Jana Štrausová a její děti nové doby s poselstvím

autor: | Úno 18, 2023 | Rodina a Drobotina, Společnost | 0 komentářů

Views: 75

Jana Štrausová je pedagožka, terapeutka a ve svých knihách se svěřuje s tím, co jí vyprávěly děti jakožto učitelce ve školce a škole. Děti, které dnes moderně nazýváme indigové. Anebo i děti úplně obyčejné, zamlklé, introvertní i ty, které se označují různými hyperaktivními diagnózami.

Někdo by nad tím mávl rukou, pro Janu Štrausovou to byla jiskra probuzeného zájmu.

Jeden z příběhů, při kterém mrazí zněl takto:

„Chtěla bych se ještě podělit o jeden zážitek z mojí praxe učitelky v mateřské škole. Ve školce zůstaly dvě děti, chlapeček s holčičkou ve věku 3,5 roku. Seděly u stolečku u nějaké hry. Chlapec se zadíval z okna a vzápětí pravil směrem k holčičce:

„Jak mě tenkrát srazil ten vlak, tys to viděla, tys za mnou dohlídla, viď, Anetko?“

Holčička jen kývla hlavou s tichým ano, že si to pamatuje. Děti se na sebe chvíli mlčky dívaly. Byl to naprosto spontánní kraťoučký rozhovor, který se odehrál mezi nimi, kdy si oba vybavili ten okamžik s naprosto vážnou tváří, jako by si vzpomněli na útržek společně zhlédnutého filmu, který se jen odehrál v jiném časoprostoru.“ (ukázka, Děti nového věku, 2020)

detinovedoby3

Ale začněme od začátku.

Obě knihy mají mnohé společné. Jsou na stejné téma. Představují tato vyprávění, představují společné souvislosti odlišných dětí, snaží se pochopit jejich chování, problémy a ulehčit tak rodičům snahu jim porozumět. Zabíhají do velmi tajemných příběhů, někdy až k příběhům zázračným, dojemným.

Autorka se snaží najít ten správný přístup, dělí se o své poznatky, neboť sama na toto téma zpracovala diplomovou práci, snaží se tedy pronikat hluboko a opírat se i o své zkušenosti jako terapeutka.

V obou knihách také představuje základní informace o regresní terapii, reinkarnaci, o vědcích, autorech, kteří v tomto oboru byli něčím průlomoví. Dává slovo i samotnému vydavateli této knihy, který přispěl svými zkušenostmi.

V první knize Děti nového věku (2020) najdete více obrázků, více toho úvodního naladění se na děti, které ve své zkušenosti nesou nezapomenuté minulé životy. V druhé knize Poselství dětí nového věku (2022) se již více objevují i názory dospělých lidí, kteří to zažívají stále, nebo to zažívali jako děti. Odvážněji mluví i o tom, jaké jsou jejich děti.

„Je to cirka rok, co čas od času (převážně mně) vyprávěl o tom, jak byl malá dušička a létal a hledal maminku. Tohle jsou jeho nejčastější slova, kdy dodává, že pak viděl mě a tatínka a Matěje (bratr 14 let) a vybral si nás a vletěl pak do bříška.“ (Poselství dětí nového věku, 2022)

A dostáváme se i do témat, která nás zajímavý všechny, co jsou sny?

detinovedoby55

„Ve snu můžeme vidět útržky prožitků, které se nám staly v minulosti, nebo vysvětlují to, co se nám děje, ale mohou také oznamovat události z budoucnosti….

Některé záležitosti z minulosti je třeba dořešit v tomto životě. Abyste nemuseli neláskyplné události prožívat znovu v realitě, je vám umožněno zpracovat tyto na úrovni ducha během spánku…“

To mne celkem překvapilo, že bohatý snový život, který budeme vědomě analyzovat a přijmeme ho jako partnera, může pro nás být velký posunovatel osobního vývoje a ušetřit nás prožívání lekcí v realitě.

Nebo si tu přečtete vjemy, které jsou mimořádně zajímavé…

„Pamatuji si celý život, že když jsem byla mimino, tak jsem všemu rozuměla, co lidé okolo mne říkali, ale zároveň chyběla nějaká možnost jak odpovědět. Tělo ještě nebylo schopno chodit, mluvit… pamatuji si, že to bylo něco jako být ochrnutá.“ (Poselství dětí nového věku, 2022)

V tu chvíli si uvědomíte možná i vlastní prožitky z útlého dětství. Ty vjemy. A mám pocit, že miminkovský věk byl možná tím nejhorším, jaký jsem zažila. Právě tu bezmoc, vydání napospas všudypřítomnému nebezpečí, v tu chvíli mi třeba došlo, proč na mne tyto knihy působily znepokojivě.

detinovedoby1

O autorce: Jana Štrausová působila sedmnáct let jako učitelka pražské mateřské školy; v současné době učí na prvním stupni základní školy a vede vlastní terapeutickou praxi pro děti i dospělé. Od roku 2016 pořádá přednášky a pravidelné meditace pro děti od šesti do dvanácti let. Jako první u nás při studiu obhájila diplomovou práci na téma indigových dětí.
Vydalo nakladatelství Eminent, 2022, 2020 https://eminent.cz/

Renata Petříčková

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ilja je, ač se to nezdá, původem z hebrejštiny. Jeho původní podoba je Elí-jjáhu, což znamenalo „Bůj je můj pán“. Do Ruska, kde je obvyklejší, doputovalo jméno přes Řecko, kde znělo jako Elías a odsud pak v podobě Ijla i k nám. Význam mu ale zůstal stejný. „Bůh je můj pán“. V ČR je 591 nositelů tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 253
  • 286
  • 14 065
  • 334 167
  • 2 490 603
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet