Nic vás tak neochladí jako to, co vás zahřeje

autor: | Čvn 13, 2019 | Tělo | 0 komentářů

Views: 95

To je pro každého něco jiného. Pro jednoho to jsou hektolitry vody a od jara do podzimu nedá plastovou láhev z ruky. Pro někoho je to celodenní půst a večer osm piv. Taky způsob. Já s pitným režimem bojuji a zpravidla se dá říct, že pár vyhraných bitev rozhodně znamená prohranou válku.

Jsem s vodou na štíru a vysoké letní teploty na tom nic nezmění. I přesto ještě nejsem instantní a ani se nedrobím, když jdu, takže asi nějakou vodu v těle mám. Vím, že by jí mohlo být víc a tak jsem si našla několik obezliček, jak tekutinu v létě tělu dodat.

Moje maminka pije léta salátovou zálivku.

Udělá si ji do litrové odměrky. Takovou tu vodu, co se lije na hlávkový salát, když děláte tzv. „vodový“. Ono to není úplně od věci. Ve starém Římě se v horkém létě neustále popíjelo octové víno ředěné vodou. Octovou zálivku moc neumím, takže po vzoru římských vojáků, řežu víno sodovkou. Čím větší je teplo, tím méně dávám vína. Ono by se mi to nemuselo totiž vyplatit. Pamatuji si, že ještě v dobách, než jsem vychytala poměr, mne dostihl bílý vinný střik při pletí jahod. Nemohla jsem se zvednout, ale přišlo mi to děsně vtipné.

Ráda piju horký černý čaj.

Nic vás tak neochladí jako to, co si myslíme, že nás v zimě báječně zahřeje. Jsem schopná ho vypít opravdu hodně. Zvlášť večer. Vzhledem k tomu, že má víc kofeinu než černá káva, ještě po půlnoci pak těkám očima po zdech z pavouka na pavouka s výrazem kočky na lovu. Nevadí, chutná mi. Ne pavouk, ty nelovím.

28000ZTd.jpg

Zpravidla, když si myslím, že už fakt neusnu, vytuhnu.

V létě miluji melouny.

Mají v sobě fakt hodně vody a tak si myslím, že jím a přitom piju. Trochu to ošálí mozek. A když chci být rozverná, zaliju melounové kuličky sektem a ledem. Po tomhle drinku už se, prosím o nic nepokoušejte. Nechtějte něco dělat, někam jít, nebo vyřizovat pracovní korespondenci. Zkuste jen tak sedět večer na terase a nechat se na té melounové opojné chuti unášet.

Základ mého pitného režimu….ježíš, já bych pojem pitný režim vůbec neměla vypouštět z úst….je káva.

28001Y2F.jpg

Hodně kávy.

A hodně mléka. Od rána do večera. Vím, že káva odvodňuje a občas čtu takové ty moudré studie. Vlastně čtu jen ty pozitivní studie, které nabádají k pití kávy. Jsem kafař a alibista. Když luštím křížovku a narazím na výraz: ranní nápoj   na tři písmena, napíšu KÁVA. V a A nacpu do jednoho chlívečku. Namísto vedlejšího výrazu: jihoamerická sopka…. Napíšu S MLÉKEM. Jsem kafař a nestydím se za to.

Čas od času si koupím PET láhev s nějakou vodou, abych měla pocit, že odteď si dám pitý režim fakt do kupy. Láhev pak vozím ještě hodně dlouho. Zvlášť potom, co mi zteplá za předním sklem auta, už vím, že ji asi nedopiju. Občas ano. Když má objem 0,3 nebo 0,5 litru. Spíš z ní ale udělám provizorní květináček.

No ale makám na tom. Jednou to vychytám. Teď si jdu ale uvařit další kávu.

Ta první je dopitá.

Je totiž šest ráno.

ToraToraTora

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Čeněk byl původně Vincentus. Jeho maminkou je Latina a tatínkem latinské slovo „vincens“, což znamená „vítězný“ či „ten, kdo přemůže ostatní“. Z Vincenta byl postupnými přenosy nejen Čeněk, ale také Viktor, což se stalo v Italštině, kde Vincent byl Vincenzo (Vinčenzo) a to už je od Čeňka jen kousek. V každém případě význam jménu zůstal. Čeněk je prostě vítěz. A v ČR je Čeňků 1531.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 8
  • 286
  • 13 820
  • 333 922
  • 2 490 358
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet