Detail příspěvku: Proč by měl být pátek 13. smolný? A jaký bude ten dnešní?

Proč by měl být pátek 13. smolný? A jaký bude ten dnešní?

autor: | Led 14, 2023 | Společnost | 0 komentářů

Osobně neznám nikoho, komu by se v pátek 13. přihodilo, něco mimořádně smolného, ale jsou i tací. Odkud se ale vlastně tohle „pravidlo“ vzalo, když numerologicko-mytologicky by asi byla horší třeba sobota 11. ? Ten hlavní důvod nešťastného pátku 13. bychom možná dohledali v uvěznění a následném masakru Rytířů řádu Templu, ke kterému došlo zradou Filipa zvaného Sličný. Je to podle mě nejsilnější model, který tento den spojuje dnem i datem. Navíc je ověřitelný a historicky doložený, což u všech ostatních analogií říci nelze. Knights Templar2 1 Jinak je třináctka a její energie, spíše vývarem jedenáctky a dvanáctky. A  je jedno, jestli koukáme do Bible, nebo ještě hlouběji do historie, zdali jsme u bájí, keltské mytologie, přírodních cyklů, nebo jinde… Každopádně je 13. číslo zajímavé, i když ne samostatně. Možná je její smůla v tom, že je oním mladším bráškou dvanáctky, která karmická vážně je. 12 a 21 jsou totiž čísla zásadní a čtou se stejně. Podívejte se. Mnohem zásadnější je 12.

 • Ve starověku byl po dvanácti letech vlády, na začátku třináctého roku, vždy rituálně zabit král.
 • Máme dvanáct měsíců, ale třináct úplňků.
 • Dvanáct bylo Heraklových (Herkules) úkolů. Třináctý pak je on sám a jeho prozření.
 • Z Bible víme, že Jakub měl dvanáct synů, ze kterých povstalo dvanáct izraelských kmenů. Dovršením je sám Jakub jako třináctý.
 • Dvanáct je proroků. Třináctým je Mesiáš.
 • Stále Bible a Janovo zjevení apokalypsy – tady má žena dvanáct hvězd nad hlavou. Třináctou je ona sama.
 • Josef měl dvanáct bratrů. Tím třináctým je zase on sám.
 • U kulatého stolu krále Artuše usedá dvanáct mužů. Stůl je rozdělen na dvanáct výsečí a třináctým je Záhubný stolec. Zde by mohl usednout jen ten, kdo by našel Svatý Grál.
 • Také keltský rostlinný lunární kalendář zná břízu, jeřáb, jasan, olši, vrbu, hloh, dub, cesmínu, lísku, ostružinu, břečťan, rákos a černý bez. Tedy třináct bylin.

Třináctka je tedy spíš výsledným menu toho, co začala vařit dvanáctka. Také v Tarotu je to tak. Třináctka je smrt, která ovšem znamená pouze jakýsi zvrat, něco, co se stalo náhle. Ale 12, tedy Viselec, je tady zásadnější. tarotova karta viselec crowley clanek sibyla 374 tarotova karta smrt crowley clanek sibyla 01 My se prostě rádi bojíme. Zvířatům strach zachraňuje život, protože tím pádem neztrácejí ostražitost stran predátorů. Člověk nemá přirozeného nepřítele, jen sebe sama. Ale to je mu málo… A tak si pořídil Armageddony, zombíky, horory, černé kočky, čarodějnice, démony a pátky 13. Dnešek bude ale především přesně takový, jaký si ho uděláme a k tomu nám, jestli tedy chcete, astrologicky planety slibují spíše den dobrých zpráv a akčních změn.    Dnešek by měl díky Merkuru přinést hodně komunikace a díky pěknému postavení Jupitera (ještě stále ve Skopci) vůči Lilith i Plutu i možnost splnění nějaké touhy, plánu, vize z minulosti a podobně. Rovněž nám přeje Bůh války Mars, který svým pěkným kukučem opět vůči Venuši, popřeje všemu, co je pěkné.   Jinak je ale dnešek fakt spíš pozitivní, velmi dimenzovaný den, kdy toho hodně uděláme. Merkur a Jupiter, což jsou planety, které by šlo spojit s volbami dnes přejí Kozorohům, Vodnářům, Rakům, Štírům a Skopcům. Dávejte si všichni jen dnes pozor na silnici a při všech činnostech, kde děláte něco rychle a kde pracujete ohněm. (včetně elektriky) Tak ať je pro vás tento pátek 13. jen příjemným těšením na pěknou budoucnost naší země! 362855 ctyrlistek stesti v0 Michaela Kudláčková


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Maxmilián v této podobě vlastně původ nemá. Císař Fridrich III. Chtěl originální jméno pro svého syna, a spojil slavné jméno Maximus, které se překládá jako „největší”, se se jménem Aemilian což je odvozeno od latinckého aemulus, které znamená „následovník”. Vytvořil tak jméno, které významově odpovídá překladu „největší následovník“. V ČR nosí toto zajímavé jméno 99 lidí.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodní den příslušníků mírových operací OSN.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Don’t Worry Be Positive

Don't Worry Be Positive

Don't Worry Be Positive

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

 • 37
 • 467
 • 37 824
 • 439 644
 • 2 101 667
 • 3 748
 • 26
 • 1 790
0 Shares
Share
Tweet