Views: 45

Co říct… Upřímně… kniha ladění se na svůj život, svou vlastní přítomnost a na to, že tu jsme. Jak jednoduché! A přitom je to možná v životě to nejtěžší, minimálně od chvíle, kdy přestaneme být děti a jsme vrženi do zvláštního světa, v němž je nutno přežít. Přestaneme přináležet světu, sobě, svým myšlenkám, své duši.

Každý si dosadí své a já si jsem jista, že pokud vám něco chybí, nějaký kořínek přináležení je porušený, tak to při čtení této květinkové knížky, rozhodně pocítíte.

Až plakat se jednomu čte, když čte o tom, co zažíváme denně… otupění…

„Tolik z nás si zvyklo žít v určitém otupění vůči tomuto vyčerpání ze soucitu. Popírání má svou funkci a pomáhá nám věci rozdělovat do škatulek, abychom mohli i nadále fungovat. Ale stejně jako znecitlivění vůči vlastnímu zármutku způsobuje, že uvízneme na místě a nemůžeme opravdu přináležet k vlastnímu životu…“

Jsme smutní z toho přívalu negativních zpráv, až jednoho dne přeteče pohár a staneme se vůči všemu otupělí. A pak si zavíráme nejen dveře k negaci, ale i k pozitivnímu prožívání lásky.

Otupění je stav, který možná cítíte.

Pak je Přináležení doslova živou vodou.

Nehledala bych v této knize konkrétní rady, ačkoliv nevylučuji, že je tu mnozí i najdou. Někomu konkrétně chybí spojení s kořeny předků, s rukodělnými pracemi, s tím, někam patřit… na místo, do společnosti, do láskyplných vztahů… a pak já nevím, jestli to je zcela konkrétní, co se tu píše, protože autorka se dělí o své zkušenosti se sebou samotnou, ale i se svými klienty, což může být nápomocno.

Ale spíše jsem měla pocit, že kniha ladí na to umět hledat ve svých pocitech ta SVÁ KONKRÉTNÍ ŘEŠENÍ.

Nebo se jen naladit a nechat je k sobě přijít.

Terapeutickou stránku knihy spatřuji v tom, že uvolní napětí, schovávání svých pocitů a uvědomíme si, že cítit to, co cítíme, je normální. Je to důsledek života, k jakému jsme byli vedeni.

A teď je tu to velké uuuuuf… je to venku.

A co se bude dít dál… hm, to už bude na osobním příběhu každého z nás.

Kniha nás unáší, konejší, kolébá. Otírá slzy, které se objevují a vyplavují hořkost, bolest…

O autorce:

Toko-pa Turner je kanadská spisovatelka a učitelka, která ve své práci se sny propojuje mystickou tradici súfismu a jungiánský přístup. V roce 2001 založila školu snění Dream School, kterou už prošly stovky absolventů. Toko-pa je někdy nazývána porodní bábou psýché, její práce se zaměřuje na obnovu ženskosti, sounáležitosti s přírodou, respektu vůči zármutku, rituálům a kráse. Žije v Kanadě, na malém ostrově v Sališském moři u Britské Kolumbie.
https://www.alferia.cz/prinalezeni-10164/

Renata Petříčková

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Markéta je původem z dálného orientu, jakkoli to tak vůbec nezní. Jeho základem je ale skutečně staroindické slovo „mandžárí”, což v překladu znamená „perla”. Tento termín přejali pak Řekové, kde znělo „margarites” a odsud latina, kde ho známe jako „margarita”. To je co, Markétky? Vy naše „perly“. Vaše jméno je nejen krásné, ale starobylé a zcestovalé. A je vás v ČR celých 58008.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 0
  • 344
  • 14 599
  • 335 225
  • 2 488 754
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet