Detail příspěvku: Alergie senná

Views: 30

Alergie na pyly, senná rýma může přijít v každém věku. A navíc s sebou nese riziko tzv. zkřížených alergií… Zánět sliznice v nose přináší vytrvalou vodnatou rýmu a pocit ucpaného nosu, zánět v očích vás obdarujepálením zarudlých očí a příznakem této alergie může být i setrvalý mírný kašel, kýchání a také zvýšená teplota a pocit schvácenosti.  

Když na to přijde, dá se lehká viróza snadno zaměnit s alergickou reakcí.  Ale stejně jako u virózy, je u alergie na pyly na řadě reakce organismu ve stylu „bojuj“. Protože „uteč“ našemu tělu v tomto případě moc nejde, bojuje…

Jenže u alergie bojuje proti nepříteli, který by ve zdravém těle vlastně vůbec neměl být nepřítelem.

 

Vždyť příroda kolem nás je normální, je to naše přirozenost.

 

Dobrá, pochopíme vcelku dobře alergie na chemikálie v potravinách, na nikl nebo na mléčnou bílkovinu v dospělosti, ale alergie na to krásné kolem nás? Tedy květiny, tráva, ryzí příroda? Opravdu za to nemůže zvýšený počet řepkových polí, spíše je ta příčina v nás.

 

První příčina je v našem odcizení

 

1231ZTc.jpg

 

Odcizujeme se přírodě.  Zabetonovali jsme jí cestičky dlažebními kostkami a betonovými paneláky. Naučili jsme se brát přírodu jako nepřítele… (plevel, neustále rostoucí tráva, kterou je třeba sekat, obtěžují nás i podzimní padající listy, nakonec,  ve městě je každý kousek přírody k zlosti, protože je pokálen psy…) a tak se k nám příroda také tak chová. Nepřátelsky.

Tato myšlenka mi přišla celkem zajímavá, otázkou je, kolik alergických lidí by vyléčil návrat do lůna přírody. Není to jen o fyzickém přesazení se „zpět“, ale i o změně myšlení a postoje nejen k prostředí kolem nás, ale v pojímání světa jako takového.

 

Druhá je zase ten sexuální podtext

Květina symbolizuje oplození a sexualitu. Sennou rýmou trpí velmi často mladí lidé v období puberty a možná je to proto, že toto sexuální téma je pro ně zcela nové a neví, jak si s ním poradit.  Podvědomě se sexualitě brání, protože jim přijde nečistá.  Symbol sexuality a oplození v nich tedy také vyvolává přecitlivělou reakci a násilné uzavření  se, ve formě otoku nosních sliznic a zvýšení sekrece z nosu, očí, prostě každou možnou cestou vyloučit i to málo, co už do těla proniklo.

A toto platí i o dospělých, pokud se nesmíříme s tím, že jsme jen lidé a tudíž máme i tu sexuální stránku, možná budeme trpět alergií na květinový pyl.

 

Co s tím?

 

V obou případech začneme u duše. Otevřete se s důvěrou životu, abyste byli schopni přijímat a hlavně prožívat vše nové, své vlastní myšlenky poslouchejte a nenechte se vmanipulovat do pozice, že budete to, co vychází z vás filtrovat tím, co by si o vás řekli ostatní. Či co že by bylo vhodné si „myslet“. Nacházejte dokonalosti ve zdánlivě nedokonalém. Nebraňte se životu a přijímejte.

Alergie se pak, dle tohoto tvrzení, ztratí…

 

Další příčiny? Candida a ledviny…

 

1232NDN.jpg

 

Za alergií na pyly může stát také nákaza organismu kvasinkou candida nebo energeticky oslabená dráha ledvin a jater. A tady mě napadá, že játra jsou čističem organismu a ledviny zase symbolem mezilidských vztahů, mimo jiné i sexuality, takže… opět se kruh uzavírá a zdá se, že pylová alergie může mít opravdu kořeny i tady…

 

Nedělá mi dobře med, někoho naopak očkuje

 

Teď něco z šuplíku babky kořenářky. Zajímavým tipem na odstranění alergie na pyly je takové „samoočkování“.

Tedy, pokud budete každý den jíst alespoň lžičku medu, vaše tělo si na alergeny zvykne a nebude na ně přehnaně reagovat. Důležitá je však pravidelnost, třeba lžička medu do ranního čaje… Prý to funguje.

 

U mě naopak, po letech jsem si všimla, že alergie je u mě výraznější, když jsem si předchozí zimu hojně medu dopřávala a že to někdy byly doslova sklenice za sklenicemi…

Když jsem se medu spíše vyhýbala, alergie byla mírnější.

 

V každém případě je fajn, že bude podzim a alergické téma zůstane pár měsíců v šupleti.

 

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve ŠTÍRU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 324
  • 383
  • 18 154
  • 347 890
  • 2 476 098
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet