RECENZE: Tantrický sex a menopauza: Konečně to někdo POJMENOVAL

autor: | Led 17, 2020 | Společnost | 0 komentářů

Views: 586

„Ať už má nástup menopauzy pro ženu jakýkoliv význam, napětí a nespokojenost se budou hromadit, pokud nebude ochotná se symbolicky vydat dovnitř, dolů a skrz tento proces. Pro mnoho žen přechod představuje jakousi povodeň všeho, co předtím nevyjádřily či vědomě neprocítily – nejhlubší strachy, nejhlubší křivdy, nejhlubší vztek. Staré pocity se přelévají do každodenních okolností…“

Je to tak, máme to všechno v sobě, roky sebeobětování skrze zaťaté zuby, spolykané slzy nad životními ztrátami i lítostmi, vztek nad svých životem i stavem světa, přešlapané sexuální hranice, nesplněné sny a sliby druhých, byl by toho plný koš… Autorky píší, že to, co z žen v klimakteriu, ale ještě před jeho nástupem, nejvíce mluví a ovlivňuje jejich psychiku, je vše to, co „odložily na pak“. Dobré i zlé.

A tím zlým jsme začali. Asi netřeba to příliš rozebírat, principem této knihy je zhruba jednou polovinou se věnovat tomu potlačenému, bolestem, neklidu, fyzickým prožitkům, které jdou ruku v ruce s tím, že žena přichází do životní fáze, ve které už nelze utlačovat sebe samu, kdy pečující sebeobětující mateřská péče se přerodí v péči a tvořivost, plodnost, která je o naplnění nejen druhých, ale především sebe.

Ono okřídlené – když děti vyletí z hnízda, je čas začít si plnit sny. V podstatě nám toto kniha potvrzuje, ženské tělo, hormony, psychika – je právě k tomuto přirozenému vývoji stavěno. Jak si poradit s tím, co vyvře v tento čas, jak se smířit s odcházející mateřskou plodností, jak to vše oplakat, jak pochopit vztek a smutek,.. s tím vším autorky pomohou nejrůznějšími praktickými vizualizačními i reálnými technikami. Ale už jen pochopení celého principu je úlevné.

IMG 20191102 103737 kopie

A druhá polovina knihy je o tom, jak probudit a využít tu nově probuzenou plodnost, jež je vlastně osvobozena od plození mateřského a od sexuální role, která mohla být omezující (okovy konvenčního sexu, jak krásné vyjádření!). Nyní je čas na sex v novém kabátku, i tento život se proměňuje a stává se hlubším, je tu silnější potřeba duševního souznění a doslova se naučíme načerpat energii z milování. Energii, kterou potom použijeme k tvoření vnějšího světa kolem sebe.

Tolik krunýřů a tolik lásky v nich!

Je neuvěřitelné, kolik krunýřů si jako ženy často neseme v oblasti prsou, hrudníku, takže právě na meditace, jež svou pozornost upínají k této oblasti, kladou autorky velký důraz. Tady totiž sídlí ten „magnet“ na budoucnost. Ale uvolnit místa, která živila naše děti, kde jsme prožívaly veškeré hormonální bolesti, utrpěly menší i velmi vážná zranění od života – to vyžaduje práci, která tu je citlivě popsána. No mnohdy se nelze ubránit dojetí a pocitu, že „konečně to někdo pojmenoval“.

A až si nejen přečtete, ale také pocítíte, kolik lásky a hřejivé energie plné nápadů a zcela jiného přístupu k životu je POD těmito krunýři, tak vám to vyrazí dech.

Svým způsobem je tato životní fáze pro ženu nejzajímavější ze všech.

A to říkám s plným vědomím krás i strastí plodného mateřství i bezstarostnosti mladého rozpuku. Tím víc, že ženy v tomto věku jsou doslova tlačeny k tomu, aby pochopily svou hlubokou podstatu, intimitu a nadechly se svého spirituálního Já.

Najdete tu mimo jiné:

 • Jak pomoci tělu zvládat fyzické neduhy, rozproudit lymfu, naučit se různé automasáže
 • Jak poznat a rozpustit hluboké bolesti v oblasti dělohy, poznat symbolickou moudrost dělohy
 • Ovlivnit hormonální hladinu
 • Poznat od A do Z nový přístup k milování i sobě samé a pochopit, proč starý už nemůže fungovat

Být k sobě vnímavější, jemnější….

clanek

O AUTORCE:

Diana Richardson se narodila v Jižní Africe. Vystudovala práva, ale brzy začala vyučovat techniky léčivých masáží. Stala se žačkou slavného indického mystika Osha a pronikla do tajemství tantry spojující sex s meditací. Toto je její osmá kniha o tantrickém přístupu k lásce a sexu. Je uznávanou expertkou na vědomé milování, kde se pracuje s energiemi využívanými už ve starých východních duchovních naukách, čínském taoismu a indické tantře. Jejím manželem a spolupracovníkem je Michael Richardson, mistr tchaj-ťi, s nímž vede ve Švýcarsku kurzy vědomého milování. U nás vydala Vědomé milování a Tantrický orgasmus pro ženy. www.loveforcouples.com

Janet McGeever je australská spisovatelka, která od roku 1999 pracuje jako psychoterapeutka. Přes dvacet let pracuje se ženami a s páry. Od roku 2012 je certifikovanou lektorkou transformačních kurzů pro páry Making Love manželů Richardsonových. Získala magisterský titul v oboru prožitkové a kreativní arteterapie a vytvořila kurz Čas ženy – stará moudrost pro moderní žen, který vznikl v průběhu psaní této knihy. www.janetmcgeever.com

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2019, www.synergiepublishing.com

Renata Petříčková

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Markéta je původem z dálného orientu, jakkoli to tak vůbec nezní. Jeho základem je ale skutečně staroindické slovo „mandžárí”, což v překladu znamená „perla”. Tento termín přejali pak Řekové, kde znělo „margarites” a odsud latina, kde ho známe jako „margarita”. To je co, Markétky? Vy naše „perly“. Vaše jméno je nejen krásné, ale starobylé a zcestovalé. A je vás v ČR celých 58008.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

 • 279
 • 505
 • 14 912
 • 335 558
 • 2 488 689
 • 3 798
 • 28
 • 1 860
0 Shares
Share
Tweet