlouho. Zjistíte, který typ vám nejvíce vyhovuje. Začátečníci by měli dbát rad zkušenějších, aby pak nebyli zklamáni. A pokud už víte, jaké prkno by udělalo radost někomu ve vašem okolí, může se stát výborným vánočním dárkem. Zaručeně potěší, a pokud nebude zrovna sníh, určitě jej obdarovaný bude chtít hned vyzkoušet.

 

 

Zpracovala:
Silvie Dluhošová


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Vladimír má svůj úplně základní původ ve starogermánském, a mezi Vikingy oblíbeném Valdemarovi, které vzniklo ze slova „mér“. To znamená „silný“. Poté, co Vikingové ovládli ruské kmeny, přeneslo se jméno na Slovany a z Valdemara byl Vladimír s významem „vládce světa“. Protože „mir“ je svět. Vladimírové si tak mohou vybrat, zda chtějí být silní po linii původního vikingského tvaru, nebo světovládci, jako přeci každý správný Vladimir. V ČR se nad svým jménem zamyslí celých 100203 Vladimírů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 7
  • 432
  • 39 429
  • 360 253
  • 2 459 561
  • 3 795
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet