Vláďa Vytásek: Můj bylinkový svět

autor: | Lis 20, 2020 | Společnost | 1 komentář

Views: 476

Milujete bylinky, přírodu a ráda sáhnete po heřmánku? Já si třeba rýmu nedovedu představit bez bezového čaje a medu a už jen to je pro mne malý rituál zvolnění a péče o sebe. Kdo zná Vláďu Vytáska (byl několikrát v Duši K, pořádá bylinkové kurzy a dovolené), možná na tuto knihu čekal jako na vzácný drahokam. A kdo ho nezná, vřele doporučuju!

Dle jeho nakladatele je to člověk, který je pokračovatelem bylinkářského odkazu Pavla Váni, se kterým velmi úzce a dlouho spolupracoval. Převzal po něm bylinkářskou sekci v měsíčníku Regenerace a pokračuje v tom, co Pavel Váňa započal. I Vláďa Vytásek má lehce bylinkové DNA, tedy dědičné sklony, ale já v něm vidím i toho bylinkového šamana, kterého v něm jistě vidí i Pavlína Brzáková, která svou jemnou ruku držela nad přípravou této knihy.

Pro někoho je to bylinková kniha, plná návodů a užitečných informací.

Pro někoho příjemné čtení o životě, o přírodě a o smyslu života. Ovšem tady mi ty myšlenky nějak chodí samy… je to jako návrat k tomu, co jsem kdysi měla ráda. Jenže uživte se bylinkami, i Vláďa Vytásek pracuje v sociálních službách a se svými klienty o bylinkách rád a často rozmlouvá, společně se i o bylinky starají. Ano, je to člověk, který  měl tu obrovskou čest převzít štafetu neskutečně silné generace našich bylinkářů, z mého úhlu pohledu zjemnil tu energii.

IMG 20201112 103027

Někdy mám pocit, jestli tito lidé ještě do dnešního světa patří… a pak pocit, mnohem silnější, že právě takových by mělo být v dnešním světě víc. Vytrácí se úcta k přírodě, vytrácí se „povídání si s rostlinami“, vnímání a pokora před přírodou a její otevřenou náručí. A proto mne Můj bylinkový svět naplňuje zvláštní pokorou, úctou a vděčností za to, že se podařilo tuto knihu vydat.

Zdaleka v ní není to, co vyzařuje z Vládi Vytáska, to prostě papír není schopen pojmout, ač se moc snaží… ale je tu přesně to, co autor zamýšlel: základ, mnoho a mnoho informací i o nových bylinkách a rostlinách, tvořící základ všem, kteří si chtějí oživit znalosti, rozzářit tu bylinkovou  lásku v sobě nebo postavit základy celoživotní vášni pro bylinky.

IMG 20201019 082845

Pro otevřené oči a pro ty vzácné chvíle, kdy lze svět kolem sebe procítit. Protože to jemné šamanství, to prolínání se s energií rostlin tu také najdete. Sem tam se dozvíte o nějaké rostlině, jak vyzařuje.

A pro mě osobně by takové  posezení s Vláďou Vytáskem nad tématem jenom vyzařování rostlin, bylo tím nejkrásněji stráveným časem.

Někdy je cítím… ale chtěla bych víc. Víc něhy, víc času, víc prostoru…

Praktické rady v knize:

 • Návody jak základním způsobem připravit z bylinek léčivé prostředky
 • Více než 300 stran o bylinkách
 • Příjemné malé psaní o autorovi
 • Všechno je stručné, jasné – rovnou k použití v praxi nebo k dalšímu bádání v knihách

IMG 20201019 082925

O autorovi:

Milovník růže stolisté Vláďa Vytásek pracuje v sociálních službách a ve volném čase se věnuje bylinkám, tvořením a vedením kurzů, na nichž učí lidi poznávat bylinky a nacházet si vlastní cestu ke zdraví.

NAVÍC: Krásný rozhovor si můžete přečíst na webu Eminentu: https://www.eminent.cz/clanek/13_vlada-vytasek-a-jeho-bylinkovy-svet

Knihu k vydání připravila Pavlína Brzáková.

Vydal Eminent, 2020, https://www.eminent.cz/kniha/647_muj-bylinkovy-svet

Renata Petříčková

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ivik
Ivik
20.11.2020 12:10

Tu by jsem chtěla najít pod stromečkem smile

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Markéta je původem z dálného orientu, jakkoli to tak vůbec nezní. Jeho základem je ale skutečně staroindické slovo „mandžárí”, což v překladu znamená „perla”. Tento termín přejali pak Řekové, kde znělo „margarites” a odsud latina, kde ho známe jako „margarita”. To je co, Markétky? Vy naše „perly“. Vaše jméno je nejen krásné, ale starobylé a zcestovalé. A je vás v ČR celých 58008.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

 • 289
 • 505
 • 14 922
 • 335 568
 • 2 488 699
 • 3 798
 • 28
 • 1 860
0 Shares
Share
Tweet