Jste technický typ s organizačními schopnostmi? Tak schválně, sepněte ruce…

autor: | Čvc 30, 2020 | Tělo | 1 komentář

Views: 1378

Zase se vědci vytáhli a přišli se zajímavými objevy stran našeho nejžravějšího, ale taky nejvýkonnějšího orgánu, který spolyká celých 70% energie a vody dodané v potravě našemu tělu. Mozek. Stále neprobádaný, stále zahalený mnoha tajemstvími. Ten, jehož zhruba 100 miliard buněk vygeneruje pro neurony tolik elektřiny, kolik stačí na provoz žárovky…

Ten, který řídí úplně všechny funkce našeho těla, mysli … života.

unnamed 1

Ten, který je schopen každou milisekundu zareagovat 86 miliardami neuronů na smyslové zpětné vazby, které neurony přijímají jak z okolního světa, tak i zevnitř těla.

Každou minutu odumírá pětina jeho funkcí. Ve stejné době se rodí nové.

Zdaleka největší aktivitou vyniká během spánku, takže nejen čert nikdy nespí.

A bylo by toho na učebnici, ale jsou prázdniny, tak se budeme s naším mozkem spíše bavit, než učit.

Jak víme, vypadá jako velký vlašský ořech a je rozdělen na dvě části, z nichž každá má jiné zaměření a na těle se prezentuje zrcadlově.

Tedy levá strana těla, pravá hemisféra, pravá strana levá hemisféra.

  • Pravá hemisféra má v kompetenci obrazotvornost, fantazii, uměleckou invenci, emoce, intonaci, rytmus, smysl pro humor, nadsázku … tady vzniká smích i pláč a empatie, soucit i láska.
  • Levá hemisféra, zde leží technika, tvorba slov, písemný projev, organizace, fakta, čísla, analýza, kombinační schopnost, logika, povinnost, vůle…tady vznikne moment, kdy někomu poskytnete masáž srdce, kterou jste se naučili a zachráníte mu život.

Každý člověk využívá samozřejmě celé menu, které nabízí obě hemisféry, ale také každý člověk jednu z nich častěji upřednostňuje, nebo lépe…mozek každého člověka jedné maličko víc nadržuje.

Tím vznikají naše jedinečné schopnosti, povahové vlastnosti, nadání, naše reakce, ale také priority, talenty, charakter, míra statečnosti (strach je výsledkem velice složité spolupráce L a P) a také zdravotní dispozice.

To jen, abyste se necítili nějak nesví, až se třeba dozvíte, že váš mozek nadržuje pravé hemisféře a vy se prostě v životě nezorientujete v mapě a odhad vzdálenosti je vám na hony vzdálen. Tak prostě zase lépe namalujete cválajícího koně a curriculum vitae pošlete ve verších . (to je humor, tedy práce mojí pravé mozkové polovičky, protože tak jednoduché to samozřejmě není).

Už vás nebudu napínat, protože následující je fakt zajímavé.

Sepněte ruce.

Takhle:

images 2

Tak a teď je zaklesněte.

Takhle:

irprayinghandsjpg

Který palec máte nahoře?

No a je rozhodnuto… nezapomeňte, je to zrcadlově, takže pravý palec, mozek nadržuje levé hemisféře.

Je vymalováno!

Nevěříte?

Tak ty palce otočte.

To je strašné, nepřirozené a skoro až nepříjemné, že vás to nutí to přehodit, co?

No tak vidíte, jak si na tom váš mozek trvá.

Pokud jste tedy upřednostnili pravý palec, máte nejspíš blíž k technice, vzdálenost v pohodě odhadnete a dost patrně i váhu a míry. Máte silnou vůli, jste sebevědomí, zajímají vás fakta, jste spíše analytický typ, máte dar slova, ale méně tvarového jemnocitu i oděvní originality, (snažím se vám kulantně sdělit, že to s tím vkusem někdy není tak slavné) raději tradici a v romantice jste asi tak stejně doma, jako kapr na louce a jste častěji sarkastičtí a jste vůdčí.

Hodil-li váš mozek nahoru levý palec, nadržuje váš mozek pravé mozkové hemisféře.  Nehrnete se do předních pozic, pokud se nejedná o uměleckou činnost. Budete citlivý člověk s velkou obrazotvorností. Váš pokoj, byt, kancelář je útulná a milá. Na PC máte samolepku smajlíka, nebo tam sedí méďa, nebo tak něco. Jste originální a empatičtí, jistě pro vás nebude problém se zorientovat u obrazu Františka Kupky a jasně vidíte ten Únik, zatímco levohemisférák je zděšen, neb vidí, že to plátno zcela určitě jen někam spadlo a tam se zmazalo a teď má cenu 70ti Superbů.

Možná byste takový obraz moc chtěli, a víte přesně, kde by visel a jak krásné by to bylo, zatímco váš levohemisférový kolega by spíš ty Superby a ví přesně, jestli diesel nebo benzín.

Není to samozřejmě tak jednoduché, jak to podávám, ale jsem přesvědčená, že většinou se najdete. Zbylé dovednosti a jejich míra, jsou dané tím, jak je ten, který mozek schopen zorganizovat spolupráci obou hemisfér.

Tady bývají ve výhodě ženy.

Jejich mozky jsou sice menší, (bacha, velryba má zdaleka největší a není nejchytřejší) ale co do spolupráce lépe vybaveny.

A to není všechno!

V žádném případě tohle nemá souvislost s tím, zda je někdo levák, nebo pravák. Vědci tady vůbec žádnou paralelu nenalezli.

Kde ji ale překvapivě nalezli?

V genech!

Představte si, že i tato věc je dědičná.

Tedy pokud máte nahoře levý palec, podrobte zkoumání své rodiče i prarodiče. Ten, který to tak dělá také, vám s tím předal i hromadu dovedností a vlastností, které té vaší přednostní hemisféře patří. Jste víc po něm.

anotace 20

Je také velice zajímavé, že přednostní levá hemisféra si z 80 případech ze sta, rovná na pracovním stole poznámkový blok vlevo, ač je pravák, zatímco psací prostředky doprava. Obráceně to platí také, pravá hemisféra si blok dá doprava, bez ohledu na to, jakou rukou píše. Čert ví, proč to dělají, když upřednostňují druhou mozkovou hemisféru. 

Zajímavé že?

Sedí?

Přeji vám krásný, pomalu se blížící víkend!

Michaela Kudláčková

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bosorka
Bosorka
31.07.2020 11:53

Levý palec, pravá hemisféra smile Na PC mi momentálně nesedí medvídek, ale kočka smile

faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Markéta je původem z dálného orientu, jakkoli to tak vůbec nezní. Jeho základem je ale skutečně staroindické slovo „mandžárí”, což v překladu znamená „perla”. Tento termín přejali pak Řekové, kde znělo „margarites” a odsud latina, kde ho známe jako „margarita”. To je co, Markétky? Vy naše „perly“. Vaše jméno je nejen krásné, ale starobylé a zcestovalé. A je vás v ČR celých 58008.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 278
  • 505
  • 14 911
  • 335 557
  • 2 488 688
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet