Inkontinence nemusí být problém

autor: | Úno 8, 2019 | Komerce, Tělo | 0 komentářů

Views: 586

Jedná se o intimní záležitost. Problém, o němž neradi mluvíme. Díky ostychu se obtíže zdají hůře řešitelné. Inkontinence vás však nemusí trápit.  Věkem ochabuje naše tělo a nejinak je tomu i u svalstva v intimní oblasti. Inkontinencí trpí častěji ženy, dokonce dvakrát více než muži. 

Močový měchýř ovlivňují porody, menopauza, ale i těhotenství. U mužů problémy s únikem moči často souvisí s prostatou, konkrétně se jedná o operace s ní související.

 

Může se jednat o zvětšenou prostatu, nádorové onemocnění, tyto faktory ovlivní schopnost udržovat moč. Inkontinence nemusí být strašákem, řešení je nasnadě.

 

Pomohou inkontinenční kalhotky

 

Problémy s únikem moči představují intimní záležitost a ne každý se rád svěří. Obtíže mohou vyústit v úzkosti a stres. Nemoc se prohlubuje, protože i toto jsou faktory, jež ovlivňují inkontinenci. Psychika je v tomto směru velmi podstatná. Pokud se dotyčný pomočuje, je cítit. A okolí mu to může dát nelibě najevo. Přibývají další stresory, jež mají problémy s inkontinencí na svědomí. Řešení představují inkontinenční kalhotky

 

27587YzU.png

 

Jsou vyráběné pro ženy i muže, zohledňují rozličnou intenzitu pomočování. Nemusíte mít strach, že by byly znatelné jako pleny. Inkontinenční kalhotky představují diskrétní doplněk, kdy nikdo nepozná, že je nosíte. Tato pomůcka dokáže zadržet uvolněnou moč, rovněž pohlcuje i pachy s onemocněním spojené. Některé výrobky mají dokonce parfemaci. Výběr kalhotek je skutečně pestrý. Netrpíte-li intenzivním pomočováním, mohou vám stačit pouhé inkontinenční vložky.

 

Typy inkontinence

 

Obtíže s udržením moči odborníci dělí do několika kategorií. Může se jednat o stresovou inkontinenci. Nekontrolovatelné uvolnění svalů v pánevní oblasti nastane, pokud rychle aktivujeme vnitřní svaly břicha (např. kýchnutím, smíchem i cvičením). Tato obdoba inkontinence je nejčastější a i poměrně léčitelná. Druhým typem onemocnění je urgentní inkontinence. Tato forma velmi souvisí s psychikou, močový měchýř rozdráždí vjemy spjaté s vodou. Dotyčný ucítí nutkání jít na toaletu například ve chvíli, když uslyší téct vodu.

 

Tímto typem inkontinence trpí často lidé s Alzheimerovou a Parkinsonovou nemocí, roztroušenou sklerózou nebo se jedná o pacienty po mozkové mrtvici. Zmíněná onemocnění mohou mít na svědomí další typ poruchy s močovým měchýřem. U funkční inkontinence člověk často neodhadne, kdy je pravý čas jít na toaletu. V důsledku degenerativního onemocnění mozku si úkon nezvládne naplánovat. Existuje také inkontinence z přeplnění, kdy močový měchýř již nezvládne svoji schopnost udržet tekutinu a nastane fáze pomočení. Žádné z těchto typů nemoci vás ovšem nemusí trápit.

 

27588MzA.jpg

 

K dispozici máte pestrý výběr pomůcek, jež nepříjemný problém snadno a rychle vyřeší.

 

Zpracovala: Placla

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ilja je, ač se to nezdá, původem z hebrejštiny. Jeho původní podoba je Elí-jjáhu, což znamenalo „Bůj je můj pán“. Do Ruska, kde je obvyklejší, doputovalo jméno přes Řecko, kde znělo jako Elías a odsud pak v podobě Ijla i k nám. Význam mu ale zůstal stejný. „Bůh je můj pán“. V ČR je 591 nositelů tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 0
  • 256
  • 13 612
  • 333 606
  • 2 490 606
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet