Destruktivní vztahy? Andělská rada pro šťastný život od Doreen Virtue

autor: | Čvc 24, 2013 | Vztahy | 0 komentářů

Views: 117

I pokud nejste tak úplně „andělské“, nenechte se odradit touto novou knihou od Doreen Virtue. Tentokrát využiju zdejšího prostoru a nebudu tu vypisovat ódy na tento titul, ale rovnou se společně začteme. A to rovnou dvakrát. Dnes vyberu: Rady pro případy destruktivní a nenaplněné lásky.

 

Čím to je, že některé z nás si neustále dokola vybírají nevyhovují partnery, tyrany, alkoholiky, násilníky nebo nedostupné muže? V horším případě kombinaci všeho okořeněnou tím, že onen muž je lhář a podvodník?

 

Může se samozřejmě stát, že se někdy spleteme, ale pokud se podobný model opakuje stále dokola, stojí za to vzít si k srdci to, co Doreen Virtue v této knize rozebírá.

 

Pořád dokola hledám svou spřízněnou duši,“ rozvzlykala se , „jenomže narážím jen na samé chudáky a násilníky. Moji partneři mě opakovaně fyzicky i slovně napadají a ubližují mi. Znovu a znovu potkávám muže, kteří zpočátku vypadají slibně. Když je ale lépe poznám, zjistím, že mají násilnické sklony, pijí, jsou závislí na drogách nebo hazardu, lžou mi a jsou mi nevěrní. Při zpětném pohledu mám dojem, že všechny varovné signály tam byly už na začátku, jenomže to mezi námi vždycky tak jiskřilo, že jsem vůči nim byla slepá. Co dělám špatně? Chtěla bych slušného muže, který se ke mně bude pěkně chovat a kterému bych mohla věřit, že mi bude věrný, až spolu založíme rodinu. Proč vždycky skončím s nějakým pitomcem?“

 

Takhle si stěžuje snad až typická klientka Doreeniny psychologické praxe.

 

Kniha Andělské rady pro šťastný život je přehledně rozdělena do kapitol, které se věnují vždy jednomu tématu – vztahovému, pracovnímu, osobnímu nebo rodinnému. Rodiče tu najdou jak na vzteklé a problémové či uzavřené děti. To jsou třeba informace, které jen velmi těžko budete někde hledat, ale celkem hezky tu autorka rozvíjí i otázky kariéry nebo tématu, o kterém se teprve začíná mluvit – co s tím, když jsme si třeba po letech manželství s partnerem přestali duchovně souznit?

 

Čtivost této knihy je nakažlivá, nic naplat.

 

Ale vraťme se k Renee, která přišla se svým prokletím „narážím neustále na pitomce“.

 

Úvodem této kapitoly nás autorka seznámí s tím, co se s těmito ženami většinou děje… místo pravé lásky nacházejí jen náruče, ve kterých je čeká strádání a bolest a čekají je potom buď psychoterapie, léky nebo končí v nemocnicích či azylových domech jako oběti domácího násilí. Andělé prý říkají, že není problém v náhodě a okolnostech (a to by se nám samozřejmě chtělo říct nejlépe!), ale v tom, že tyto ženy nevidí příležitosti k normálním známostem ve svém okolí, které jí andělé SAMOZŘEJMĚ posílají.

 

popelky sny

 

A ona Renee nebyla žádná chudinka, úspěšná asistentka ředitelky jednoho nakladatelství. Doreen tu dává za příklad to, co jí samotné v lehkém transu pro její klientky sdělují andělé. Pro Renee to bylo toto:

 

„Pokud jde o tvou žádost o vztah se spřízněnou duší, už mnohokrát jsme se s tebou střetli kvůli volbě partnera. Neustále ti posíláme muže, kteří by z našeho ohledu byli tvými ideálními partnery, ty je však opakovaně přehlížíš. Snažíme se ti omoci v tom, podle čeho si své protějšky vybíráš, ty se nám však neustále bráníš. Musíš tento aspekt změnit, jenom tak poznáš svou skutečnou spřízněnou duši, až ti příště přijde do cesty.“

 

A v dalším řádku už vidíme jádro pudla.

 

„Renee přiznala, že ji vždycky přitahovali, jak se sama vyjádřila, drsňáci a chlapáci, silní, průbojní a nebezpeční muži. Už jen samotný pohled na ně ji vzrušoval a sex s nimi byl vždycky báječný….“

 

Už tady se možná některým z vás chce říct – a jéje, má holka, co chtěla… Andělé v tuto chvíli sdělují i to, že pracují na tom, aby tyto své sklony, které ji potom poutají k nevhodným partnerům u ní potlačili… Touha po drsňácích je nezdravá.

 

A víte, kde byl problém? V dětství…

 

„Jako první ti svou náročností a přísností ubližoval tvůj otec. Uvěřila jsi, že má pravdu a že si takové zacházení zasloužíš. Netrvalo dlouho a začala jsi své drobné nedokonalosti zveličovat stejně jako on a přesvědčila jsi tak sama sebe, že jeho způsob chování vůči tobě byl opodstatněný.“

 

A Renee potom začali přitahovat muži, kteří se k ní chovali stejně jako otec….

 

„Nakonec to došlo tak daleko, že ti nebylo dobře ve vztahu se žádným mužem, který ti neubližoval. Říkala sis, že musí být hloupý nebo neschopný, když nevidí, jak moc si takové ubližování zasloužíš!“

 

Jenže pro Renee je nějak moc důležitý sex. Podívejte se, co odpověděla na to, když jí andělé a Doreen radí zapracovat na změně a otevřít se zcela jiným hodnotám.

 

„Ano, chápu,“ odpověděla mi, „ale co sex? Vím naprosto přesně, jaký typ mužů andělé myslí, někoho, jako je Moshe z účtárny. Je to takový ten vyrovnaný domácký typ. Všichni říkají, že bychom se k sobě skvěle hodili…Radši bych si vyrazila s Ralphem z marketingu, je to spíš můj typ. Jenže bych nejspíš opět zjistila, že je to násilník nebo alkoholik. Bože, kdybych si vzala někoho jako je Moshe, byla bych v ložnici odsouzena k totální nudě, ne? Co mám udělat pro to, aby mě vzrušoval někdo, kdo mi nepřijde přitažlivý?“

 

Teď to opravdu nejde. Renee musí překročit svůj vlastní stín a zmírnit tu ustavičnou sebekritiku, která ji přivedla k mylnému přesvědčení, že si zaslouží všechno to ponižování a ubližování, které se na ni její partneři dopouštěli. Potom ji přestanou ničivé vztahy přitahovat.

 

A začnou ji vzrušovat láskyplné vztahy… a dočká se i bouřlivého sexuálního života, který ale bude zasazen na něčem úplně jiném, než ty předchozí. Měla si své myšlenky psát do deníku.

Výsledek?

 

Renee se rozešla se svým násilnickým přítelem a každý den si zapisovala své myšlenky. Cítila se lépe, jinak, svobodnější.

 

A Doreen prý nad ní již cítila, že probudila zájem muže, který by mohl být její opravdovou spřízněnou duší… a že začnou přeskakovat jiskřičky.

 

Na konci každé kapitoly je krátké shrnutí, které vyjadřuje základní myšlenku a je vlastně radou pro šťastnější život. Tady, u destruktivních vztahů je toto:

 

„Přitahujete přesně takové partnery, jaké si podle svého názoru zasloužíte. Pokud se domníváte, že si zasloužíte zneužívání, neúctu a lhostejnost, bude se váš vztah vyznačovat přesně těmito vlastnostmi. Pokud jste přesvědčení, že si zasloužíte lásku, úctu a péči, pak přesně takový vztah také najdete.“

 

10424YzJ.jpg

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2013, www.synergiepublishing.com


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ilja je, ač se to nezdá, původem z hebrejštiny. Jeho původní podoba je Elí-jjáhu, což znamenalo „Bůj je můj pán“. Do Ruska, kde je obvyklejší, doputovalo jméno přes Řecko, kde znělo jako Elías a odsud pak v podobě Ijla i k nám. Význam mu ale zůstal stejný. „Bůh je můj pán“. V ČR je 591 nositelů tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 8
  • 286
  • 13 820
  • 333 922
  • 2 490 358
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet