Udělejte si Vánoce ještě veselejší. Sama

autor: | Pro 9, 2021 | Tělo | 0 komentářů

Views: 472

Ženský orgasmus je poslední dobou skutečně tématem. Už z něj dávno spadla nálepka evoluční zbytečnosti a stále více žen vyhledává způsob, jak si udělat nejen dobře, ale nádherně a ještě lépe. Otázku “jak se dělá chlapec” už odpověděl Ludvík Vaculík, dneska vám Netýna přiblíží, jak “udělat” ženu.

Pro začátek pár čísel

Ze statistik z hlubin či mělčin internetu vyplývá, že:

 • pouze třetina žen během sexu využívá bod G,
 • 48 % žen předstíralo někdy v životě orgasmus při sexu s partnerem,
 • při prvním sexu dosahuje orgasmu něco okolo 6 % žen,
 • 25 % (japonských) žen považuje sex za otravný,
 • podle studie Lisy Wade dosahuje 90 % žen orgasmu, pokud jsou do styku zahrnuty orální praktiky a sebestimulace,
 • 71,2 % žen masturbuje alespoň několikrát měsíčně, 
 • při každodenní masturbaci dosahuje orgasmu 14 % žen, z téhož výzkumu vyplývá také to, že 68 % respondentek dosahuje orgasmu drážděním klitorisu, 27 % respondentek kombinuje klitorální a vaginální dráždění a pouhé 4,9 % si vystačí s vaginálním drážděním. Nejvíce žen používá ke stimulaci prsty, nejmenší skupina respondentek uvedla dráždění mechanické. 
anota 2

Horny_(nude_by_Peter_Klashorst)

Ženský orgasmus si nesl dlouhá léta stigma čehosi nečistého. V roce 2011 na toto téma vznikla romantická komedie Vrtěti ženou, která popisovala vývoj prvních stimulačních pomůcek pro ženy, jež byly vynalezeny primárně jako zdravotnický nástroj. Stimulace ženských orgánů totiž byla podle dřívějších konceptů medicíny považována za účinnou léčbu tzv. hysterie. Ženský orgasmus byl označen za “hysterický záchvat”, neboť se na konci 19. století lékaři domnívali, že žena není schopná dosáhnout orgasmu jinak, než penetrací. 

1280px Tissot Lonanismo 1785 Museo dellerotismo di Venezia Foto G. DallOrto

Girls just wanna have fun

Vyvolávání těchto záchvatů mělo samozřejmě pozitivní vliv na ženské chování; ženy se zbavovaly napětí, bolestí hlavy a melancholie, což si nikdo s nedostatkem kvalitního sexu nespojoval. Ženský orgasmus byl dlouhá léta tabu a v podstatě až díky globalizaci, detabuizování intimity (i skrze pornografii) a rozšířením tantrických praktik z Asie se dozvídáme, že ženský orgasmus je nejenomže stejně plnohodnotný, jako ten mužský, ale dokonce může vést k ejakulaci a taktéž k mnoha zdravotním benefitům.

V loňském roce vznikl na toto téma v Polsku seriál Sexify (2020), jehož autorky narážejí na stále přetrvávající bagatelizaci ženské potěchy. Jeho postavy skrze překonávání vlastních hranic a zkoumání vlastního těla přicházejí do cíle, kde se nakonec za své právo na uspokojení musí rvát před puritánskou, převážně mužskou komisí.

Kdo si hraje, nezlobí

Trh s hračkami pro ženy na tyto trendy velice pružně reaguje a hledá nové způsoby stimulace. Dilda a vibrátory jsou stále žádaným artiklem, nicméně vzhledem k výše uvedeným statistikám dává smysl, že baterií poháněné hračky falického tvaru nefigurují na prvních příčkách prodejnosti, přestože byly taktéž k masáži klitorisu svými majitelkami využívány.

V posledních letech mezi nejprodávanější výrobky v tomto směru patří tzv. pulzační podtlakové stimulátory klitorisu. Jedná se v podstatě o masážní strojky vytvářející rytmický  podtlak, díky kterému je možné dosáhnout orgasmu rychle a za velice krátkou dobu. Mnoho uživatelek dokonce popisuje opakované orgasmy v řadě, opět s krátkými rozestupy. Mezi recenzemi dokonce najdete takové, které díky stimulátoru zažily první vlhký orgasmus.

Abychom byli fér a řekli vám, kde hledat, nejprodávanější hračky tohoto typu nabízí značky Satisfyer a Womanizer. Satisfyery jsou mnohem levnější a nabízí začátečnicím skvělý zážitek. Womanizer nabízí mašinky cenově náročnější, ale ve srovnání s prvním jmenovaným jsou prý mnohem citlivější. Tak uvidíme…

Klasika je klasika

Zdá se, že muže (alternativně ženské partnerky) nepotřebujeme? To jistě není pravda. Singles asi potvrdí, že jakýkoli vibrátor neobejme, nezahřeje, nepohladí, nezazpívá, neuvaří čaj a ze společného sledování Netflixu asi taky příliš nemá. Mohli bychom pokračovat výčtem, že vibrátor nenechává ponožky pod postelí a ostříhané nehty na jídelním stole, ale nechceme, aby tento článek vyzněl misoandricky.

Radši téma uzavřeme tím, že si nemusíme vybírat mezi klasickou souloží či pettingem se živou lidskou bytostí a taktéž je dobré vést partnery k tomu, že náš orgasmus je stejně důležitý, jako ten jejich, pokud to ještě nevědí. A ukázat jim, jak na to. Případně je seznámit i s našimi robotickými přáteli. Požadovat trochu (nebo mnoho) rozkoše není žádná ostuda a časem třeba partneři přestanou na naše extatické výkřiky způsobené hračkami žárlit.

Kdo ví.

Kristýna Vaňková

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristýna Vaňková - "Netýna" - Skopec
Nejí maso, mluví sprostě a ráda jezdí tramvají. Studuje scenáristiku na FAMU, živí ji psaní pro nadnárodní korporát a ve volném čase se zabývá pozitivním vlivem negativního myšlení.

Ráda by byla nejlepší kámoška s Papežem.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v RYBÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Původ jména Jakub najdeme v hebrejštině. Jeho dědečkem je prastaré jméno Jahagóbh (Jákob), které v překladu znamená „ten, kdo se drží za patu“, což je ve smyslu „druhorozený“. Stejně dopadl i biblický Jákob, který se při porodu „držel za patu“ svého bratra Ezaua. V ČR je 86231 Jakubů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

 • 6
 • 297
 • 13 158
 • 332 541
 • 2 491 801
 • 3 798
 • 28
 • 1 860
0 Shares
Share
Tweet