post
Dům a Byt

Spíte jako princezna na hrášku? Pak potřebujete lepší postel

18 Shares

Každé ráno se budíte rozlámaná, bez energie a bez nálady a přemýšlíte, čím to může být? I když stres v dnešní době hraje významnou roli, na vině může být i nekvalitní postel či matrace. Pojďte to s námi otestovat.

Pokud pod sebou cítíte pružiny, matrace je proleželá nebo naopak vyboulená, je na čase vybrat novou.  Průměrná životnost je od 5 do 10 let, ale kvalitní matrace klidně vydrží i patnáct let, proto se vyplatí do ní investovat. Co když ale není špatná jen matrace, ale nemůžete spát kvůli posteli, která při každém převalení vrže? Pak je na čase koupit novou postel.

image 1200x628

Kontinentální neboli boxspringová postel je kvůli luxusnímu vzhledu oblíbená v hotelech. Boxspring Lambada JENA NÁBYTEK

Trendy boxspring: komplet postel se vším všudy

Sázkou na jistotu je postel typu boxspring, zvaná také americká nebo kontinentální. Tyto postele se prodávají kompletně i s matrací a roštem a svou slávu si získaly kvůli tomu, jak jsou pohodlné. Tvoří je totiž tři matrace. Spodní matrace se skládá z Bonellových pružin, které jsou dostatečně tuhé a odolné a přizpůsobí se tlaku těla.

boxspring hariet

Boxspringové postele jsou díky třem matracím na sobě extrémně pohodlné. Postel Boxspring Harriet, JENA NÁBYTEK

Nosná matrace podepře celé tělo

Vrchní, nosná matrace s jádrem a taštičkovými pružinami se postará o podporu celého těla. Uvnitř matrace jsou stovky ocelových pružin, zašité v textilních pouzdrech, které dobře rozloží váhu a efektivně podepřou tělo. Aby toho nebylo málo, na vrch patří ještě jedna matrace, topper – tenká pěnová matrace s pratelným potahem. Nejčastěji bývá vyrobená z paměťové či studené pěny, nebo z biomateriálu.

Bytelný rám, který vydrží

Žádné vrzání, takhle postel se opírá o robustní rám s dřevěnou konstrukcí, který spolehlivě unese velkou zátěž. Pod boxspringovými postelemi většinou není úložný prostor, existují ale varianty, u kterých je možné vyklopit rošt a uložit pod něj náhradní peřiny a další věci, které potřebujete schovat.

A hlavně elegantní vzhled

Boxspringové postele jsou zkrátka pojem. Jsou extrémně pohodlné a díky tomu, že jsou vyšší, se z nich lépe vstává. Jsou elegantní, čalouní se nejrůznějšími látkami, oblíbená je také eko kůže, která posteli dodává přepychový vzhled.

Boxspringová postel vaši ložnici promění v královskou komnatu a zajistí klidné spaní i těm nejcitlivějším princeznám. Žádný hrášek už vaše spaní nenaruší.

 

Zpracovala Silvie Dluhošová

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x