Views: 51
Osobně miluji šípky na všechny způsoby, takže já rozhodně vyrazím. A nemusím daleko, protože jich tu mám kolem sebe hafo. Každý den ráno utrhnu jeden Momovi, protože on je po mě a taky je miluje.
Pomalu všechny neduhy léčím první fázi šípkovým čajem.
Jednoduše si nakotlím do hrnku klidně tři i čtyři lžičky, přeliju horkou vodou a cca po deseti minutách promíchám, nechám ustát a piju s medem.
Ne, nevynechala jsem cezení.
Já ho vůbec necedím.
Mě pár zrníček, co se nepotopí, nevadí, protože jsou zdravá na trávení a pročistění střevní stěny a vlastně se nechci připravit o nic, co se ještě během pití z toho, co je u dna uvolňuje.
A že se toho uvolní!
Mimo velkého množství vitaminu „C“, a celé řady stopových prvků, draslíku, hořčíku a jiných, zdraví prospěšných uhlohydrátů, šípkovým čajem léčila moje babička i například zánět spojivek.
A ona věděla, proč mi říkala, že bezinka, heřmánek a šípek jsou tři králové bylinek.
Takový domácí šípkový čaj, který je tedy neskutečně dobrý, přírodně dobrý a mnohonásobně chutnější, než kupovaný – vlastně nesrovnatelný, bude doslova dobrodiním pro celou řadu vašich tělních součástek.
Od ledvin, které šípek skvěle čistí, krevní plazmy, kterou oživí, nervové soustavy, na kterou má díky vitamínům řady B blahodárný vliv, imunitního systému, dík vysokému obsahu vitaminu C, vám také vřele poděkuje každá vaše buňka, kterou omladí draslík a ve finále i srdíčko, kterému hlídá v šípkách obsažený fosfor cévy a správný rytmus.
Krom toho, je šípkový čaj energetická bomba. Budete méně unavení.
Nestačí?
Tak ještě krása, láska, bohové?
Dobře…
Vodou z šípkových růží lze omývat obličej, který zkrásní.
Odvarem z plodů lze pak opláchnout celou hlavu, protože má nejen omlazující vliv na pleť, ale doslova uslyšíte mlaskat své vlasy, které budou zbavené škodlivin a překrásně lesklé.
Šípek je pak květinou, která patří Venuši a bohyni Freye.
To znamená, že trhat jak okvětní plátky, za účelem přivolání lásky, tehdy se dávají do vany a žádá se Freya či Venuše o pomoc při nalezení partnera, a také plody, je ideální pátek.
Jak Freye, tak i Venuši patří právě tento den a květy i plody mají v tento den natrhané ještě větší sílu.
Šípky se suší v tenké vrstvě ideálně u zdroje tepla.
Budete sušit dlouho.
Určitě tak zhruba čtrnáct dnů, tři neděle, protože šípky schnou pomalu a fakt musí být perfektně suché.
Když už jste si jistí, pohledejte mixér, nožový ideálně, takový ten normální co má ty merga otáčky a dole se točí ostré nože a po hrstech šípky rozmixujte.
Dostanete konzistenčně vlastně něco podobného, co by bylo v tom pytlíku z marketu, ale bez protiplísňové chemie, protivlhnoucí chemie, protilepicí chemie, bez pesticidů (a věřte, že tam pesticidy jsou, protože při skladování ve velkém se tam komihá kde co, od hlodavců až po šváby) a také bez barviv, která pak ze šípkového čaje sice vyrobí rudou krásu, ale o zdraví už to celé moc nebude.
Rozmixované šípky nasypte nejlépe do sklenic s víčkem, protože to je jistota, že nenavlhnou a nebude po nich nic běhat.
Schovejte je třeba ve sklípku, něčem, co je tmavé a uzavřené. Pokud máte takový ten porcelánový drtič, tak si je suché nechte a nadrťte jen porci na čaj, protože je to prý ještě lepší. Letos zkusím, drtič mám.
Jestli tedy máte kde, a je-li kdy, určitě vyrazte dneska na šípky.
Dobře usušený šípek se v mixéru nebo pod tou porcelánovou paličkou vesele rozsype a nelepí se na stěny mixéru.
Mějte krásný víkend, Popelky!
Míša K.
[sexy_author_bio]
Článek pro vás napsala:
-
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.