Život s atopickým ekzémem je často složitý

autor: | Říj 22, 2021 | Tělo | 0 komentářů

Views: 140

Možná patříte mezi ty, které to trápí. Někoho jen v dětství, jiného i v dospívání, ale i ve vyšším věku. Hrubá suchá kůže se svědivými ložisky, zkrátka – ekzém. Atopický ekzém umí hodně znepříjemňovat život.

Už proto, že se nejčastěji objevuje na obličeji, na krku a na rukou. Projevuje se u téměř každého trochu jinak, a tak je i hledání správné pomoci obtížné:

MUDr. Benáková

MUDr. Benáková

„Je to onemocnění, které může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv na psychiku postiženého i jeho rodiny. Atopický ekzém a psychika člověka jsou spojené nádoby,“ říká k tomu MUDr. Nina Benáková, kožní lékařka z Dermatovenerologické kliniky VFN a 1. LF Praha.

Na vzniku nemoci se samozřejmě podepisuje genetika, ale i životní prostředí a životní styl.

Je to vlastně systémový zánět a často se k němu přidávají další choroby, například alergická rýma, potravinové alergie nebo astma.

Důsledkem silného přetrvávajícího a neléčeného ekzému může být i postižení očí, možná i psoriáza a další i vážné nemoci – to je ještě ve stádiích výzkumů.

Konkrétní pacient – konkrétní lék

Suchá kůže je náchylnější k problémům, dráždivější a prostupnější škodlivým vlivům. Léčení chce trpělivost, systematickou denní péči o kůži – a to se mnohým z pacientů nelíbí a ztrácejí motivaci.

undefined

Ale nezoufejte, už napřesrok by se měly objevit další nové léky a zatím důvěřujte lékařům a používejte předepsané krémy, mastičky a spreje; ty poslední jsou vhodné především pro děti a pro muže, kteří se z principu neradi čímkoli „matlají“.

Ale máme pro vás ještě jednu významnou pomoc.

AtopikOnline

Je to webový portál pro pacienty, který vytvořili lékaři, takže na rozdíl od mnoha zaručených a „zaručených“ rad na internetu je dílem odborníků.

MUDr. Koudelková

MUDr. Koudelková

MUDr. Marcela Koudelková, odborná poradkyně tohoto projektu tvrdí, že podle výzkumů hledá informace o této nemoci na internetu 60 procent osob a jen asi 22 procent jde přímo k lékaři:

„Za rok fungování navštívilo naše stránky 50 tisíc pacientů,“ potvrzuje dr. Koudelková.

Jak na to?

AtopikOnline je dostupný pro všechny pacienty a jejich blízké.

Přístup je zdarma, stačí se jen zaregistrovat – proto, aby se zájemcům otevřel celý web. Najdete tu moduly s různými informacemi (například potravinová alergie, ekzém a děti atp.), které jsou postupně a průběžně doplňovány jak o aktuality, tak o podněty od lékařů.

Web (www.atopikonline.cz) provází pacienta nemocí krok za krokem, uvádí na pravou míru mýty, polopravdy a nepravdy, které na internetu kolují.

Zkuste se podívat.

atopoic

Možná jste se svého lékaře na něco zapomněli zeptat…

Mgr. Jana Ulíková

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Avatar
Jana Ulíková (Vltavína) Panna
Fakulta sociálních věd a publicistiky UK. Neúnavná propagátorka zdravé stravy a životního stylu. Miluje kameny a polodrahokamy, má o nich fůru knih a věří, že mají velkou moc. Musí to tak být, když rostou v zemi tisíce let. Ráda by mluvila jenom s milými lidmi, což nejde, a to je zoufalé, a taky by si dala koktejl s Betty MacDonald.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Markéta je původem z dálného orientu, jakkoli to tak vůbec nezní. Jeho základem je ale skutečně staroindické slovo „mandžárí”, což v překladu znamená „perla”. Tento termín přejali pak Řekové, kde znělo „margarites” a odsud latina, kde ho známe jako „margarita”. To je co, Markétky? Vy naše „perly“. Vaše jméno je nejen krásné, ale starobylé a zcestovalé. A je vás v ČR celých 58008.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 344
  • 505
  • 14 977
  • 335 623
  • 2 488 754
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet