5 pravidel, podle kterých nosit pánské džínové kraťasy

autor: | Srp 19, 2021 | Komerce, Móda | 0 komentářů

Views: 66

Mezi nejoblíbenější pánské kousky na letní sezónu patří stoprocentně džínové kraťasy. V poslední době za nimi zaostávají i dříve tak oblíbené chino kraťasy. Jak je ale nosit, abyste v nich dělali parádu i jinde než na pláži? Stačí dodržovat těchto 5 pravidel a budete v džínových kraťasech vypadat dobře i ve městě, na nákupech nebo na párty.

Zvolte správnou délku a střih

Stejně jako kalhoty, také kraťasy vám musí dokonale sedět. Je tedy potřeba vybrat správnou velikost, vhodnou délku a ideální tvar. Pánské kraťasy by nikdy neměly přesahovat kolena, ale zároveň nesmí končit výš než 5 cm nad nimi. Tříčtvrťáky už dávno nejsou v módě a s kratšími šortkami zase budete jinde než na plaveckém stadionu na hřišti působit poněkud nepatřičně.

Hodí se jen pro některé příležitosti

Určitě nemusíme připomínat, že na důležité pracovní schůzky a do společnosti jsou džínové kraťasy naprosto tabu. Pokud tedy nejde o rodinné setkání nebo golf s obchodními partnery v uvolněné atmosféře. A nehodí se samozřejmě ani na jiné formální akce. Stejně tak šortky nenoste v případech, kdy na ně není vhodné počasí. Jsou určeny opravdu jen pro horké dny, jinak vypovídají o nevkusu nositele.

cze pm Cerne panske dzinove kratasy Bolf KG3753A 85719 8

Méně znamená více

Tvrzení, že v jednoduchosti je krása tu platí dvojnásob. S neutrálními a tlumenými barvami zkrátka nikdy nešlápnete vedle. Kraťasy pak nejlépe vypadají v klasických odstínech modré. Zkuste tedy letní světle modrý, případně středně modrý odstín. Nic nezkazíte ani oblíbenou černou, jen mějte na paměti, že vám v ní nejspíš bude horko. A nesmíme zapomenout, že letos se nosí také šedá, která se stala barvou roku.

Vzít si je můžete třeba i do práce, pochopitelně ale jen v případě, že nemáte striktně daný dresscode. Pro tyto příležitosti doporučujeme obléknout džínové šortky k jednobarevnému tričku a vyrazit v nich do víru velkoměsta nebo za zábavou. Pokud k nim obujete minimalistické bílé tenisky, budete za módního guru. Inspiraci najdete třeba na Bolf.cz.

Experimentů se ale bát nemusíte

Na druhou stranu kdy jindy se odvázat než právě v letních měsících. Kalhoty se vzorem palmiček byste si na sebe asi nevzali, ale u kraťasů je extravagance dovolena. Můžou je zdobit kapsy, díry i vyšisované detaily. Jen se potom raději držte při zemi při výběru dalších kousků, bot a doplňků. Nejlepším řešením budou určitě klasická trička a jednoduché bílé tenisky.

Doplňte je polo trikem nebo polokošilí

Pro elegantnější look je jako stvořená kombinace s polo tričkem či polokošilí. Spojení límečku, kvalitního pevného materiálu a decentního zapínání zkrátka dělá divy. Pokud si nejste jistí laděním barev, držte se neutrálních tónů. Jinak si klidně pohrajte s kontrasty nebo naopak různými odstíny jedné barvy.

popelky.cz 3

K tomuto outfitu klidně místo tenisek oblékněte mokasíny, které celý styling ještě pozvednou o úroveň výš.

TIP: Nezapomeňte ani na správný výběr ponožek. Možná se to zdá jako nedůležitý detail, ale opak je pravdou. Nízké varianty skvěle sedí do tenisek nebo slip-on bot a pokud vás baví teenagerovský skater boy look, vezměte si vyšší bílé ponožky¨.

Zpracovala: Katarzyna Gorska

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Markéta je původem z dálného orientu, jakkoli to tak vůbec nezní. Jeho základem je ale skutečně staroindické slovo „mandžárí”, což v překladu znamená „perla”. Tento termín přejali pak Řekové, kde znělo „margarites” a odsud latina, kde ho známe jako „margarita”. To je co, Markétky? Vy naše „perly“. Vaše jméno je nejen krásné, ale starobylé a zcestovalé. A je vás v ČR celých 58008.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 24
  • 344
  • 14 623
  • 335 249
  • 2 488 778
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet