Cesta ke zdravějšímu životnímu stylu je klikatá, ale vyplatí se po ní jít

autor: | Srp 5, 2021 | Komerce, Tělo | 0 komentářů

Views: 19

Všechno zlé je k něčemu dobré, dokonce i pandemie koronaviru, která svět paralyzuje již druhým rokem. Spousta lidí si díky nebezpečnému viru uvědomila křehkost bytí – a nyní klade mnohem větší důraz na zdravější životní styl. Je to i váš případ, ale nevíte, jak začít? Ze všechno nejdříve přijměte fakt, že ani Řím nepostavili za den.

Na transformaci svého já proto pohlížejte jako na dlouhodobý proces a postupujte krůček po krůčku směrem kupředu.

Začněte změnou jídelníčku

Základním pilířem pevného zdraví je vyvážený jídelníček. Potraviny plné chemikálií představují pomyslné „hnojivo“ pro rozvoj vážných onemocnění, a navíc ubírají energii – snažte se proto maximálně omezit konzumaci průmyslově zpracovaných potravin a polotovarů se zvýšeným obsahem tuku, ochucovadel a zvýrazňovačů chuti. A naopak do každodenního stravování zařaďte spoustu čerstvé zeleniny a ovoce. Rozhodně výrazně snižte spotřebu „bílých zabijáků“ – cukru, soli a mouky.                                                                         

Nebuďte na sebe přísní, striktní diety a extrémní změny nikam nevedou. Spíše vám dojde motivace a vrátíte se zpět na začátek. Zříct se nezdravého jídla takříkajíc ze dne na den zvládne málokdo, většinou funguje pozvolné nahrazování problematických potravin zdravějšími alternativami. Dobrá zpráva je, že zdravý životní styl není nákladný – jakmile se přestanete stravovat ve fast foodech a raději si doma připravíte skutečně výživné jídlo, budete se cítit mnohem lépe a oddechne si i vaše peněženka.

Pečujte o své nitro

Před pandemií trápily duševní choroby pětinu populace. Nyní se vyskytují zhruba u 30 %. Značný vliv na duševní zdraví mají strava a pohyb, v rámci komplexní péče však musíte zajít ještě o něco dál. Dopřávejte si dostatek kvalitního spánku, naučte se relaxovat a eliminovat zbytečný stres. Pokud například obáváte výpadku příjmu, sjednejte si životní pojištění online. S trochou štěstí – a díky zdravému životnímu stylu – nebudete finanční pomoc od pojišťovny nikdy potřebovat.

Hýbejte se

Pohyb, pohyb a zase ten pohyb. Kolikrát jste si už přečetli, jak je dobrá fyzická kondice důležitá pro  správné fungování imunity? Otázkou je, jestli jste již něco změnili. Obrovskou hrozbou je sedavý způsob života, který se stal během pandemie standardem pro většinu lidí na home office. Jen málokdo si uvědomuje, že mnohahodinové sezení může mít fatální následky na celkové fungování organismu – dochází ke zpomalení krevního a lymfatického oběhu, narušení metabolismu tuků a sacharidů a v neposlední řadě trpí celý pohybový aparát.

A ještě něco. Dlouhé sezení má negativní dopad na psychiku. Znamená to, že když se nezačnete hýbat, nejenže půjde rapidně dolů vaše fyzická kondice – hrozí vám také rozvoj úzkostí a depresí. Jak s tím naložíte, je na vás. Nemusíte cedit krev a pot v posilovně, naordinujte si třeba každodenní procházky nebo vyzkoušejte jógu. Možností, jak rozhýbat tělo i mysl, je víc než dost a není možné, abyste se v něčem nenašli.          

Zdroj obrázku: Aleona / Shutterstock.com

Zpracovala: Silvie Dluhošová

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ilja je, ač se to nezdá, původem z hebrejštiny. Jeho původní podoba je Elí-jjáhu, což znamenalo „Bůj je můj pán“. Do Ruska, kde je obvyklejší, doputovalo jméno přes Řecko, kde znělo jako Elías a odsud pak v podobě Ijla i k nám. Význam mu ale zůstal stejný. „Bůh je můj pán“. V ČR je 591 nositelů tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 9
  • 256
  • 13 621
  • 333 615
  • 2 490 615
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet