Klidná, zalesněná mysl

autor: | Zář 15, 2021 | Společnost | 0 komentářů

Views: 63

Klidná, zalesněná mysl – to je název jedné kapitoly, ve které se nám autorka svěřuje s kouskem svého života a myšlenek. Ale ten název – to pojetí – to přesně vystihuje obsah celé knihy, dojem z ní. „Když jsem se dostal do lesa, najednou zmizela z hlavy spousta nedůležitých myšlenek. Byly pryč. Zůstaly jenom ty podstatné.“

Cituje v knize autorka člověka, který si s ní šel vyzkoušet cvičení Lesní mysli, což je koncept, který Martina Holcová u nás rozvíjí. Lze jen těžko hledat přesnější definici toho, co i jen při klidné procházce přírodou zažíváme.

Jsme to tedy v přírodě opravdu my? Je to tedy náš domov, domov naší duše?

Možná i vám je myšlenka, že les léčí, blízká. Pak se v této knize můžete pustit nejen po stopách základního přemýšlení o přírodě, ale také do drobných cvičení, které jen posílí náš vztah nejen k přírodě, ale i k její moudrosti, která na nás působí i jen tak jednoduchými vlivy, jako popsal pán výše. Zůstane jen to podstatné…

A když nad tím tak přemýšlím, dochází mi, že celá kniha je o tom, abychom žili a vnímali tak, abychom žili a vnímali opravdu jen to podstatné. Les uzdravuje nejen fyzické tělo tím, že uklidňuje mysl a mírní stres, ale také pomáhá vyrovnání myšlenek, vyčištění hlavy. Není divu, že pak mohou přicházet ty pravé nápady, řešení a postoje, ze kterých pak už s klidnější myslí můžeme řešit chaos a stres všedního dne.

IMG 20210812 151027re

Milujete-li čtení o životních niterných cestách, tak autorka vám dá pěknou dávku laskavého čtení doplněného i o její vlastní motivátorkou, Sirpou Arvonen, která za celou myšlenkou stojí a díky níž si i české pojetí lesní mysli můžeme přečíst a zažít. Mnohé z toho, čím její duše procházela, zná každý z nás. I pro chvíle s dobrým čajem s medem, pro klidné večery pod peřinou – i pro ně je tato kniha jako stvořená.

A druhý den můžeme v praxi za každého počasí i ročního období jít a projít se svými místy s kouskem bující přírody a říct si – nádhera.

A vážně to zkuste, protože:

„Začátky byly náročné, vyžadovaly odvahu vykročit do neznáma. Pamatuju si přesně na okamžik, kdy jsem zkoušela jedno z cvičení. Když jsem skončila, pomyslela jsem si: kdyby se tento den nestalo už nic jiného pěkného, stál den díky cvičení za to. Bez praxe by teorie byla nic.“

IMG 20210812 151006rea

Bez praxe je teorie nic.

A tady to platí stonásobně.

A autorka nám ke konci knihy i připomene, proč se zvednout a jít i ve chvíli, kdy z různých důvodů nechceme…. Na každou výmluvu tu najde protipól. A že jich je. Malé děti, velké děti, nepraktičnost, lenost, únava, ale i chvíle, kdy do lesa opravdu nemůžeme (a to ráda prozradím – máme ho ve své hlavě, i to pomáhá).

https://www.eminent.cz/kniha/653_lesni-mysl

Renata Petříčková

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Markéta je původem z dálného orientu, jakkoli to tak vůbec nezní. Jeho základem je ale skutečně staroindické slovo „mandžárí”, což v překladu znamená „perla”. Tento termín přejali pak Řekové, kde znělo „margarites” a odsud latina, kde ho známe jako „margarita”. To je co, Markétky? Vy naše „perly“. Vaše jméno je nejen krásné, ale starobylé a zcestovalé. A je vás v ČR celých 58008.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 279
  • 505
  • 14 912
  • 335 558
  • 2 488 689
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet