Detail příspěvku: Konec hostinců v Čechách

Konec hostinců v Čechách

autor: | Pro 12, 2016 | Společnost | 0 komentářů

 

Konec hostinců v Čechách

Tak jen mi to prosím dovolte napsat, než se úplně vrhneme na vánoční tradice, výzdobu a než budeme tak moc, pozitivní, až z toho všichni budeme růžoví, jako můj nový gumový kamarád na cigarety, abych se nemusela dívat na nějakou záhadnou díru.

Ano, budu psát o kouření, ale nejen o něm.

 

Jenom na okraj zmíním, že je mi, stejně, jako mnoha jiným, kterým tento indiánský zvyk vyplňuje čas u kávy, po jídle, po stresu a při práci, jedno, jaký hrůzostrašný obrázek mám na své krabičce a znám už takové jedince, kteří je začali sbírat.

 

Jo, nedávno jsme o tom mluvili, že sbírat se dá leccos.

 

Nejvíc mě dostala podivuhodná díra, kterou jsem nemohla identifikovat a chvíli jsem byla v úžasu, že to je proboha ASi (!) Surprised…. pak jsem si myslela, že je to snad (!) Run… a nakonec jsem identifikovala krk.

 

22946NjN.jpg

 

Faktem je, že dnes dostanete na pumpě, nebo v dobré trafice roztomilý, gumový futrálek, který je velmi slušivý a obrázek vás nemusí, tedy pokud tomu tak je, vůbec iritovat.

 

22945MjI.jpg

 

Přesto, že pokládám ty obrázky za přinejmenším sporné, co se týče efektivity, nemám nic proti.

 

I když, bylo by spravedlivé, opatřit hrůznými obrázky rovněž nejedno pole, protože pesticidy, insekticidy, hnojiva a další, ne úplně ready přípravky TAKÉ způsobují rakovinu, astma, nádorová onemocnění, epilepsii a neplodnost.

 

Dále bych obrázky uvítala na všech potravinách, kde je přidanou složkou aspartam, škodlivá barviva, protispékavé látky, a jiné, TAKÉ karcinogenní, E-lahůdky.

 

Navrhuji ihned opatřit každou lahev alkoholu fotografií jater s cirhózou, mužem stiženým deliriem tremens, nádorem žaludku, rakovinou slinivky…a politikem.

 

Ano, i na láhve ve sněmovní kantýně, kde tyhle TOP modely schvalují, patrně posilněni mnoha kalíšky tohoto démona, obrázek patří.

 

Na každé polské vejce pak patří obrázek zubaté bakterie salmonely.

 

Na každé čínské polévce v pytlíku by měla být rovnou rakev.

 

Protože kouření sice ano, může způsobit rakovinu, neplodnost a jiné problémy, ale modrá šmoulí limča pro děti, a pastilky tantum verde, které vám nabídne i lékárník, taky!!

 

Na každém druhém čaji, by se měl vyskytovat obrázek nějakého karcionomu. A také na každé, dusičnany „vyhoněné“ mrkvi!

 

To jen aby bylo jasno.

 

A teď to hlavní.

 

Jsem abstinent, do hospody nechodím, vařím doma, pokud možno zdravě a mohlo by mi to být jedno, ale není.

 

Vedle EET, která zavřela už pomalu tisícovku hospůdek a další se chystá likvidovat prostřednictvím udavačů, byl v těchto dnech schválen rovněž protikuřácký zákon, který začne platit od května 2017.

 

V praxi to znamená, že si v restauraci už nezapálíme. A ani v hospodě osmé cenové skupiny.

 

A ať se na mě nikdo nezlobí, tohle spravedlivé není.

 

Já být majitel hospody, tak si otevřu už raději čítárnu a kašlu na všechno.

 

Protože napřed mě stálo nemalou částku oddělit kuřáky od nekuřáků, což mělo smysl a také se to realizovalo, protože proč by si nekuřáci nemohli také posedět a teď je mi celá tahle šaškárna na pytel, protože kuřáci mají smůlu úplně.

 

Víte, nejsem přítelem zlozvyků a nikdy by mě nenapadlo, jít hulit, když už jsem v restauraci do nekuřáckého prostoru, ale jestliže se jako kuřák musím v hospodě podřídit úplně, pak je to poněkud zvláštní.

 

Už to nebudou hospody, a s tím vším, co nám teď vláda nadělila, se hospody prakticky vrací pod majetek a kontrolu státu.

 

Hospodský totiž ve „vlastní“ hospodě totálně ztratil možnost svobodně podnikat.

 

Je pokutován za to,

 

Že se mu hospodě nějaký nekuřák opije alkoholem a on mu ještě nalije, nebo umožní, aby konzumoval, přičemž je odpovědný i za to, pokud podnapilý, kterému nalil, něco způsobí sobě, nebo jiným. (pokus to obejít , až budete někde slavit narozky? Objedná ten, kdo nepije, protože je tam autem a dá kalíšek podroušenému oslavenci. Ten si venku rozbije nos, nebo ho rozbije jinému a kdo je odpovědný?)
 

Za to, že si tam nějaké pako, co tam nemá co dělat, zapálí cigaretu.

 

Za to, že nevydá účtenku. (Tohle je neodpustitelné, gestapácké gesto, pakliže udávající není povinen alespoň do bonzáckého formuláře uvádět vlastní identifikaci)

 

Za to, že stíží provoz EET systému (servírka vykopne kabel a je vymalováno, nebo jak (?), protože to není nikde specifikováno).

 

Spropitné, které dostane číšník, nebude evidováno, ale musí být daněno (!!!???)

 

Spropitné, které dostane majitel, musí být evidováno.

 

Jako nezlobte se na mě, ale majitel hospody je jedním slovem nevolník a jeho hospoda, pardon, svazácká klubovna plná Mirků Dušínů, je ve skutečnosti jen prostor, kde se v omezené míře smí pohybovat a možná tak otočit pípou a klíčem.

 

22939M2R.jpg22937ZmQ.jpg

 

Navrhuji předělat hospody, všechny, i ty, co mívaly půnc těch zamlžených náleven s vlastní historií a koloritem, ty “hospůdky začouzené”, co už budou jenom v písničkách, od května plné spořádaných střízlivých důchodců, maminek s batolaty, u každého stolu s dětskou židličkou a s vonnými tyčinkami na krajkových dečkách, vybavit i růžovými záclonkami a na velkoplošných obrazovkách promítat namísto “mistráku” Lásku nebeskou, Krtečka a Oldu Nového.

 

22938YjJ.jpg

 

 

Michaela Kudláčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Mikuláš se narodilo v Řecku jako Nikoláos. Rodiči jsou mu slova „niké”, což znamená „vítězství” a „láos” s významem „lid”. Mikuláš tedy znamená „vítěz mezi lidmi”. No a nositelů tohoto zajímavého jména je u nás v ČR aktuálně 2579.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 531
  • 4 728
  • 34 892
  • 426 440
  • 2 297 263
  • 3 782
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet