Přestaň být hodným klukem

autor: | Úno 12, 2024 | Společnost | 1 komentář

Views: 91

Nadčasová, v podstatě uplynulo již 24 let od jejího prvního originálního vydání… Kniha, která je návodem pro muže, jak rozeznat nezdravé vzorce svého života a něco s nimi udělat. Kniha Roberta Glovera slibuje osvědčený plán, jak dosáhnout všeho, po čem toužíte v lásce, sexu i v životě. Je to tak ve skutečnosti a co kniha skutečně nabízí?

Zpětným pohledem po přečtení můžu říct, že nabízí:

Celkem bolestivé úhly pohledu na mužský a chlapecký svět a na to, jak moc je špatně nastaven

– Mnoho příkladů z praxe a jejich řešení

– Přívětivý tón, snahu nalétat řešen a často je ku prospěchu i ženskému oku, protože naše traumata jsou velmi úzce propojena s těmi mužskými a chlapeckými

Toto narovnání mužské energie má přirozeně nést zdravější nejen vztah k sobě, ale i k okolí. A tady najdete návody takové, které buď rovnou výrazně pomohou, nebo vás nasměrují k individuálnímu hledání přesněji mířené pomoci a rozborům. Ale ta nespokojenost, neukojenost a slabost z některých částí knihy doslova sálá: Jak moc ženy touží po mužích, kteří jsou skutečnými muži a jak moc muže oslabuje to, že se neustále přizpůsobují ženskému světu a snaží se být poslušní a citliví. Přičemž abych vše uvedla na pravou míru, nemluvíme tu o síle ve smyslu agrese (ale o plné zodpovědnosti za vztahy nebo rodinu, ochotu se jim věnovat a ochraňovat je ze své mužské podstaty), ani o tom, že citlivý muž je špatně, naopak, nacítění se na potřeby partnerky a rodiny je důležitou součástí mužství.

Co kniha obsahuje? NÁVOD NA SEBE Nejprve vás uvítá předmluva Zdenka Webera a Zlatka Šelíře, která přinese pohled do duše českých mužů a ukáže nám, že toto téma je nadčasové napříč celým světem. A je dobře, že zrovna tito dva pánové se tímto tématem zabývají i při své práci s muži a mužskými kruhy.

Znovu se tak ponoříme do mechanismů přežití, které si neseme často z dětství, přičemž tentokrát se zabýváme dopady na muže a jejich psychiku i další sebepojetí. Srdce zabolí při uvědomění si, jak moderní život odtrhl muže od jejich síly, roztrhal rodiny, nutí ženy přebírat jejich role a kruh se uzavírá. Kniha nám pomůže nejen pochopit tyto mechanismy, ale také mít realističtější pohled na svět a z něj pak zkusit něco řešit. Pro sebe.

Pro svou individuální situaci.

IMG 0373

Ach, ta minulost a mechanismy přežití!

Pak se dozvíte, jaké prožité a naučené věci z vás udělají hodného kluka chtějícího všem vyhovět, ale také úplně potlačit své vlastní potřeby. Nic dobrého pro muže, ani pro ženy.

Jsou tu příklady, které nejlépe ukáží celkem běžné partnerské i životní problémy, to, jak vznikají, co s nimi, jak je chápat, kde hledat pomoc… jak být v tomto ženou, která je oporou, jak vnímat a hledat muže, který to má porovnané v pořádku. Například. Nebo mnoho dalšího, protože jen těžko říct, v čem je kniha nej. To NEJ v ní najde každý podle toho, co je jeho tématem.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2023, www.synergiepublishing.com

Renata Petříčková

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bosorka
Bosorka
17.02.2024 03:36

💖

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ilja je, ač se to nezdá, původem z hebrejštiny. Jeho původní podoba je Elí-jjáhu, což znamenalo „Bůj je můj pán“. Do Ruska, kde je obvyklejší, doputovalo jméno přes Řecko, kde znělo jako Elías a odsud pak v podobě Ijla i k nám. Význam mu ale zůstal stejný. „Bůh je můj pán“. V ČR je 591 nositelů tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 91
  • 286
  • 13 903
  • 334 005
  • 2 490 441
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet