K večerní kávě: Lidi, neblněte! Virus možná nikam nezmizí. Buď se ujíte rýže a špaget, nebo vás snědí moli!

autor: | Bře 1, 2020 | Ranní kávy | 0 komentářů

Views: 1314

Zdravím vás u staré dobré Kávy, tematicky se zcela novou chorobou. Protože víme, že nejhorší je smrt z vyděšení, budeme klidné …  Současně ale nebagatelizujme problém. Tak to zkusíme. Předně se uvolníme a vydýcháme. Protože neumíráme!

Berte fakta…na obyčejnou chřipku zemře za měsíc obrovská spousta lidí a nikdo obchody nevykupuje, nikdo v roušce v okruhu kilometrů čtverečních, plná obchodní centra, plná Sparta, 02 Aréna…

Toto je jiné v tom, že tuhle potvůrku, tento nový typ respiračního onemocnění prostě neznáme a také to, že je mrška strašně aktivní a doslova je to sprinter.

Takhle rychle oběhnout svět, kam se na něho hrabe Willy Fog.

Hypoteticky, nebo já se domnívám, to může být dané tím, že je virus v euforii, neb se ocitl na svobodě.

coronavirusforweb

Možná byl totiž původně vězněn v čínském Wucha-nu, kde byl také prvně spatřen, ve specializovaném zařízení, kde se zkoumají nejrůznější viry, a jehož zaměřením je výzkum nových nemocí a virů s označením BSL-3 a  BSL-4.

Zdroj informace: čt24 leden 2020 … celý článek je TADY.

Pokud tedy uprchnul tam odsud, což by se nemělo, ale mohlo stát, ostatně SARS utekl z podobného zařízení v Pekingu hned několikrát, tak je jasné, že je to chlapík zcela nový, dosud nevyzkoušený a čilý.

Očividně, jak vidno z vývoje posledních týdnů je i značně přátelský a byla otázka času, kdy hupne na záda i nějakému našinci v touze poznat také krásy českého kraje.

Prozatím si od včera prohlíží Prahu (na specializovaném oddělení FN Bulovka leží dva šťastlivci) a také se rozjel do Ústí n/L, kde byl včera jeden případ.

Voser, ale očekávaný.

Tak a teď uvažujme.

 • Je mnohem víc uzdravených, než podlehnuvších.
 • U většiny lidí má jeho návštěva mírný průběh
 • Nemá rád děti.

Spíše se cílí na lidi starší, což jsem nikde nevyčetla čím je, ani to možná ještě nikdo neví, je v tom originální. Možná ztratil babičku a dědu a furt je hledá.

Možná se Číňani chtěli časem chytře zbavit seniorů, aby ušetřili na důchodech, ale někdo prostě předčasně zakopl s baňkou a … dělám si legraci, protože humor je to, co nám teď pomůže nejvíc.

A taky hygiena …

Pokud respirátor, tak specializovaný, ale i tak zůstanou odkryté sliznice, navíc nejsou, tak snad nějak chránit alespoň nos a pusu.

Ano, můžeme po ulicích chodit v biooblecích a štosovat se v nich poránu do metra, ale bude to nadmíru diskomfortní.

348841373

Současně je, jak by řekl klasik, „kapitální békovina“ vzít sprinta do Billy a vygumovat regály s moukou, rýží, špagetami. Tady to byl masakr, ale šílenci už si nasyslili.

A je jim to absolutně k prdu!

Za jedno… kdybychom se museli izolovat jako Italové, furt máme Rohlík, Košík, Tesco a jiné firmy, co potravu přivezou a případně nám ochotně nasoukají pizzu pod dveře, aby TO nechytili.

Ale to není to hlavní.

Teď mají lidi doma tuny mouky a špaget, kteréžto budou požírat ještě dvě pětiletky a není vyloučeno, že je dřív sežerou moli v baráku.

A teď to hlavní…

Mohu se mýlit, ale pokud je to virus takové živosti a přizpůsobivosti, tak ho nikdo přece nespoutá a nevrátí ho, odkud přišel.

Prostě tu je.

A já se třeba osobně připravuji spíš na možnost, že pokud se nenajde vysloveně vakcína, ale jen lék, což se tutově stane a brzy, tak prostě dostaneme coronavira možná jednou za život každý, tak, jako prostě člověk dostane několikrát za život jiné viry.

Čili… budem chodit do smrti v rouškách a zrušíme všechny fotbaly a závody? Přestaneme chodit do škol, na plesy, jezdit na dovolenou?

No ne.

Holt asi mezi nás vešel nový obyvatel Země a není vyloučeno, že tu už v nějaké formě zůstane. (chce se mi říct, máme, co jsme chtěli… ale neřeknu. Řeknu, pokrok nezastavíš.)

Přijde mi smysluplnější poslouchat doktory a skutečné odborníky. (ne každý, kdo má kolem krku stetoskop, je lékař – bacha na to, chtějte diplom),

Fandit vědcům, kterých je nejen u nás, ale po celém světě spousta, aby rychle našli lék.

Fandit sobě, že pokud máme dostat vira, tak ne v osmdesáti.

A zůstat Čechy, kteří se umí zasmát naprosto všemu, i kdyby to bylo cokoli  … prostě hlavně se z toho nepo*rat!

Přeji úspěšný týden, milé Popelky a heslo dne: všechno živé na téhle zemi je ze své  prapodstaty  nastaveno na přežití. Takže my taky! :radující pes: 

P.S. Jestli je to apokalypsa biblických rozměrů, tak s tím stejně houby uděláme. :zrcadlovka: 

Michaela Kudláčková

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ilja je, ač se to nezdá, původem z hebrejštiny. Jeho původní podoba je Elí-jjáhu, což znamenalo „Bůj je můj pán“. Do Ruska, kde je obvyklejší, doputovalo jméno přes Řecko, kde znělo jako Elías a odsud pak v podobě Ijla i k nám. Význam mu ale zůstal stejný. „Bůh je můj pán“. V ČR je 591 nositelů tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

 • 6
 • 256
 • 13 618
 • 333 612
 • 2 490 612
 • 3 798
 • 28
 • 1 860
0 Shares
Share
Tweet