Zachraň kočku

autor: | Lis 8, 2023 | Fauna a Flóra, Ranní kávy | 0 komentářů

Views: 230

Všichni kočkomilci a kočkomilky mají právě nyní možnost svým oblíbeným zvířatům pomoci. A to hned dvakrát…V české společnosti se shání podpora petice za větší ochranu koček a blíží se také tradiční umísťovací výstava v Praze.

cat640Petice je velmi čerstvá, vyhlášená 31. října 2023, a nese název PETICE Za změnu „ZÁKONŮ PRO KOČKU“. Autoři petici adresují Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, Ministerstvu zemědělství ČR, Ministerstvu životního prostředí ČR, Státní veterinární správě, Svazu měst a obcí ČR, Asociaci krajů.

Petice žádá změnu přístupu k situaci divoce a polodivoce žijících koček. Ty se v ČR nekontrolovaně množí a trpí tím jak samotné kočky a jejich koťata, tak i ostatní volně žijící zvířata, například ptáci, kterými se kočky živí. Počty koček a koťat a celkovou situaci autoři petice nazývají “kalamitou”. O přemnožená zvířata se snaží postarat dobrovolníci. Jejich pomoc zahrnuje krmení, jejich odchyt, kastrace, zdravotní ošetření, případně hledání nového domova zvířeti. Vzhledem k rychlosti množení koček se však jedná o boj s větrnými mlýny.

Autoři petice volají po změně zákonů, tak aby zákon vytvořil právní ochranu koček před týráním a strádáním, jak fyzické či psychické povahy. Navrhují prosazení identifikace koček prostřednictvím aplikace mikročipu, vytvoření centrálního registru a také uzákonění povinné kastrace volně žijících a venku se pohybujících koček.

Pokud vás požadavky zaujaly, zde naleznete celý text petice Za změnu „ZÁKONŮ PRO KOČKU“ – Petice.com

výstava

Na některé z koček, které již zachráněny byly, se můžete nejen podívat na umisťovací výstavě, kterou pořádá Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi společně se Spolkem na ochranu zvířat Dobříšsko. Výstava se koná 11. listopadu 2023 v horním skleníku Botanické zahrady Přírodovědné fakulty UK v Praze, v ulici Na Slupi 433 /16, 128 00 Nové Město.

Přijít podívat se můžete od 10 h dopoledne až do 17 h.

Jde již o 23. umisťovací výstavu. I letos si zájemci, kteří hledají mazlíčka vybrat z koček i koťátek. Na výstavě bude asi 60 zvířat. Ostatní si mohou krásná zvířata prohlédnout a přispět jim finančním nebo materiálním darem. Výtěžek ze vstupného podpoří kočky v nouzi. Podle informací na stránkách Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi se na loňské výstavě konané na stejném místě v listopadu 2022 podařilo najít domov 47 kočkám či koťatům ze 48. Snad budou mít i letos kočky v nouzi takové štěstí.

Milá Míla

Článek pro vás napsala:

Míla mila
Míla mila
Má ráda vodu a hory a obvykle je myšlenkami jinde, než tělem.
Zvoňte dlouze! Příroda léčí a knihy jsou kamarádi, kteří mají vždycky čas. Když je smutná, šije a fotí.
Hrozně ráda by mluvila s Terry Pratchettem, ale ten si už povídá s Janem Kantůrkem. Kéž bych je mohla slyšet.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ilja je, ač se to nezdá, původem z hebrejštiny. Jeho původní podoba je Elí-jjáhu, což znamenalo „Bůj je můj pán“. Do Ruska, kde je obvyklejší, doputovalo jméno přes Řecko, kde znělo jako Elías a odsud pak v podobě Ijla i k nám. Význam mu ale zůstal stejný. „Bůh je můj pán“. V ČR je 591 nositelů tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 91
  • 286
  • 13 903
  • 334 005
  • 2 490 441
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet