Koronavirus – on je to vlastně takový infarkt

autor: | Říj 8, 2020 | Tělo | 6 komentáře(ů)

Views: 1457

Víte, že o tomhle čínském svinstvu moc tady nepíšu. Jednak o TOM „fundovaně“ už mluví kde kdo, od virologů, mikrobiologů, dentistů, zpěváků, herců až po prodavače zmrzliny a brusiče nožů, a jednak si uvědomuji, že o tom, o čem nic nevím, a kde i skutečný odborník na tyhle malé potvůrky stále tak často říká, „nevíme“, nemohu a nechci moc psát.

Zcela rozumově jsem se zařadila mezi mlčící část populace, která spíše pozoruje a velice pečlivě si vybírá, komu a čemu bude naslouchat.

Prostě když chci vědět něco o stromech, bude pro mě relevantnější názor dendrologa, než obuvníka.

Shledávám v tom prostě logiku.

gettyimages 1206885394 web

Dívám se, mluvím s těmi, kdo tím onemocněli a uzdravili se, ptám se, jak se cítí a ano, došla jsem k tomu – a nikoli sama, že opatření holt jsou nutná a sabotovat je, mi přijde asi tak stejně geniální, jako jezdit v obci kilo s vysvětlením, že nechci být omezená a navíc jsem dobrý řidič a moje auto má prima brzdy. To bude fungovat přesně do chvíle, než někoho zabiju.

Nechala jsem si dopodrobna od kamarádky, která tráví 80% života v laboratoři, mezi sklíčky a baňkami, ve společnosti kamarádů z řad virů, bakterií a podobných civilizací vysvětlit systém roušky, přišlo mi to logické i pochopitelné i co do její účinnosti na nás i covida, a tak ji nosím, ač se dusím.

Svou vlastní cestou jsem pak došla k tomu, že on ten covid je vlastně takový infarkt.

 • Když je někdo tlustý astmatik je pravděpodobné, že pro něho bude horší, ale taky jsou tlustí astmatici, kteří párkrát zakašlou a je po covidu.
 • Když je někdo štíhlý sportovec je pravděpodobné, že párkrát zakašle a je po covidu, ale také jsou štíhlí, zdraví sportovci, kteří s tím leží na JIPce na kyslíku a bojují o život.
 • Je 80ti letý člověk, pro kterého je covid smrtelný a bude jich na procenta víc.
 • Je ale taky 80ti letý člověk, který má rýmu a je mu všelijak a pak je zdráv a 90ti v pohodě spadne ze schodů bez covidu.
 • Jsou i tací, v kterémkoli věku, kdo ani nevědí, že to prodělali.
 • To se děje u infarktu to stejné.
 • Jsou lidé, kterým na EGK sdělí, že měli už tři.
 • A jsou lidé, kteří v pětačtyřiceti, zdraví, najednou …

Jen prostě nikoho ani nenapadne říct, že někdo umřel „s infarktem“, a to jenom proto, že k tomu měl před tím vysoký tlak, trombózu a byl senior.

Takový astmatik bude žít bez covidu klidně dalších 20 let. Je snad „polymorbidní“? Je nějakým alibi, že někdo má nějaký zdravotní problém, se kterým žije na účinných farmakách už desítky let a pak je odkázán k zániku, protože  ….. a taky proto, že rouška je hnusná?

Nemyslím, že jsme ve Spartě, abychom neduživé házeli do ďoury.

Ještě nedávno jsme se o ně starali a dělali všechno proto, aby žili. Nějak mám pocit, že je prima to dělat i dál a že morálním vývojem bychom měli jít kupředu, nikoli jím couvat, až k lidským obětem rozhněvaným bohům.

Proto na to takhle nahlížím a omlouvám se za ten odvážný titulek.

jarvis 5f04cf48498e40c80d2aea78

Ale očividně je u téhle nemoci všechno zatím tak trochu loterie.

Známe spolunemoci, které covid-19 činí pro lidi nebezpečnějším, známe věkové skupiny, kde je průběh na procenta horší, ale nikdo rozumný si to v tuhle chvíli netroufne paušalizovat.

A ani by to nikdo dělat neměl, pokud má jednak v hlavě mozek, a jednak srdce. Protože na rozdíl od infarktu, tohle je nakažlivé.

Hodně nakažlivé…

Tak hodně, že si, když tak sleduji ta čísla, říkám, že je možné, že jednou se budou trasovat a odborná veřejnost bude mít enormní zájem o ty, kdo to nikdy nedostali.

Třeba jednou poslouží vědě víc, než ta většina, co to prodělá a přežije.

Dívám se na to tak, že jednou se to stalo, mohu si už nikdy na protest nedat jarní závitky ani tajemné kuře, mohu nadávat, mohu se zlobit, že nejeden politik je schopen obětovat zdraví národa pro vlastní prospěch… ale nic na tom nezměním.

A tak s hlubokou úctou k lékařům, kteří padají na ústa a ještě budou, udělám maximum alespoň pro to, abych jim do té už tak náročné situace neházela vidle. 

vid

Víc nemohu změnit.

Ale vy víte, že jsem optimista a „sluníčkář“ a tak si říkám, že každý pád na hubu, a on tohle je a hned po mnoha rovinách, je pohyb kupředu.

Všechno, co se kdy lidské civilizaci stalo zlého, jí ve finále posunulo. Ať už morálně, nebo technicky, vědecky, prostě celkově.

LAT86281f 143206 6977133

My z tohohle vyjdeme také bohatší a zkušenější.

I morálně.

Pamatujete na článek o nůžkách?

Jo, už jsou zase ta ramena dál.

A my taky.

Bylo by fajn, kdybychom z toho vyšli i s dobrou pamětí.

Hodně dobrou!

Přeji krásný den, Popelky a hodně zdraví, síly a lidskosti. 🧡

Michaela Kudláčková

[sexy_author_bio]

 

 

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
6 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
enka1
enka1
11.10.2020 14:19

Asi tak.

Kočka
08.10.2020 16:50

Vkládala jsem příspěvek s 2 linky na youtube, bohužel to čeká na schválení. tak s dovolením píšu nový komentář bez odkazu: K rouškám se objevilo zajímavé video. Rozhovor s paní doktorkou Soňou Pekovou, najdete je na reflex.cz i na youtube. Hledejte pod názvem: Soňa Peková: Covid do Vánoc opravdu zmizí, výrazně zeslábl, je tu šílenství. Potvrzuje se, že není z přírody a druhé krátké, které se věnuje rouškam je pod názvem. Roušky nosíte jen z psychologického hlediska, na covid nefungují. Ústenka je jako rybářská síť, říká Soňa Peková Celý rozhovor je výborný, paní doktorka lidsky vysvětluje její pohled na situaci,… Číst vice »

Kočka
08.10.2020 16:40

K rouškám se objevilo zajímavé video. https://www.youtube.com/watch?v=gVRR-IHpPp8 zkuste si ho pustit a zamyslete se a za vyslechnutí stojí celý rozhovor https://www.youtube.com/watch?v=gVRR-IHpPp8 Nezlehčuju, něco tu fakt lítá, jen mám pocit, že se nějak vytratil selskej rozum. Okolo někoho viroza projde a ani si ji nevšimne, někomu je zle 3 týdny s rýmou. Každý máme jinou imunitu a ta se mimochodem buduje tím, že se lidé potkávají a vyměnijí si breberky. To víte, že do počtu testovaných osob jsou započítány i opakované testy? Proto čísla stoupají. Prosím, zkuste si přečíst text VIROLOŽKY, tj osoby, která o tom něco ví. najdete ho třeba… Číst vice »

Bosorka
Bosorka
08.10.2020 14:26

Stačila by mi obyčejná lidská ohleduplnost a respekt. Potkávám lidi, co jako by žili na světě sami a okolí se jim má přizpůsobit. Můžu věřit/nevěřit, ale na návštěvě se taky zouvám a nekýchnu přece někomu do polívky jen proto, že “to je jen rýmička”. Ony občas ty různé, sdílené, poctivé kuřácké chrchle ráno v MHD jsou vyloženě zážitkové smile

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“

Děkuju Míšo za pěkný a moudrý článek. Zrovna přemýšlím, nikoliv poprvé, kde se bere v těch, už musím napsat, rádoby duchovních lidí, to popíračství. Jedou autem stovkou… Je to ten strach, jsou vystrašení k smrti, tak popírají a dělají ramena? Mají tak moc dobře zajištěné své potřeby i pro případ krize, že si mohou dovolit kopat do slabších? Nebo kde je ten moudrý duchovní nadhled a pokora, kterým se celý život tito lidé prezentují? Tohle je pro mě dost velké zklamání, opravdu kromě Tebe v té mé “ezo” bublině není skutečně nikdo, kdo by stál nohama na zemi s pokorou.… Číst vice »

faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Markéta je původem z dálného orientu, jakkoli to tak vůbec nezní. Jeho základem je ale skutečně staroindické slovo „mandžárí”, což v překladu znamená „perla”. Tento termín přejali pak Řekové, kde znělo „margarites” a odsud latina, kde ho známe jako „margarita”. To je co, Markétky? Vy naše „perly“. Vaše jméno je nejen krásné, ale starobylé a zcestovalé. A je vás v ČR celých 58008.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

 • 279
 • 505
 • 14 912
 • 335 558
 • 2 488 689
 • 3 798
 • 28
 • 1 860
0 Shares
Share
Tweet