Views: 140

Zatímco až ohlušující klid zažíváte se začátkem knihy ve společnosti Lámy Tašiho, nejšťastnějšího člověka na světě, jakmile se na světě stane ta věc s karmou, příběh Davida Michieho vás strhne do víru lidských příběhů, které jsou zdánlivě obyčejné a často i známé kdekomu, ale ve světle toho prvotního klidu a poselství celé knihy, jsou to příběhy bláznivé až šílené.

A pak záleží na každém čtenáři, jestli si z příběhu Zákon karmy vezme ten klid a poselství knihy, nebo ten bzukot lidských osudů, který je někdy vskutku vzrušující, jindy ale tak bláznivý.

David Michie to umí, strhnout vás do světa

Autor umí dopřát svým příběhům jedinečnou atmosféru, kterou lze popsat jako přívětivou, laskavou, někdy až naivní s touhou předat čtenáři klid na duši a naději, že svět může být spravedlivý, jemný, krásný. A to je právě to, co někdy velmi potřebujeme. Zařazuji si knihu po bok všech Dalajlamových koček a psů a buddhismů pro zaneprázdněné. Pěstování vnímání přítomnosti je základem i této knihy, ta pozornost a vděčnost, se kterou vnímáme všední den a přicházíme tak k tomu pokladu života, který je pro nás přichystán. Vlastně právě toto je základem každé jeho knihy.

IMG 20230522 093209 kopie

Příjemné, oddechové čtení, které je kromě toho ozdobeno stále přítomnými moudrými poučkami, které bychom nikdy neměli zapomínat.

Pojďte se začíst do samotné úvodní kapitoly…

Kdy začal guru na vrcholku hory žít, si už nikdo nepamatoval. Jeho domovem byla nepříliš velká dřevěná chata kousek od malého, ovšem malebného městečka Omni. Neměl telefon, televizi ani rádio. Stravoval se střídmě, kdoví, zda jedl něco jiného než zeleninu, a stačila mu trocha peněz, které dostával za vyučování meditace…

…Úplně nahoře na nebi na tmu vyčkával měsíc s hvězdami a poté, co se rozhostila, zaplnil společně s nimi oblohu vesmírnými vzory plnými kouzelných možností.

Z toho nezměrného prostoru povstávaly všechny věci, trvaly a pak pomíjely. Neustávající pohyb stále se proměňujícího tance elementů byl trvalou připomínkou prchavosti. Neboť jestliže nic není trvalé, potom je možné cokoli. Jedinou jistotou je změna.

Na okno chaty vyskočila Šánti, mňoukla, vznešeně se hlavou otřela o jeho rám a podrbala se. Láma Taši ji uchopil, něžně si ji uložil na klín. Hleděli spolu na velebnost oblohy a navzájem se hřáli.

„Ano, má milá. Vše se musí změnit,“ řekl láma. „Otázka pouze zní jak.“

O autorovi: Zákon karmy napsal jako chytrý příběh odhalující principy fungování této duchovní teorie. Je autorem bestsellerové série Dalajlamova kočka a ve svém životě praktikuje buddhismus.

clpg

Vydalo nakladatelství Metafora, 2023 https://www.metafora.cz/zakon-karmy-11753/

Renata Petříčková

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Vítězslav má původ slovanský. Vykládá se však jako „ten, kdo oslavuje domov“. A to proto, že sloveso „vítati” znamenalo ve staroslovanštině „sídlit”, „bydlit”. V ČR je 10008 Vítěslavů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 15
  • 256
  • 13 627
  • 333 621
  • 2 490 621
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet