Podívej se, jak spíš. Zjistíš, jak se cítíš

autor: | Lis 11, 2019 | Tělo | 7 komentáře(ů)

Views: 1096

 Ve spánku se prý chováme spontánně. No a preference usínacích poloh podle vědců úzce souvisí s naší aktuálním životním postojem, životní situací, spokojeností, problémy a podobně. Prostě s tím, jak se chováme, jak se cítíme mezi lidmi, jak je nám aktuálně v životě. Znamená to tedy, že naše spánková poloha neodráží charakter, ale může nám povědět o tom, v jaké pohodě a nastavení jsme aktuálně.  Tak schválně…

16374Y2E.jpg

Myslím, že po přečtení máme o zábavu postaráno. Navíc lze pak v noci podrobit analýze partnerovu polohu a zlustrovat jeho spokojenost.

Plod – takto spí podle studie až 41 % lidí

Poloha na boku, schoulená do klubíčka, jako by připomínala polohu nenarozeného miminka. Nejčastěji se k ní uchylujeme, když nás něco trápí. Je to poloha plodu v lůně a my podvědomě víme, že tam jsme byli bez starostí, absolutně chránění a byli jsme v bezpečí. Nutně takto nemusí spát člověk, který má nějak extra naloženo, ale často ten, kdo chce  ulevit své duši, odpoutat se na chvíli od světa. (jak často tuhle polohu využijeme, když pláčeme). V této poloze spí dvakrát více žen nežli mužů. Navíc je to poloha chránící životně důležité orgány. Tito lidé prý rovněž mají vřelý vztah k dětem. Mají sny, které si pamatují.

Poleno – 15 % spáčů

Poloha lehce na boku s rukama připaženýma a nohama pěkně vyrovnanýma, opravdu trochu připomíná ležící kus klacku. Takto prý spí lidé lehkovážní a společenští, kteří jsou rádi součástí skupiny přátel a kteří důvěřují cizincům. Jsou někdy však až příliš důvěřiví. Mají prý naivní, leč velmi otevřený způsob přístupu k druhým. Jsou snadno ovlivnitelní.

16375MWZ.jpg

Touha – 13 % spáčů

Poloha s tělem na boku lehce ohnutá kupředu, s rukama volně položenýma před sebe, nebo jednou lehce pokrčenou. Takto, jako by připraveni někoho obejmout, usínají lidé otevření, kteří ale mohou být někdy cyničtí. Trvá jim dlouho, než se pro něco rozhodnou. Jakmile však rozhodnutí učiní, budou na něm trvat. Je-li to na levém boku, někdy mívají psychosomatické potíže.

Voják – 8 %

V poloze vojáka v pozoru, tedy na zádech s rukama podél těla spí lidé tiší a rezervovaní. Rádi neodkládají věci na později a jsou disciplinovaní. Nemají rádi cavyky, ale pro sebe a pro ostatní si nasadili vysokou laťku. Jsou rovněž hrdí a věří ve své kvality. Údajně zde najdeme jen málo takových, kteří trpí nějakým komplexem. Spíše trvají na svém názoru, i když už vědí, že je špatný.

Volný pád – 7 %

Tato poloha na břiše s rukama pokrčenýma vedle obličeje připomíná někoho, kdo právě na placato odněkud spadl. Prý takto usínají lidé při veliké únavě, po těžkém dnu a podobně. Nevědomě se točí zády ke všemu co se právě stalo a chtějí si skutečně odpočinout. Jinak prý tito lidé špatně snášejí kritiku na svou osobu. Zásadně si snaží chránit své soukromí a nejsou extra sdílní. Jejich přístup je neosobní. Neradi se svěřují, aby nebyli zraněni. Jsou to individualisté.

Hvězdice – 5 %

Lidé, kteří usínají v poloze připomínající hvězdu, nebo radostné uvítání, zabírají tři čtvrtě postele a zpravidla mají jednu ruku nebo nohu ještě ledabyle přehozenou přes partnera, tak to jsou spáči, kteří si vytvářejí dobré přátele a jsou momentálně celkem v pohodě. Obvykle jsou rádi, když jsou středem pozornosti. Mají rádi pozornost. K lidem jsou prý otevření a sdílní.

Svoji polohu na boku s jednou nohou na peřině a druhou pod peřinou, tou navíc zcumlanou a protaženou mezi nohama až k hlavě s cípem ještě namudlaným pod hlavou a rukama pod polštářem, jsem ve studii nenašla.

Prakticky prý ale prvotně platí, že je potřeba vysledovat, jaký orgán si během spánku člověk nejvíc chrání.

Existuje studie, která na toto navazuje zjištěním, že například lidé, kteří trpí migrénou, zaujímají ve spánku skutečně takovou polohu, kterou můžeme vidět za bdění u kohokoli, na kterého se někdo napřáhl. Tedy takové to automatické gesto chránící hlavu.  

Já si tedy chráním asi břicho a ruce. Když se nad tím zamyslím, tak to vlastně sedí. 

Asi nejzajímavější na tom celém mi přišla poznámka, že obecně platí, bez ohledu na polohu, že lidé s pozitivním postojem k životu, s důvěrou k lidem a extroverti si vybírají polohu čelem do prostoru, zatímco lidé více pesimističtější s obavami z budoucnosti a nedůvěřiví spí prý mnohem častěji čelem ke zdi. 

Přeji příjemnou zábavu při analyzování.

Michaela Kudláčková


[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
7 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
enka1
enka1
17.11.2019 09:45

Vystřídám všechny polohy, nikdy nevím v který usnu.

Kočka
11.11.2019 23:05

V tisku jsem dnes narazila na článek, který se zabývá smrtí Jana Masaryka. Zkoušela ses na to někdy dívat přes karty? Nedávno proběhlo, že stopy vedou k MI6, teď se zas spekuluje, že to vražda nebyla. jak někdo poznamenal, kdyby chtěl spáchat sebevraždu, měl přístup k lékům a to okno ze kterého údajně skočil je dost nízko, zabití nebylo jisté.

Kočka
12.11.2019 14:56

Děkuju, to že byl bos jsem zaznamenala, že se po… jsem nevěděla. Zkoušela jsem brožurku googlit, zatím ni to nabízí jen knihy, ale zapátrám. Chápu, že vražda se jim nehodí do krámu.

Kočka
12.11.2019 22:05

Děkuju, pomohl název autorasmile už vím co hledám. Vypadá to, že po antikách rozebráno, zapátrám dál. netušila jsem, že něco tak zajímavého vyšlo. Si v roce 69 docela troufalismile

Kočka
11.11.2019 23:03

Tak já nejvíc stabilizovaná poloha a plod, ale prokládám to lehem na zádech, končetiny podél těla a nebo položené na srdeční čakře. Nejradši usínám na boku

faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v RYBÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Kristýna pochází z řečtiny a u nás známe několik obdob tohoto hezkého jména. Kristina, Kristína apod. Základ je ale stejný pro všechny, a tím je řecké slovo „christianos“, což v překladu znamená „Křesťan“. Kristýna je tedy „Křesťanka“ a v ČR jich máme 43231. (Všechno nejlepší, Toro! Redakce)

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 17
  • 315
  • 13 293
  • 332 862
  • 2 491 515
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet