Technické zajištění akcí: Pronájem kvalitní audiovizuální techniky

autor: | Úno 13, 2024 | Komerce, Společnost | 0 komentářů

Views: 35

Technicky zajistit akci je poměrně rozsáhlé odvětví a každá firemní nebo společenská akce potřebuje své. Požadavky klienta, dané možnosti a vyplívající technické souvislosti. Základem je znásobit zvukové, obrazové a dorozumívací smysly člověka, tak aby oslovil všechny zúčastněné osoby. Naším úkolem není vytvořit zajímavou nebo technicky odbornou prezentaci ale učinit audiovizuální prostředí tak aby všichni slyšeli, dobře viděly a rozuměly.

prezentacni technika Av Event

prezentacni technika Av Event

Ozvučení akcí

Ozvučení nabízí možnost, jak se dorozumět, bylo vám rozumět a byly jste slyšet. Zvuková techniku najdete při všech akcích, kde je to potřeba ale můžete se sní setkat i při tvorbě audio záznamu, ovšem jí případně lze použít i jinde. Navržení ozvučení do interiéru nebo exteriéru je podmíněno akustice, členitosti a požadavku. Ozvučení se skládá ze zařízení, co umí zvuk nasbírat, zpracovat a distribuovat.
Videoprojekce
Video projekce umožní produkci obrazu. Je důležité, aby všichni viděli, co se má zobrazil. To ho docílíme velikostí obrazu, doplňujícími videoprojekcemi dle počtu účastníků nebo jednotlivými malými videoprojekcemi. U obrazu musíme dbát na dané světelné podmínky, členitosti prostoru a požadavku od zadavatele. Základem videoprojekce je zdrojové zařízení s daným rozlišením a formátem obrazu. Případně zařízení pro úpravu obrazu, a nakonec zobrazovací zařízení (videoprojektor s projekčním plátnem, LED stěna, obrazovka, monitor.

Osvětlení akcí

Světla k nasvícení prostoru nebo efektová se využívá k vypíchnutí daného prostoru, proměnit prostory na příjemné prostředí nebo navození atmosféry. Využití je to velmi individuální, opravdu co akce to originální projekt. Každé místo, každá část si zaslouží své. Nejdůležitější je samotná vize. Při využití světelné techniky zohledňujeme prostředí, místní světelné podmínky, požadovaný výsledek nebo efekt. Světla dělíme na statické s možností i bez možnosti úprav barev, výkonu a na inteligentní většinu s ovládáním pomocí DMX protokolu (programovatelná).

Tlumočnická technika

Tlumočení se využívá tam kde nerozumíme nebo někdo nerozumí našemu jazyku. Jsou dva základní druhy tlumočení, a to konsekutivní nebo simultánní.
Konsekutivní tlumočení je, když řečník hovoří a po cca větě se zastaví, přeruší řeč. Tlumočník přetlumočí danou část. K tomuto typu tlumočení využíváme jen ozvučení s dvěma kusy mikrofonů.
K simultánnímu tlumočení využíváme tlumočníků s danou, požadovanou jazykovou mutací a tlumočnické zařízení. Práce tlumočníků je velmi náročná, poslouchají v jednom jazyce a online (simultánně) překládají do požadovaného jazyka. Tlumočník musí perfektně zvládat daný jazyk ale i téma. Tedy odbornost, zaměření.

K tomuto typu tlumočení využíváme tak zvanou kabinovou tlumočnickou techniku nebo jen průvodcovskou sadu (šepták).

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ilja je, ač se to nezdá, původem z hebrejštiny. Jeho původní podoba je Elí-jjáhu, což znamenalo „Bůj je můj pán“. Do Ruska, kde je obvyklejší, doputovalo jméno přes Řecko, kde znělo jako Elías a odsud pak v podobě Ijla i k nám. Význam mu ale zůstal stejný. „Bůh je můj pán“. V ČR je 591 nositelů tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 91
  • 286
  • 13 903
  • 334 005
  • 2 490 441
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet