Jak si vybrat správný anatomický polštář a užívat si bezbolestný spánek

autor: | Kvě 11, 2023 | Komerce, Tělo | 0 komentářů

Views: 40

Toužíte se konečně vyspat dorůžova a ráno se probouzet bez bolesti zad, hlavy a krční páteře? Dopřejte svému tělu vhodnou oporu díky anatomickému polštáři. V čem spočívají jeho hlavní výhody a jak vybrat ten pravý? Při výběru záleží na několik parametrech.

  K čemu slouží anatomický polštář

Anatomický polštář dodá vaší hlavě, krční páteři i ramenům skvělou oporu během spánku a sníží riziko toho, že se ráno probudíte rozlámaní a s nepříjemnými bolestmi v horní oblasti těla. Tvar anatomických polštářů je uzpůsoben tak, aby vyhovoval tvaru i velikost vaší hlavy, povolil svalové napětí a poskytl vám ideální oporu, díky které budete usínat ve správné poloze. Stejně jako do každé ložnice patří luxusní matrace, která dopřeje dokonalou oporu vašemu tělu, měl by mít své čestné místo v moderních ložnicích také anatomický polštář.

Obrázek1

  Výběr anatomického polštáře podle polohy, ve které spíte

Usínáte rádi na zádech, na boku nebo snad nejraději spíte na břiše? Pozice, ve které každou noc usínáte, je při výběru důležitá. Anatomický polštář pro spaní na boku je vyšší a pevný a ideální je, aby měl tvar vlny a vhodně tak vyplnil prostor mezi matrací a horní polovinou vašeho těla, konkrétně tedy hlavou a rameny.

Pro spaní na břiše je vhodné zvolit naopaknižší verzi, která nebude způsobovat bolestivé zakřivení v oblasti krční páteře a hlavy. Pro spáče, kteří rádi usínají na zádech, jsou nejvhodnější měkké a vysoké modely.

Obrázek2

  Jak vybrat anatomický polštář podle materiálu

Anatomické polštáře se vyrábějí z celé řady materiálů. Záleží na vás, který z nich si zvolíte a pořídíte si jej do své luxusní ložnice.

Na výběr máte následující materiály:

 • paměťovou pěnu,
 • latex,
 • PUR pěnu,
 • peří.

Zatímco anatomický polštář z paměťové pěny zkopíruje tvar vašeho těla, latexové polštářky jsou hypoalergenní a antibakteriální. PUR pěna je tvrdší, oproti té paměťové, ale s používáním změkne a nabídne ideální oporu vaší hlavě i krku. Pokud nepatříte k alergikům a máte rádi klasiku, můžete vsadit na tradiční verze plněné peřím.

Obrázek3

  Jak zařídit, aby vám anatomický polštář vydržel co nejdéle

Anatomicky tvarovaný polštář se brzy stane vaším nepostradatelným společníkem, a proto je vhodné mu poskytnout správnou péči. Ta spočívá v jeho pravidelném čištění, například vysavačem, a občasném větrání. Rozhodně je vhodné pořídit si odpovídající potah na anatomický polštář a tím jej chránit před poškozením. Protože anatomicky tvarovaný polštář se rozhodně řadí mezi luxusní doplňky do ložnice, zaslouží si tu nejlepší možnou péči.

Obrázek4

  Výběr anatomicky tvarovaného polštáře podle velikosti

Také velikost je faktorem, jenž při výběru vezměte v úvahu. Anatomické polštáře se dají rozdělit na velikosti S, M a L.

 1. Malé anatomické polštáře (S), které nepřesahují rozměr 20×30 cm, jsou vhodné i na cestování.
 2. Střední verze (M) o velikosti 30×60 je vhodnější nechat doma.
 3. Stejně tak i velký anatomický polštář (L) 70×90 cm, který nahradí váš běžný polštář a postel po ustlání nebude vypadat prázdná, protože přikrývka a polštář spolu utvoří dokonalou harmonii.

Vybavte svou ložnici praktickými polštáři anatomických tvarů a bolesti krční páteře, zad, hlavy i ramen odezní a vy se budete každé ráno probouzet plní elánu a ve výborné náladě. Jedná se tedy o ideální nápad, jak vylepšit ložnici a dopřát si kvalitní spánek. Aby anatomicky tvarovaný polštář nijak nevyčníval, pořiďte si na něj praktický obal v požadované barvě.

Zpracoval: Futurino

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Vítězslav má původ slovanský. Vykládá se však jako „ten, kdo oslavuje domov“. A to proto, že sloveso „vítati” znamenalo ve staroslovanštině „sídlit”, „bydlit”. V ČR je 10008 Vítěslavů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

 • 20
 • 256
 • 13 632
 • 333 626
 • 2 490 626
 • 3 798
 • 28
 • 1 860
0 Shares
Share
Tweet