anotace1 1
Komerce

Vyberte správné zařízení pro kvalitní vzduch ve vaší domácnosti

0 Shares

Ne každé prostory mají přirozeně dobrý vzduch. Pokud například bydlíte v prašném prostředí nebo trpíte alergií na pyl, roztoče či jiné drobné částečky, které se mohou ve vzduchu vyskytovat, je třeba jeho kvalitu upravit.  Naštěstí k tomu existuje v současné době celá řada chytré vzduchové techniky vhodné pro domácnost, ale i do kanceláře, restaurace či jiných prostorů.

Čistý vzduch je základem

Aby se nám lépe dýchalo, je důležité mít čistý vzduch. Ať už bydlíte v průmyslové zóně nebo chcete ze vzduchu vyfiltrovat různé nepříjemnosti jako je například kouř z cigaret, pomůže vám čistička vzduchu. Ta navíc dokáže efektivně vychytat i nečistoty od pylu, přes prach, až po spory plísní, které výrazně škodí zdraví.

Čističek existuje několik druhů. Pro běžné použití se hodí například takové, které obsahují uhlíkový filtr. Pro náročnější uživatele, jako jsou citlivější jedinci nebo majitelé více zatěžovaných prostorů, se nabízejí vysoce účinné HEPA filtry. Pokud chcete filtry, které nemusíte pravidelně měnit, zvolte elektrostatické čističky. Určitě v nich také oceníte ionizátor.

cist

Vlhkost vzduchu musí být optimální

zvl

Vlhkost prostředí je hned po čistotě vzduchu druhým parametrem, který výrazně ovlivňuje kvalitu ovzduší.  Vlhkost vzduchu je nezanedbatelným parametrem, který bychom si měli v místnosti hlídat. Přílišná hodnota může mít za následek celkovou vlhkost interiéru, což nejenže není příjemné, ale vede to také ke vzniku plísní. Naopak suchý vzduch je při dýchání dráždivý a může dokonce v extrémních případech způsobovat různé zdravotní potíže. Pro úpravu vlhkosti se používají dvoje zařízení:

  • Odvlhčovač vzduchu
  • Zvlhčovač vzduchu

Odvlhčovač se hodí do prostorů, kde je vlhkost příliš vysoká. Pracují na principu efektivního zachycení vzdušné vlhkosti. Naopak zvlhčovače do vzduchu vlhkost dodávají. Fungovat mohou například na principu vodní lázně nebo ultrazvuku. Velice často můžete zvlhčovač vzduchu pořídit dohromady s čističkou vzduchu v jednom jediném zařízení.

Zpracování: ACTIFIVE, s.r.o.

Hodnocení k článku

Zaregistrovat si reakce na váš komentář
Upozornit na
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x