Na pojištění domácnosti nešetřete. Rozhodně ne na úkor ochrany!

autor: | Úno 13, 2019 | Dům a Byt, Komerce | 0 komentářů

Views: 43

Někdo si na domácím vybavení příliš nepotrpí a investuje peníze jinak. Většina lidí si ale čas od času udělá něčím radost a hodnota domácnosti průběžně stoupá. A v některých domácnostech se postupně nahromadí tolik cenností, že jejich cena převýší hodnotu samotné nemovitosti. Ať už to máte jakkoliv, měli byste si domácnost pojistit.

 

V prvé řadě si udělejte jasno mezi dvěma základními pojmy. Častým nešvarem je zaměňování pojištění domácnosti a nemovitosti. V obou případech jde o pojištění majetku, nicméně domácnost zahrnuje pouze vybavení, kdežto pojištění nemovitosti stavbu a její pevné součásti.

Rozsah pojistného krytí je velmi široký

Co všechno vám pojišťovna v rámci pojištění domácnosti pojistí? Možná se budete divit, ale rozhodně se nejedná pouze o věci s vysokou finanční hodnotou. Pojistit si můžete téměř vše – nábytek, elektroniku, věci denní potřeby, oblečení, sportovní potřeby, ale také peníze, šperky a jiné cennosti.

popelky.cz/pokus_sablona online ergo cz 01

popelky.cz online ergo cz 01

 

Dejte si však dobrý pozor na to, jak se pojišťovna staví k hodnotě věcí. Běžná pojistka pravděpodobně nebude stačit k pokrytí vybavení, jehož hodnota je „nadstandardní“. Do této kategorie spadají například velmi drahé šperky, profi horské kolo za sto padesát tisíc korun apod.

Co ovlivňuje výši pojistného?

Kolik za pojištění domácnosti zaplatíte? Většina pojišťoven bere v úvahu množství různých faktorů, mezi které patří lokalita, riziko přírodních pohrom a hodnota vybavení bytu. Platí přitom přímá úměra – za pojištění dražšího vybavení zaplatíte více. Na konečné ceně se může projevit také patro, ve kterém se byt nachází a další kritéria.

popelky.cz/pokus_sablona online ergo cz 02

popelky.cz online ergo cz 02

 

Suma sumárum vás pojištění domácnosti vyjde na několik set až tisíc korun za rok. Ovšem pozor – při výběru pojištění by neměla hrát hlavní roli cena, ale spíše rozsah krytí a celková kvalita produktu.

 

Stačit vám může i levné pojištění, ale rozhodně by nemělo být poddimenzované. Z druhé strany se vám nevyplatí připlácet za připojištění, které byste nikdy nevyužili.

 

S atraktivní nabídkou přišla pojišťovna Ergo. Nabízí pojištění domácnosti online na základě obytné plochy. Produkt s příznačným názvem Bezpečný domov byl navržen tak, aby bylo eliminováno riziko podpojištění a komplikovaného oceňování majetku. Paušální částkou podle obytné plochy lze pojistit rodinný dům s max. dvěma bytovými jednotkami, byt v osobním vlastnictví nebo trvale obydlenou domácnost. Zájemci o současné pojištění domácnosti a budovy získají slevu 5 %.

popelky.cz/pokus_sablona online ergo cz 03

popelky.cz online ergo cz 03

S výběrem vám pomůže odborník

Pokud se v rozsáhlé nabídce produktů ztratíte, kdykoliv se můžete obrátit na specialistu, který vás světem pojištění domácnosti provede takříkajíc za ručičku. Sdělíte mu, jaké krytí vyžadujete, a on vám doporučí vhodné řešení. Dejte si však dobrý pozor na to, aby nestranil konkrétní pojišťovně.

Ušetřit ano, ale ne na úkor kvality

Chcete na pojištění domácnosti ušetřit? Rozhodně by to nemělo být na úkor rozsahu krytí, výše plnění a dalších důležitých atributů.

 

Pokud si troufnete na sjednání pojištění domácnosti online, ušetříte oproti staromódnímu způsobu (návštěva pobočky) i desítky procent. Není tajemstvím, že pojišťovny nabízí mnohem nižší ceny právě při sjednání přes internet.

 

Chcete-li se dozvědět další důležité informace, přečtěte si odpovědi na nejčastější dotazy k pojištění domácnosti.

 

Co dodat závěrem? Vždy si pozorně přečtěte smlouvu a zaměřte se na výluky. Předejdete nepříjemnému zjištění, že vám pojišťovna neuzná náhradu škody, protože k ní došlo způsobem, který není součástí pojistného krytí.

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v RYBÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Kristýna pochází z řečtiny a u nás známe několik obdob tohoto hezkého jména. Kristina, Kristína apod. Základ je ale stejný pro všechny, a tím je řecké slovo „christianos“, což v překladu znamená „Křesťan“. Kristýna je tedy „Křesťanka“ a v ČR jich máme 43231. (Všechno nejlepší, Toro! Redakce)

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 17
  • 315
  • 13 293
  • 332 862
  • 2 491 515
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet