Přišel čas na Krabici od bot

autor: | Lis 5, 2022 | Rodina a Drobotina | 0 komentářů

Views: 134

Vánoce sice naštěstí ještě nejsou za dveřmi, ale každoroční dobročinná akce Diakonie Českobratrské církve evangelické s názvem Krabice od bot je již v plném proudu. Pokud jste o Krabici od bot ještě neslyšeli, stručně popíšu: jde o dobročinnost, díky níž ti, kdo by neměli snad ani jediný dárek pod vánočním stromečkem, svůj dárek dostanou. Od dobrých lidí, často dětí.

Zabalený v krabici od bot (nebo jiné podobně velké krabici) obsahuje takový dárek obvykle oblečení, hračku, výtvarné potřeby či knížku, a to buď nové nebo ve velmi dobrém stavu.

Blíže o akci, ti, kdo ji neznáte, si můžete přečíst třeba v loňském článku.

Jak jsem uvedla na začátku, akce je v plném proudu. Jak vlastně celá probíhá? Na jedné straně jsou ti, kdo vědí o dětech či rodinách, které by dárek potřebovaly. Protože bez dárku přece nejsou Vánoce! Potřebné děti i špatně finančně situované rodiny vytipovávají dobrovolníci ze sběrných míst.

Se zjištěním potřeb dětí v okolí jim pomáhají úřady, azylové domy, terénní pracovníci, kluby a jiná nízkoprahová centra, ale i pracovníci škol. Sběrnému místu ve svém okolí se ale mohou přihlásit i samy rodiny, které svým dětem dárky nemohou koupit. Letos se zájemci o dárky zjišťují do 20.11.2022.

Sběrná místa jsou zachycena na mapě, aby si každý dárce mohl najít své nejbližší. Zároveň je snaha vybrat dárky tam, kde bydlí příjemci dárků. Mapa míst bude zveřejněna od 14. listopadu, a to i s dárky k “rezervaci”. Každé sběrné místo se totiž snaží nejen vybrat jakékoli dárky, ale také ve vhodné skladbě krabic od bot pro různé věkové kategorie. Bez koordinování by se, podle zkušenosti z minulých let, sesbíralo nejvíce dárků pro nejmenší děti.

Naopak se vzrůstajícím věkem dětí počet dárků ubývá. Jednak proto, že rodiny nekupují “velkým dětem” tolik hraček, které by je za dva tři roky omrzely, ale i proto že dárci vlastně nevědí, co by udělalo radost šestnáctileté slečně či sedmnáctiletému mladíkovi.

I na to ale organizátoři sbírky myslí. Na stránkách “krabiceodbot.cz” lze vyhledat tipy na dárky pro jednotlivé věkové kategorie. Například pro kluky mezi 15 a 17 lety doporučují do dárku zabalit například časopisy, komiksy, společenské hry, či kosmetiku, nebo flash disk, sluchátka či power banku.

Jako i ostatní “školní” kategorie kluci ocení sladkosti nebo třeba psací potřeby jako fixy či zvýrazňovače.

Dárky můžete nosit na sběrná místa do 4.12. Akce tím ale nekončí, dobrovolníci ještě do 22. prosince budou předávat a rozvážet dárky, aby se dostaly tam, kam patří a žádné dítě nezůstalo bez dárku.

Protože bez dárku, jak známo, nejsou Vánoce.

Milá Míla

[sexy_author_bio]

 

Článek pro vás napsala:

(Milá Míla) – Vodnář
(Milá Míla) – Vodnář
Má ráda vodu a hory a obvykle je myšlenkami jinde, než tělem.
Zvoňte dlouze! Příroda léčí a knihy jsou kamarádi, kteří mají vždycky čas. Když je smutná, šije a fotí.
Hrozně ráda by mluvila s Terry Pratchettem, ale ten si už povídá s Janem Kantůrkem. Kéž bych je mohla slyšet.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v RYBÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Kristýna pochází z řečtiny a u nás známe několik obdob tohoto hezkého jména. Kristina, Kristína apod. Základ je ale stejný pro všechny, a tím je řecké slovo „christianos“, což v překladu znamená „Křesťan“. Kristýna je tedy „Křesťanka“ a v ČR jich máme 43231. (Všechno nejlepší, Toro! Redakce)

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 13
  • 315
  • 13 289
  • 332 858
  • 2 491 511
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet