Slevové akce v Česku

autor: | Čvn 19, 2020 | Komerce, Společnost | 0 komentářů

Views: 128

V průběhu celého roku nabízejí obchodníci řadu slevových akcí, během kterých je možné zakoupit vybrané zboží levněji. Mezi nejvýznamnější slevové akce patří jednoznačně Black Friday, který je jakýmsi praotcem všech masivní slevových akcí nejen u nás, ale i ve světě. Jaké slevové akce tedy v Česku jsou, kdy probíhají a hlavně, lze na nich opravdu ušetřit?

kupo

Pravidelné slevové akce

Pravidelné slevové akce nabízejí obchodníci každoročně a není výjimkou, že i opakovaně během jednoho roku. Mezi nejznámější akce patří Black Friday, Singles Day nebo Cyber Monday.

Black Friday

Black Friday je nákupní akce, jejíž historie sahá až do sedmdesátých let minulého století, kdy v USA byla poprvé představena. Od té doby se této akce chytla celá řada obchodníka a dnes se jedná v podstatě o celosvětový nákupní svátek, který se z obchodních center a kamenných obchodů přesunul do prostředí internetu. Black Friday 2020 se bude konat 27. listopadu, ale většina obchodníků v dnešní době akci prodlužuje a reálně tak Black Friday začíná o několik dní dříve a trvá o několik dní déle. Pro to jak vzniklo označení “Black Friday” existuje hned několik hypotéz. Jedna z nich například uvádí, že se jedná o označení dne, kdy se účetní bilance obchodů dostane tzv. do černých čísel (tedy do zisku). Black Friday je také považovaný za začátek nákupní sezóny před Vánoci. Více o historii Black Friday se můžete dočíst v článku na Wikipedii.

Cyber Monday

Slevová akce Cyber Monday byla původně vytvořena jako obdoba Black Friday pro internetové obchody. Koná se vždy první pondělí po Black Friday, ale v poslední době se od Cyber Monday trochu ustupuje, jelikož i internetové obchody začaly využívat Black Friday, ačkoliv byla tato akce původně pouze pro kamenné obchody. S Cyber Monday se však stále můžete u některých obchodníků setkat a slevy, které jsou nabízeny, jsou v podstatě totožné se slevami na Černý pátek.

Nákupy Ona Dnes

Nákupy Ona Dnes jsou pouze českou záležitostí a jedná se o několik dnů (zpravidla v půli roku), během kterých můžete uplatnit slevové kupony ze slevové knížky, která je součástí několika časopisů. Slevovou knížku najdete konkrétně v časopisech Cosmopolitan, Ona Dnes a Žena a život. Slevy dosahují jednotek až desítek procent a vždy záleží na podmínkách daného slevového kupony, jak jej můžete uplatnit. Ušetřit během této nákupní akce můžete v podstatně menším množství obchodů než na Black Friday, zato se jedná o poměrně velké obchody a slevy jsou často opravdu zajímavé.

Dny Marianne

Dny Marianne jsou obdobnou akcí, jako Nákupy Ona Dnes. Konají se v průběhu září a ušetřit můžete opět v řadě vybraných eshopů a kamenných obchodů s pomocí slevových kuponů. Slevy lze stejně jako u Nákupů Ona Dnes získat jako přílohu časopisu Marianne. Na rozdíl on předchozí zmíněné akce nabízí Dny Marianne mnohem širší nabídku zapojených obchodů, ale celková sleva je o něco málo nižší. Tato nákupní akce je vhodná pro nedočkavce, kteří chtějí vánoční dárky vyřešit již nejlépe v září.

Singles Day

Ačkoliv se jedná o poměrně neznámou slevovou akci, tak věřte tomu, že Singles Day je jeden z největších nákupních svátků na celém světě. Během tohoto jednoho dne, který je vždy 11.11. nabízí především Asijské obchody výrazné slevy a jedná se v podstatě o jakousi obdobu amerického Black Friday. Singles Day vznikl v Číně, jako nákupní oslava nezadaných a lidí žijících singles. Postupně se však rozšířil Singles Day do celého světa. U nás můžete tuto akci využít především ve spojení s čínskými eshopy, jako je Aliexpress, který během tohoto dne nabízí výrazné slevy na vybrané zboží.

blackfriday

Glamidays

Glamidays jsou akcí, kterou pořádá server Glami.cz a jedná se o slevy zaměřené primárně na módu. Během této akce můžete využít slevy a slevové kupony do řady z módních eshopů. Výhodou Glamidays je výše slevy, která je obecně díky vyšší marži u módy větší než může být například u kuchyňského vybavení.

Zpracoval: PR Yard

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Vítězslav má původ slovanský. Vykládá se však jako „ten, kdo oslavuje domov“. A to proto, že sloveso „vítati” znamenalo ve staroslovanštině „sídlit”, „bydlit”. V ČR je 10008 Vítěslavů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 16
  • 256
  • 13 628
  • 333 622
  • 2 490 622
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet