Detail příspěvku: Popelky se nacpaly i do rádia!! 🙂

Popelky se nacpaly i do rádia!! 🙂

autor: | Srp 26, 2014 | Společnost | 0 komentářů

Views: 47

Za všechno může Pepa Podolák, jeho žena „Sharon“ a rádio Patriot, jehož je Pepa duchovním otcem…

Sharon je, jak vám asi neuniklo, jedna z vás, žena moudrá a velice zběhlá v bylinkách i jejich magických účincích a termín Universum jí rozhodně není cizí. Je to člověk duchovní a ryze přírodní.

 

Tu jsem poznala jako první tady, a pak osobně na přednášce v Nymburku a tam jsem došla také k poznání, že s člověkem, s nímž spojila svůj život, se hledali, až se našli.

 

V době, když jsem s Pepou během přednášky udělala jeden krátký rozhovor tehdy ještě do jiného rádia, jsem ho ihned, nevím proč překřtila na Josefa Koubu a tak jsem si ho také uložila do mobilu, kde takto pietně zůstal uložen doteď.

 

Už se tomu smějeme a on na Koubu slyší.

 

Sharon zase nedělá problém oslovení paní Koubová.

 

Jen mě zřejmě dělají problém asociace, které se Bůh ví, kde berou. wink

 

V každém případě naše přátelství se setkáním prohloubilo, neumřelo, naopak žije a roste.

 

Moc jsme s Tomem Pepovi fandili, když přišel s tím, že plánuje vlastní nové rádio.

 

Vždycky mám moc velkou radost, když člověk hodlá udělat krok kupředu.

 

A Pepa to dokázal. Mám trochu v hlavě Popelky a jejich první krůčky.

 

15162MzA.jpg

 

Rádio Patriot, jak ho Pepa a jeho tým pokřtili, je už v pubertě, ale když jsme zhruba před rokem o přípravách na narození tohoto projektu mluvili, tehdy se Pepa vyslovil, že by jednou byl rád, kdyby se tam našla také skulinka na nějaké povídání o věcech, o kterých tady na magazínu často píšeme.

 

Významně se na mě podíval.

 

S povděkem jsem jeho nápad kvitovala a pak jsme o tom už moc nemluvili.

 

A už je to tady!!

 

Snad vás každý pátek vždy ve 21:00 potěší a pobaví hodinovka, kterou jsme s Pepou pojmenovali „Páteční popelení“.

 

15161ZWY.jpg

 

Takto bude na Patriotu každý pátek ve stejnou dobu.

 

Nadšeně jsem Pepovi poslala program témat snad na rok dopředu, takže má z čeho sestavovat páteční hodinovky.

 

A teď chvilku Pepa, abyste také poznali mého nového pana předsedu pro novou činnost v rámci rádiového vlnění.

 


 

Pepo, co bylo impulsem k takovému, v dnešní době těžkému kroku, jakým je realizace nového rádia?

 

Absence rádia u nás v České republice, které by o něčem informovalo, přinášelo nějakou hodnotu posluchači. Samozřejmě zde existuje veřejnoprávní Český rozhlas, který se o to snaží, ale podle mě nedostatečně nebo špatně. A taky dát prostor hudbě, které se nemá šanci dostat do vysílání běžných stanic, začínající muzikanti, nebo řekněme neznámí, ale přitom dobří. Chtěl bych vytvořit takové rádio, kde by moderátor byl i tvůrce obsahu a ne jen odbavovač muziky a omílač toho, že všechno je děsně skvělý a že všichni máme dobrou náladu.  A zároveň se snažíme o informační portál s dosahem prozatím Středního Polabí. 

 

V čem tkví jeho výhoda?

 

Rádio Patriot má ambice být „jiné“ rádio. Už zmiňovaný důraz na moderátora, jako tvůrce obsahu „svého času“ ve vysílání napovídá, že mi nejde u lidí, kteří se posadí za mikrofon, o bezchybnou výslovnost a unifikovanou barvu hlasu, která neruší. Naopak je pro mě důležité, aby ten člověk měl myšlenku, aby jeho povídání mělo nějakou hloubku a posluchače obohatil. To zní možná moc namyšleně, ale v podstatě stačí, když daný moderátor / moderátorka dokáže sdělit obecenstvu svůj pocit a třeba jen převyprávět příhodu dnešního dne. Musí to být člověk vnímavý a otevřený. A pokud není konkrétní pořad vysloveně zakonzervovaný, doufám také v reakce posluchačů, kteří mohou kdykoliv volat do studia a popovídat si do vysílání. 

 

Proč Patriot? Jsi jím?

 

Jsem. Určitě jsem vlastenec a dejme tomu regionální patriot. S názvem přišel legendární moderátor a hudební publicista a historik Jaromír Tůma. Ten zatím dění kolem rádia zpovzdálí sleduje, ale máme dohodu, že až nastane ten správný čas, urve si odpoledne pro sebe a svůj jedinečný pořad „Vaše blahorádio.“

 

Je rádio vyhraněné? Mám na mysli cílovou skupinu.

 

Není vyhraněné v ničem. U nás je běžné dát nálepku, škatulkovat, zařadit. Aby všechno bylo jasné a nebohý posluchač netápal. To je paralela se spotřebním a konzumním světem, kdy tvůrci obsahu jaksi a priori předpokládají, že každý člověk je blbec bez svého názoru a ta skupinka vyvolených musí lidem říci, co vlastně chtějí, co mají rádi, nasměrovat je. To je právě to, čeho se v dnešní společnosti bojím. Manipulovatelnost lidí a manipulace na každém kroku, v každém sdělovacím prostředku. Ale nebude to myslím problém jen naší krásné země, ale celého takzvaně civilizovaného světa. Rádio Patriot chce lidem dát informace, pomoc případně v tápání, ale úsudek, nechť si udělá laskavý posluchač sám.

 

Kde je rádio dostupné, jak ho kromě kliknutí na hlavní stránce Popelek lidé najdou?

 

Vysílání se spustí automaticky vstupem na www.radiopatriot.cz Zde je pak výběr z několika možností poslechu, třeba tak, že se datový tok otevře v běžném přehrávači, který má většina uživatelů počítače nainstalovaný. Pak není potřeba mít otevřený webový prohlížeč a vysílání běží takzvaně na pozadí práce na pc. Jinak jsme v síti vTuner, což nás dostalo do všech možných chytrých zařízení, jako jsou televize, audiopřehrávače s přístupem na internet, digitální autorádia a podobně. Dále jsme k nalezení v hodně rozšířené aplikaci TuneIn, která funguje v mobilech, tabletech na všech možných operačních systémech a opět je tato aplikace v některých současných chytrých televizích a bůhví kde ještě. Základem všeho příjmu je bohužel v současné době připojení na internet. To se doufám brzy změní a dostaneme se i do vzduchu. To bude ale ještě náročná cesta. A drahá. 

 

Řekni prosím, je hodně těžké uvést do života rádio?

 

Daleko těžší, než jsem si myslel. Vyžaduje to práci na 1,5 úvazku smile Ale také musím někde vydělávat na živobytí, takže na samotnou realizaci projektu Rádio Patriot mi zbývá žalostně málo času. Proto jsou změny a vylepšování programu velmi pozvolné. Naštěstí se mi podařilo pro myšlenku nadchnout pár podobně postižených šílenců, takže v tom nejsem sám. Rádio Patriot je otevřené všem lidem, kteří by se chtěli podílet na vysílání. Stačí přijít s nápadem a napsat mi na podolak@radiopatriot.cz Zároveň je neuvěřitelně náročné takový projekt ufinancovat. Takže kdyby měla některá ze čtenářek nebo některý ze čtenářů Popelek chuť nám pomoci, uděláme pro ně veletoče na hrazdě smile

 

Klasicky veselá historka, ideálně z prvního živého vysílání? (tuhle otázku mají všichni moc rádi devil)

 

Na Rádiu Patriot zatím asi žádná, ale v některém z mých bývalých působišť mnoho. Například. Kdysi jsem uváděl večerní seznamku a byl to kontaktní pořad s posluchači. Do pořadu psal smutný mladý muž a vzkazoval své bývalé, že už se na ni nezlobí a že ho mrzí, že mu nebere telefony. Že se má dobře, bydlí u kamaráda, ale je mu po ní moc smutno. Tak až bude mít chuť, nechť mu zavolá. No a já jsem ten dojemný romantický vstup ukončil apelem na dotyčnou a nějak se mi přehodila v puse písmenka a vzkázal jsem ji: „Vidíš, vidíš milá Kateřino, v nouzi vojel přítele!“ Mělo být řečeno samozřejmě volej smile

 

Jaké další plány s Patriotem máš? Kde je nirvána, po které v rámci této činnosti toužíš?

 

Být důležitou součástí dne lidí primárně na Středním Polabí. Aby se těšili na své oblíbené pořady, a i když jim třeba nemusí sedět celkové vysílání, tak aby si našli to svoje a pravidelně si rádio pustili. Pochopitelně bych byl rád, kdyby s rádiem vstávali a usínali, ale to bych byl hodně neskromný. Přál bych si, aby posluchači vnímali Rádio Patriot, jako místo, kde se dozví, co se kde děje, jaká je nabídka kultury, ale třeba také, kde je dobrá hospoda, zajímavé místo na výlet, kde je šikovný a poctivý řemeslník. 

 

A teď lehce zavadím o soukromí – jak se žije s čarodějkou Sharon?

 

No, nenudíme se smile Sharon mi otevřela v některých oblastech oči, nebo řekněme „třetí oko.“ Než jsem ji poznal, neměl jsem o některých skutečnostech ani páru. V lepším případě jsem o nich něco málo tušil. Je to bytost moudrá a citlivá, vnímavá i skálopevná. 

 

Co vás dva spojuje?

 

Kromě vzájemné lásky a respektu, úcty, z mé strany určitý obdiv. Ona je totiž schopna daleko větších činů, než které prozatím dělá smile

 

Je něco, co vás rozděluje?

 

Peníze. Já jim nerozumím a Sharon se mi deset let snaží vysvětlit, že je potřebujeme smile Takže narážíme na zásadní nepochopení v této oblasti.

 

15164MDV.jpg

 

Máš cosi na srdci, co bys rád vzkázal čtenářům Popelek?

 

Buďme lepší než ti špatní. Chraňme přírodu a všechno živé a dívejme se, poslouchejme, prožívejme. Času v této inkarnaci není moc. Nedržme si zbytečně falešná přátelství, jen to vysiluje. 

 

A teď Sharon… (Šárka)

 

Víš, že s Tebou, Šárko v některých pátečních vstupech počítám. Zvláště tam, kde půjde o bylinky, magii, Lunární záležitosti ….  Těšíš se?

 

No jéjé, vždyť Míša Kudláčková je pro mě pojem!! Když jsem v roce 2002 pracovala na Proseku v jednom obchodním centru v nábytku, strašně jsem záviděla kolegovi z videopůjčovny, který si od tebe nechával vyložit karty, když prožíval těžké životní období. Každopádně mi onen mladý muž říkal, že jsi podobná divoženka jako já. Takže jsem si řekla, divoženka k divožence a všeho dočasu. Ejhle a je to tu!! Domnívám se, že budem velmi zvukomalebná a přínosná dvojice.

 

Moc děkuji za hezká slova vám oběma! 

 

A teď něco málo technických informací:

 

Na HP se současně s tímto článkem objevila (nebo se během noci objeví) také ikonka s rádiem a pod ní banýrek, kde je téma pro tento pátek.

 

Takto se vždy objeví téma pro příští pátek, takže budete vědět nač se případně těšit.

 

Na ikonku stačí kliknout a mělo by se vám rádio spustit v samostatném okénku. To znamená, že si při poslouchání můžete brouzdat a klikat kde chcete, aniž by se vám rádio vypnulo.

 

O mobilní verzi už Pepa mluvil.

 

Do rádia budete moci také volat, nebo psát SMS buďto s dotazy k tématu, nebo také s návrhy na témata, o která byste třeba stáli.

 

Tak už jen mohu závěrem doufat, že svatba Popelek a Patriotů přinese štěstí a hodně nových přírůstků, a že jsme vám přinesli společně novinku, která potěší, pobaví a udělá Patriot a Popelky vítaným párečkem.

 

Mimochodem, Pepa mě zaúkoloval výběrem znělky.

 

V tom jsem měla jasno, co bych chtěla. Myslela jsem si ovšem, že jsem partyzán, a že ho děsně ohromím, když mu to pošlu jako youtube verzi.

 

Celý den jsem se tady vztekala s učením nějakého stříhacího programu a převáděním MP3 na MP4.

 

Když jsem skončila, hrdě jsem mu to poslala a žila v přesvědčení, že se pomátne blahem.

 

Inu o znělkách v rádiu toho asi vím hodně málo. 

 

„…noooo, je to jako pěkný, jako tedy písnička, ale herdek nevím, jak bych Ti to jenom řekl, no, nějak si s tím nevím rady….tedy ehm….nevím, co s tím, no já něco udělám, namluvím, uvidím… „ To je v kostce jeho „blažená“ reakce. cheeky

 

Moc mě tím kroucením a gentlemanským přístupem pobavil.

 

Písničku mi nechal a znělku namluvil a sestříhal nakonec moc krásně!!

 

On totiž stříhat umí. 

Můžete již od teď na FB rádia Patriot zasílat své dotazy na aktuální téma

Ke konci ukrojíme čas pro vás a to, co vás zajímá.

 

Tady naleznete předchozí popelení

http://ulozto.cz/x1xR2Tpk/patecni-popeleni-numerologie-5-9-2014-mp3 

http://ulozto.cz/xvTooyye/patecni-popeleni-magie-19-9-2014-mp3

 

 

 

 

Michaela Kudláčková


[sexy_author_bio]


Pepa Podolák – Kouba

Sharon (Koubová wink)

A rádio Patriot

15166N2R.jpg

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 30
  • 383
  • 17 860
  • 347 596
  • 2 475 804
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet