RECENZE: Můj otec byl MIB

autor: | Lis 26, 2019 | Společnost | 1 komentář

Views: 613

Myslím, že tato kniha si na pultech knihkupectví vydobyla minimálně na pár dlouhých let své místo. A to nejen díky obřímu rozsahu – více než 700 stran tlustá kniha, ale i obsahu. Řekla bych, že otvírá mnoho desítek témat, která se vztahují k záhadám, jež Země oplývá. Nejen těm fyzikálním (dutá Země, je Měsíc umělé těleso?), ale i historickým (pozadí válek, historických nálezů, Egypt, téma dlouholebých), politickým (náboženství, světovlády…).

Ano, mnohé z nich můžeme označit za konspirační teorie, ale co je vlastně konspirací? Kolik konspirací se potvrdilo následně v pravdivém přiznání? A vůbec, vezměme to hravě, lehce – protože to asi jinak nejde.

Na toto bych asi ráda upozornila. Pokud tuhle knihu vezmete vážně – zblázníte se. Regulerně.

Jen z vědomí, že svět je skrz naskrz prohnilé místo.
Takže někdo možná padne do deprese, jiný se otřepe a bude rád za možnost žít svůj malý život bez vědomí, že na něj koukají mimozemšťani nebo je maličkým pracovním mravenečkem pro nejbohatští rodinné klany světa.

Rovnou tedy říkám – nic pro extrémně citlivé povahy.

IMG 20191108 133308

Ale pro dobrodruhy a přemýšlivce naprosto ideální kniha, která vás zabaví na dlouhé týdny.

Ne, nejde přečíst na jeden zátah, to v žádném případě. Některé témata mne zaujala více, některá méně. Tady nelze nic vyzdvihnout, ani upozadit, tabule je prostřená pestře, každý čtenář bude ochutnávat dle svého gusta.

Jason Mason je totiž synem muže, který pracoval jako Muž v černém. A prý to byla taková hrůza, že milý syn, když se vše dozvěděl, vyhledal Jana van Helsinga, německého autora píšícího podobně laděné knihy (Kdo se bojí Smrti? je asi nejznámější) a chtěl mu dát rozhovor. Z rozhovoru vznikla tato sedmisetstranová kniha.

IMG 20191108 133255

Moje cesta knihou…

Vždycky mne zajímalo, co je na odvrácené straně Měsíce. Jestli jsme ve vesmíru sami, nebo jestli jsou mimozemštané blíž než si myslíme, například v duté Zemi? Méně už tajné vojenské operace, politické pletichy mocných, královských rodů, náboženských skupin nebo cestování v čase. Jenže ono to všechno neskutečně souvisí, to mě asi velice překvapilo. A tak jsem nakonec docela s chutí četla i o tématech, která mne na první pohled tolik nezajímají. A tady jsem začala pociťovat, že „berme to radši s odstupem“. Ono co se má ukázat, že je pravda, to se ukáže. A v celé šíři vám také dojde, že i kdyby na celém světě bylo mezi zasvěcenými známo, že jsme jen „pokusem vesmírných bytostí“, tak odhalit něco takového i běžnému lidstvu, polovina lidí by se sama od sebe zbláznila, druhá půlka by se ušlapala v horečné snaze to zvrátit – nebo pro sebe na maximum využít.

Až v takové chvíli vás ovane ten celkem dobrý důvod, proč se mnohé ze zde psaného šmahem označuje za bláznivé konspirace. A to se týká nejen mimozemských programů, ale třeba i pozadí válek nebo finančnictví.

Popravdě, nechtěla bych, aby se třeba jen větší část této knihy potvrdila. V některých oblastech bych nechtěla potvrzení ani pídě… protože kdyby k tomu došlo, patrně by velká část lidstva samou hrůzou zešílela. Naprosto obrácené dějiny.

Bylo by to, jako byste celou zemi a lidstvo otočili naruby. Pod tím žárem a novým viděním by se svět naprosto zhroutil.

Ukázka:

Rád bych vše shrnul takto: Během desítek let důkladného výzkumu jsem dospěl k závěru, že si zřejmě budeme muset zvykat na existenci dalších bytostí, které se kromě nás pohybují na této planetě, ať již to jsou mimozemšťané, vnitrozemci či cestovatelé v čase. Tyto bytosti se navíc rozdělují na skupiny, jež jsou lidem příznivě nakloněny, a na nepřátelsky naladěné druhy…

…Doporučuji vám, abyste se nad vším, co jste se dočetli, důkladně (a kriticky) zamysleli a vyčkali na události nejbližších měsíců a let. Jsem přesvědčený, že nás v této oblasti čeká mohutný průlom…

S těmito slovy nás autor, Jan van Helsing a Jason Mason propouštějí zpět do „normálního života“. A já říkám – uf…

IMG 20191108 133227 kopie

O autorech:

Jan van Helsing je pseudonym německého autora, který píše knihy o tajemných společenstvích, odhaluje skryté záhady světovlád a často spolupracuje s lidmi a entitami, které mu k těmto tajným informacím dávají přístup. U nás je nejznámější jeho kniha Kdo se bojí Smrti?

Jason Mason: na podzim roku 2015 kontaktoval Jana van Helsinga s informacemi, které měly být jen formou rozhovoru. Téma se ukázalo tak široké, že informace od Masonova otce, muže v černém, se staly námětem na celou knihu.

Vydalo nakladatelství Anch-Books, 2019, www.anch-books.eu

Renata Petříčková

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kočka
29.11.2019 23:45

Jo, ufff, když se zpětně ohlédnu, co vše je nám ve filmech servírováno jako “fikce”, případně co vše se tady děje…. zrovna tento týden jsem na toto téma vedla rozhovor a opět si potvrdila, že každý z nás vidí svět jinak a někdy je bolestné vidět, jak se míjíme. Hlavně u členů rodiny.

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se ve VODNÁŘI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Vítězslav má původ slovanský. Vykládá se však jako „ten, kdo oslavuje domov“. A to proto, že sloveso „vítati” znamenalo ve staroslovanštině „sídlit”, „bydlit”. V ČR je 10008 Vítěslavů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 249
  • 256
  • 13 861
  • 333 855
  • 2 490 855
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet