Detail příspěvku: Čtenářka Irena: Bijí nás Romové i policie! Ztřískali mi syna, za to, že stál!

Čtenářka Irena: Bijí nás Romové i policie! Ztřískali mi syna, za to, že stál!

autor: | Zář 13, 2011 | Společnost | 0 komentářů

Nebudeme psát o „stovce radikálů“, protože po tříletém pobytu tam, víme, jaká je situace ve Varnsdorfu a okolí doopravdy. A kdybychom náhodou nevěděli, máme na místě mnoho přátel. Jedním z nich je Irena. Obyčejná žena a matka, čtenářka „od sousedů“ i od Popelek. Publikujeme e-mail a soukromé video, které poslala do redakce. Ne, neofašisti, ne ti, kdo přepadají a loupí, ale obyčejní obyvatelé severočeských měst, končí s rozbitými hlavami od policistů v nemocnicích!

Prakticky celý týden dostáváme zprávy a e-maily od lidí ze severu o tom, jak se spletli, když si mysleli, že těžkooděnci a zvláštní jednotky, jsou zde proto, aby je chránili.

 

Proč se jednou stát nepostaví na stranu těch, kteří to opravdu potřebují? Proč jsme těmi otloukánky zase my? Napřed nás tady řežou Romové a teď i policie, které jsme tolik chtěli věřit“, říkají lidé ze severu, a nám je z toho strašně smutno.

 

V sobotu se situace dotkla i naší kamarádky a jedné z vás, čtenářky Ireny.

 

1227NmI.jpg

 

Ahoj Míšo a Popelky, včera u nás byla zase demonstrace.

Vím, že tam šlo plno lidí co znám, mezi nimi i můj syn Slávek. Slíbil, že se bude držet stranou. Demonstrace jsou tady teď každý týden.

 

Není se čemu divit. Nikomu se nelíbí, co se tady děje. Ráno v práci se probírá, koho zase Romové přepadli, okradli, zbili, a kam až to povede.

 

V půl osmé jsem zavolala synovi, jestli je v pořádku a ať jde už domů. Byl v pořádku a chystal se zpět. Pět minut na to mi volal brácha, že Slávka chytli, že je tam pomlátili, že je to tam hrozný.
Takže šok.

 

Chytla jsem kalhoty, občanku a mazala na policii.
Slávkovi už jsem se nedovolala. Na obvodu policie se se mnou nikdo nechtěl bavit. Mého syna tam prý nemají, mám odejít a zavolat později. Když jsem je požádala, jestli mi zavolají hned, jak ho přivezou, tak odmítli, že na to nemají čas.

Vůbec jsem nevěděla co s ním je, kde je, nedali mi žádný informace, i když jsem řekla, že můj syn je nezletilý!!

 

Jak jsem procházela kolem policistů, měli spoustu humoru, bavili se opravdu dobře, tak jsem se jich zeptala, jestli jsou na sebe hrdý, když bijou lidi a děti které mají chránit.

 

Byla jsem zoufalá.

Odcházela jsem a zavolala staršímu bratrovi.
Pracuje jako vězeňský dozorce a zná zákony. Popsala jsem mu situaci, a on zavolal na 158.

Nevím co jim řekl, ale když zavolal zpátky, řekl mi at se vrátím na policii, že mi podají informace o synovi.

Vrátila jsem se tam a chovali se ke mně úplně jinak.
Byly vstřícní, řekli,že už tu Slávka mají, že je v naprostém pořádku a nic mu není. Pak mě k němu dovedli. Byli samí úsměv.

Slávka už vyslýchali a zapisovali.

Až tam jsem se dozvěděla, co se stalo.
Syn se bavil s kamarádem v hloučku, když mu najednou nečekaně vybuchovaly policejní petardy u nohou. Začal uskakovat a utíkat, jenže zakopl a přepadl přes nízký plot. Už ale nedopadl. Chytli ho, dostal obuškem do ramene, zkroutili mu ruce a povalili na zem.

 

1230MDk.jpg

 

Tam dostal další ránu do hlavy. Pak ho vedla celá jednotka do auta.

V autě čekal přes hodinu, než ho odvezli na obvod.

 

Když to tam syn sepsal a podepsal, tehdy se zvedl a otočil a já jsem uviděla tu bouli na hlavě.

Bylo mi zle a měla jsem vztek!

 

NIC NEPROVEDL! JENOM TAM STÁL!!!

 

…na videu uvidíte jak ho vedou, je to ubohý, copak tohle je radikál a extrémista?

 

Odvezla jsem ho na pohotovost.

Sestřička kroutila hlavou a říkala, že jenom mladé bílé chlapce tam celý den přivážejí s takovými úrazy. Že se jí až chce brečet, protože ty úrazy mají jen on policistů.

 

Lidé jsou tady naštvaní a zoufalí.

 

Chodíme do práce, platíme daně a máme jenom makat, platit a držet hubu.

 

Cikáni nás budou přepadávat, a my za to budeme biti??

 

Bojíme se o děti a ještě nás bijí, když jdeme do ulic, protože tu nemáme zastání a žijeme v útlaku od jiných, které živíme!

 

Na příští demonstraci děti nepustím, jdu tam já!

 

Irena


 

Z FB:

….Jo tak dnesni den se pro me stal velmi nezapomenutelnym a to z mnoha duvodu…vzhledem k policejni brutalite ktera probehla na slusnych lidech naseho mesta a jsou oznacovani za tisicihlavy dav extremistu… dale zatykani nevinnych lidi kteri jen stoji a jeden policajt si vsimne tak zatkne mladeho kluka a to uplne bez duvodne…a dale prevracenych skutecnosti kdy se lide brani a nasledne zhrozhorceni usporadaji odvetu myslim si ze veskere nasilnosti jez se dnes udaly tak za ne muze jedine policie ..
L.O.

 

Nikoho nebude zajímat, že jsi slušnej cigoš, ale že je černej to je úplně nadržuje k tomu, aby tě vyprovokovali jsou to Mrtky skurvený, stejně zdechnou do jednoho !!! Hlavně nadávaj na černý, ale jebou se opalovat do solárka, aby byly černý. Šlak je trefil do těch bílých hub !!!
J.G.

 

…ja je mrdam devky chapes ja se mam dobre akurad mne sere ze sem tu tri dny co sem priletel a nemuzu jit ani smali ven co si to ty devky tady dovolujou cesi sou vrazi spiny tak at dou do kundy mrtky nezajem ve ctvrtek od litam a mam je v pici akurad mne sere ze tady v tom musej zit moje rodice

M.Š

 

…Proč se proboha někdo nepostaví taky za nás? Proč se nenajde někdo, kdo by se chtěl dívat taky na to, jak se žije nám? Jestli nás odsud chce vláda všechny vyštvat, tak ať nám dá bydlení jinde a já i moje rodina opravdu raději půjdeme. Vyklidíme jim pole. Asi to bude lepší, než se nechat úplně oholit, nebo vymlátit. Romy a policií.
H.S. 


 

Za redakci:

 

 Den, kdy vláda této republiky dovolila zákrok policie s vodními děly, slzným plynem a těžkooděnci proti demostrujícím slušným občanům, kteří vystoupili proti kriminalitě, útlaku a diskriminaci ze strany Romů. Já tě, současná vládo, nejen nebudu volit, ale já si tě už ani trochu nevážím! Stydím se za tvůj strach jednat férově a spravedlivě.
Tomáš 


 

S naprostou vážností a s plným vědomím, říkám, že budu do budoucna jako Čech, volit takovou stranu a vládu, jejíž program bude počítat se zajištěním bezpečnosti pro VŠECHNY obyvatele tohoto státu. Vládu, která projeví alespoň tolik odvahy, aby prosadila práva a spravedlnost. Vládu, na kterou se budu moci spolehnout ve chvíli, kdy její pomoc potřebuji. Vládu, u které budu vědět, že odměnou za mé daně a důvěru jí svěřenou, nebude rána do zátylku a naprostá ignorace. 
Chci takovou vládu, která mě zbaběle neobětuje v zájmu vlastního pohodlí.
A ta současná to už nebude!


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v RAKU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ondřej má rodný list psaný Řecky. Jeho otcem je jméno Andreas, které vzniklo ze slova „andréios”, což znamená „statečný”. Ačkoli jde tedy v případě Ondřeje o odnož, význam je stále stejný. Ondřej znamená „statečný“. V ČR běhá aktuálně 60251.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 296
  • 436
  • 30 422
  • 426 408
  • 2 275 763
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet