David Deida: Prostá pravda

autor: | Led 12, 2015 | Vztahy | 0 komentářů

Views: 59

Kniha z pera veleúspěšného Davida Deidy s názvem Prostá pravda má podtitul Duchovní průvodce po životě, lásce a milování. Byla jsem zvědavá a myslela jsem si, že tu autor vybral to nejlepší ze všech svých předchozích knih. No, moc jsem se nezmýlila. Z mého úhlu pohledu jde o opět o knihu, která sice v mnohém opakuje to, co už bylo Davidem Deidou řečeno, ale zase všemu dává trochu jinou fazónu a navíc přidává nové myšlenky.

Pro mě to byla jedna z jeho syrovějších knih, četla se mi velmi těžce, často jsem musela čtení přerušovat, snažit se zpětně pochopit a zamýšlet se. Není to na škodu, emoce a myšlenky, které autor provokuje, jsou někdy překvapivé a za normálních okolností by nás třeba ani nenapadly…

 

„Ve svém srdci jste otevřenost, stejně jako všichni ostatní. Nějaký hlupák v televizi, který vám připadá tak nesmírně stupidní, je tatáž otevřenost jako vy. Násilník, k němuž chováte takový odpor, je stejný jako vy. Zahraniční diktátor, jehož tak nenávidíte, je stejný jako vy. Odvrátit se od někoho, cítit se ve svém srdci odlišně, znamená  uskutečnit lež oddělenosti.

 

Ve svém srdci jste každý člověk, kterého nesnášíte – vaší tchýní počínaje a sériovým vrahem konče. Když  před nimi uzavíráte své srdce, znamená to, že  se odstřihujete od sebe samotných. Takové odstřižení vytváří pocit vnitřního napětí a nenaplněné touhy, kterým trpí většina lidí.“

 

A následuje text, který obšírně vysvětluje, že když se díváme na někoho, koho zrovna nemusíme, máme v jeho očích vidět tam někde vzadu jeho lepší stránku. Faktem opravdu je, že nenávist plodí zase jen oddělenost a nenávist, ale dlouho jsem třeba tady přemýšlela, kde je ta míra, za kterou pustit takové lidi do svého života. Nejsou snad oběti dlouhodobého partnerského násilí ti otevření, kteří dlouhodobě tolerují a otvírají své srdce plné lásky? A bum… naproti tomuto všemu jsou pak Deidova slova z Cesty pravého muže, která vymezují lásku sama k sobě.  Je to jakoby se ve čtenáři střetávaly dva názory a najít mezi nimi kompromis a tedy tu pravou PROSTOU PRAVDU musíte nakonec sami. Ucítit ji. Nestačí si o tom jen číst, opravdu je třeba se na chvíli zastavit a Deidova slova nechat projít srdcem a emocemi. A procítit.

 

Pravděpodobně si z knihy  odnesete nějaké moudro a téma, které osloví právě a pouze vás. Bez ohledu na to, co všechno mi nepřipadalo úplně dokonalé, tohle pro mne bylo to, co jsem potřebovala číst:

 

16315ZjU.jpg

 

SPOUSTA LIDÍ JE PŘESVĚDČENA, že milovat znamená být milý a mírumilovný. Jenomže láska je otevřenost. Všechny emocionální projevy jsou vlny v oceánu lásky. Dokonce i vztek se může pohybovat v hluboké lásce.

 

Představte si, že najdete své děti v otevřené skříňce pod kuchyňským dřezem. Dcera má u pusy láhev čističe odpadů. Syn si chystá nalít do očí louh a vaše nejmenší se hodlá napít prostředku na hubení hmyzu.

 

Bez přemýšlení zařvete: „Ne!“ Seberete dětem jedy a okřiknete je: „S tím si nemůžeš hrát! Je to hrozně nebezpečné!“ Možná každé z nich vezmete za ramínka a zatřesete jimi. Děláte to, protože je tolik milujete. Pak si vzlykající ratolesti přitisknete na hruď. „Miluji vás! Mám vás moc rád a nechci, aby se vám něco stalo.“

 

Vzhledem k tomu, že váš vztek vzešel z lásky, zanedlouho se uvolníte, děti se uklidní a ucítí vaši láskyplnou péči. V očích máte slzy stejně jako vaše děti. Cítí vaši lásku, ale zároveň pochopily naléhavost, s jakou jste je okřikli: „Pozor, nebezpečí! Váš vztek pronikl skrze nenucenost té chvíle. Je to vážná věc. Tichý a jemný hlas nevyjádří vaši lásku s takovou naléhavostí, silou a účinkem.“

 

Rozdíl mezi vztekem, který ničí a ubližuje  a mezi vztekem z lásky je podle mého názoru  tak zásadní, že by si ho měly osvojit především maminky. Aby se potom za podobné vzteky z lásky zbytečně neobviňovaly… A zpětně, abychom se všichni uměli vyvarovat vzteku ničivého, který není produktivní. Zatímco ten láskyplný motivuje a prohlubuje důvěru mezi lidmi, ten druhý nikoliv.

 

„Někdy je potřeba, aby zasáhla vášeň. Podobně jako tomu bylo v případě dítěte, které cucá jed pod dřezem, naléhavost vaší lásky nenechá váš intimní vztah uvadnout a zahynout. Pokud váš partner ohrožuje svůj růst tím, že není tak otevřený, jak by mohl být, vaše milující srdce může s klidem zařvat.“

 

Tato kniha je opět z těch, která si zaslouží místo na nočním stolku pro chvíle, kdy budete mít chuť NAUČIT SE BÝT LEPŠÍM A VYROVNANĚJŠÍM ČLOVĚKEM.

 

7415OGF.jpgO autorovi:

David Deida je považován za jednoho z nejpřevratnějších a nejprovokativnějších duchovních učitelů současnosti.  Jeho učení a knihy o radikálně praktické spiritualitě hluboce ovlivnily směr našeho duchovního a sexuálního růstu.  Jeho knihy byly přeloženy do více než pětadvaceti jazyků a stávají se doporučenou literaturou na univerzitách, workshopech a mužských i ženských skupinách na celém světě.  Jako cenný zdroj pro duchovní transformaci a posvátnou sexualitou ho cituje mnoho dalších autorů.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2014, www.synergiepublishing.com

 

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Markéta je původem z dálného orientu, jakkoli to tak vůbec nezní. Jeho základem je ale skutečně staroindické slovo „mandžárí”, což v překladu znamená „perla”. Tento termín přejali pak Řekové, kde znělo „margarites” a odsud latina, kde ho známe jako „margarita”. To je co, Markétky? Vy naše „perly“. Vaše jméno je nejen krásné, ale starobylé a zcestovalé. A je vás v ČR celých 58008.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 297
  • 505
  • 14 930
  • 335 576
  • 2 488 707
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet