Jaro je tady – hurá na pískoviště!

autor: | Dub 22, 2019 | Komerce, Rodina a Drobotina | 0 komentářů

Views: 210

Pískoviště patří od brzkého jara do pozdního podzimu k oblíbeným „cílovým destinacím“ všech dětí. Lákají jak ty úplně nejmenší, tak i předškoláky. A není divu, jen málokde lze zažít tolik legrace a zábavy jako právě tady. Tak využijte krásného počasí a vyrazte s nimi na pískoviště.

Svět neomezených možností

Malí neposedové se na pískovišti mohou pořádně vyřádit a naplno popustit uzdu svojí fantazii, kreativitě a předvést všem své dovednosti. A vůbec nezáleží na tom, jestli staví bábovičky a hrady, hloubí tunely nebo připravují jedinečné pískové dobroty. Ať už dělají cokoli, neobejdou se bez toho správného náčiní. Nezapomeňte je proto vybavit formičkami, kyblíky, lopatkami, bagry a nákladními auty, s jejichž pomocí vykouzlí hotová veledíla. Kromě toho, že potrénují svoji zručnost, osvojí si také komunikaci s vrstevníky, naučí se vzájemně spolupracovat a pomáhat si.

 

27844NjU.jpg

 

Na oblečení (ne)záleží

Pokud jde o garderobu, hraní na pískovišti není zrovna nejčistší „práce“. Jakmile se vaše ratolesti ponoří do stavění, rozhodně nebudou řešit špinavá kolena nebo rukávy. Oblékněte jim proto pohodlné tepláčky a mikinu, kterým pár zrnek písku nevadí. Dnešní takřka zázračné prací prostředky si poradí i s odolnými skvrnami, tak vaše potomky nijak neomezujte v rozletu a kreativní činnosti. Nezapomeňte ani na dobré boty – kvanta písku, která se do nich jako zázrakem dostanou, pak vytřepejte těsně před odchodem z dětského pískoviště. Na hlavu dětem nasaďte čepici, protože sluneční paprsky už bývají pořádně ostré.

 

Pozor na nástrahy

Na pískovišti číhají i všelijaké nástrahy, musíte tedy zůstat neustále ve střehu. A to nejen z toho důvodu, aby váš malý neposeda někam nespadl, ale také proto, že ne všechna veřejná pískoviště jsou bezpečná a odpovídají hygienickým normám. Ideální je oplocené hřiště, kam se nedostanou psi ani kočky, kteří by sem mohli zavléct nejrůznější parazity.

 

27845ZDY.jpg

 

Chcete-li mít stoprocentní jistotu, že je vaše dítko v bezpečí, pořiďte mu domů jeho vlastní pískoviště, kde tyto starosti odpadnou. Praktická plastová pískoviště se bez problémů vejdou i na terasu nebo na balkon. Přestaňte se tedy vymlouvat na nedostatek prostoru a dopřejte dětem hodiny nekončící zábavy!

 

Zpracovala: Placla

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se ve VODNÁŘI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Vítězslav má původ slovanský. Vykládá se však jako „ten, kdo oslavuje domov“. A to proto, že sloveso „vítati” znamenalo ve staroslovanštině „sídlit”, „bydlit”. V ČR je 10008 Vítěslavů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 243
  • 256
  • 13 855
  • 333 849
  • 2 490 849
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet