Demystifikování cen letenek – jak najít nejlepší nabídky kdekoli?

autor: | Říj 18, 2023 | Ranní kávy | 0 komentářů

Views: 93

Létání vám nemusí připadat jako dopravní prostředek pro bohaté. Naopak s našim návodem najdete nejlepší nabídky na letenky velmi snadno. Buďte flexibilní při výběru cílové destinace

Jak najít nejlevnější letenky?

Levné letenky do vaší vysněné destinace bohužel nepadají z nebe. To jsou příležitosti, které musíte dlouho a vytrvale lovit. Základní pravidlo při hledání levného cestování proto zní: hledejte více než jednu destinaci. Určitě byste rádi ve svém životě navštívili více než jedno město nebo zemi. Může se stát, že hledáte levné letenky do Dubaje, ale mezitím ulovíte opravdu výhodné letenky do Thajska.

Nehledejte letenky na víkend a začátek týdne

Důvod je prostý. Protože víkendy a pondělí jsou nejdražší, zjednodušeně řečeno. V tyto dny chtějí létat všichni. Pokud plánujete týdenní dovolenou, jednoduše ji přesuňte z pondělí na úterý a zůstaňte tam až do následujícího úterý. Vaše peněženka vám za to poděkuje.

Létejte mimo sezónu

Docela jasný tip, ale je dobré jej opakovat znovu a znovu. Leťte, cestujte, prozkoumávejte mimo sezónu. Levnější pak budou nejen letenky, ale i hotely a dokonce ceny v obchodech a restauracích. Nikdo neříká, že si musíte vzít dovolenou v červenci. Krásné a teplé může být i v září nebo květen. A v případě teplých krajin jako je Egypt se vyhnete největším pařákům.

Vybírejte si noční lety

Přestože letadlo není vlak a ne vždy máte pohodlí při výběru času odletu, pokud ano – volte velmi brzké nebo velmi pozdní lety. Aerolinky pak mají nižší poplatky za využívání letištní infrastruktury, a proto platíte méně za letenku.

  Jak ušetřit za letenky? Volte menší letiště

Někdy může být let na letiště vzdálené několik km od vašeho cíle a pozemní doprava do vašeho hotelu levnější než let na velké letiště v centru města. Pokud používáte vyhledávače, měly by vám ukázat i mapu s rozložením letišť a cenami. Sami uvidíte, kolik takto můžete ušetřit.

Closeup,Of,Man,Holding,Passports,And,Boarding,Pass,At,Airport

  Použijte weby pro srovnání letenek

Srovnávače letů prohledají nabídky všech dopravců a najdou ty nejvýhodnější. Mají také mnoho užitečných funkcí, které usnadňují nalezení skutečně levných nabídek, jako je vyhledávání všech letů v daném měsíci (pro rozhodnutí, kam poletíte), upozornění na cenu a kalendář, který vám pomůže vybrat nejlepší kombinaci odletu a dny návratu. Mezi známé a oblíbené srovnávací weby patří například eSky.

Pomocí vyhledávacího pole můžete nastavit parametry, jako je počet letenek, přímé lety, věk cestujících, cestovní třída a lety do více měst. Tato poslední možnost nabízí velké možnosti. Díky vyhledávání více měst si můžete naplánovat výlet na etapy se zastávkou kdekoli. Toto je mimořádně užitečné řešení na dlouhých trasách s použitím různých leteckých společností. Pomocí tohoto okna můžete přidat libovolná letiště a data cesty. Tato možnost vám umožňuje hodně ušetřit. Zároveň vám dává skvělou příležitost navštívit zajímavá města nebo dokonce cestovat po celém světě. Skvělou inspirací je článek 6 způsobů, jak si co nejlépe užít váš víkendový výlet.

  Hledejte v anonymním režimu

Základní pravidlo každého zkušeného cestovatele – pokud používáte vyhledávače a srovnávače, tak jedině v režimu inkognito. Proč? Protože dopravci mohou manipulovat s cenami letenek a přizpůsobit je poptávce. Proto chytré algoritmy srovnávacího vyhledávače vědí, že pokud jste let hledali několikrát, pravděpodobně ho chcete – a mohou zvýšit cenu. Někteří lidé dokonce používají jiné pravidlo, vyhledávají let o pár dní později, než bylo plánováno, a poté se ručně přesouvají zpět na datum odletu.

Hot,Tour,,Special,Travel,Offer.,Excited,Young,Woman,Booking,Tourist

Jak je vidět, najít levné letenky není vůbec složité. Chce to jen trochu kreativity a nasazení. Nejlevnější letenky jsou často příležitostí pro skvělou dovolenou na poslední chvíli. Určitě vám v mnoha případech tyto typy nabídek ušetří peníze. Pamatujte, že dodatečné náklady mohou často zkreslit počáteční cenu. Pojištění, další zavazadla, apod. mohou vaši letenku dokonce zdvojnásobit. Proto předem zvažte, jaké doplňky jsou pro vás nezbytné.

Futurino

Zdroj foto 1: TravnikovStudio / Shutterstock.com
Zdroj foto 2: Prostock-studio / Shutterstock.com

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ilja je, ač se to nezdá, původem z hebrejštiny. Jeho původní podoba je Elí-jjáhu, což znamenalo „Bůj je můj pán“. Do Ruska, kde je obvyklejší, doputovalo jméno přes Řecko, kde znělo jako Elías a odsud pak v podobě Ijla i k nám. Význam mu ale zůstal stejný. „Bůh je můj pán“. V ČR je 591 nositelů tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 91
  • 286
  • 13 903
  • 334 005
  • 2 490 441
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet