Rodina a Drobotina

KOMERČNÍ TIP: Zábavná prkna na kolečkách ─ jaký je mezi nimi rozdíl?

0 Shares

Věděli jste, že skateboard vznikl v Kalifornii vylepšením surfařského prkna kolečky? Narodila se tak zábava, pro kterou nebyly potřeba vlny. A její popularita přetrvává dodnes, nejen v Kalifornii. Není ale prkno jako prkno. Kromě klasických skateboardů si dnes můžeme pořídit i longboardy nebo pennyboardy. Jaký je v nich vlastně rozdíl? 

Klasický skateboard

Skateboard je tvořen několikavrstvým dřevěným prknem a kolečky se skvělými jízdními vlastnostmi. Začátečníci by měli sáhnout po stabilnějším a širším prknu, pokročilí už mohou jezdit a zkoušet triky na nějakém užším. Roli hrají samozřejmě i tělesné proporce jezdce.

 

Plastový pennyboard do města

Název pennyboard je dnes používán obecně pro plastové skateboardy, které v roce 2010 upgradovala a proslavila firma Penny Australia. Existovaly ale už daleko dříve. Dnes jsou posunuty na vysokou úroveň z hlediska materiálu i designu, jde o boardy odolné a oblíbené hlavně mezi teenagery, často si je pořizují děvčata. Různobarevné desky, trucky i kolečka zkrátka baví. Výhodou je nízká hmotnost, takže není problém prkno přenášet. Proto je skvělé hlavně do města a na různé triky. Jízda na něm není sice tak stabilní a pohodlná jako u longboardu, zato si jej můžete vzít všude s sebou.

 

22779YjU.jpeg

 

Longboard pro pohodlnou jízdu

 

22778OGQ.jpeg

 

Longboard je méně skladný a neuděláte na něm moc triků, zato ale nabízí komfortnější a rychlejší jízdu. Oproti klasickému skateboardu je delší a stabilnější, ideální dopravní prostředek z bodu A do bodu B. Má také větší a měkčí kolečka. U začátečníků jsou nejoblíbenější longboardy ve tvaru kapky, k menším longboardům patří takzvaný typ mini cruiser.

 

 

Darujte prkno

Výběr toho pravého prkna chce trochu trpělivosti. Vyzkoušejte si jej, nejlépe u někoho známého a dostatečně dlouho. Zjistíte, který typ vám nejvíce vyhovuje. Začátečníci by měli dbát rad zkušenějších, aby pak nebyli zklamáni. A pokud už víte, jaké prkno by udělalo radost někomu ve vašem okolí, může se stát výborným vánočním dárkem. Zaručeně potěší, a pokud nebude zrovna sníh, určitě jej obdarovaný bude chtít hned vyzkoušet.

 

 

Zpracovala:
Silvie Dluhošová


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x