Malování podle čísel udělá vynikající umělkyni z každé ženy!

autor: | Čvc 9, 2020 | Komerce, Rodina a Drobotina | 0 komentářů

Views: 379

Milujete výtvarné umění a již od útlého dětství vášnivě ráda kreslíte a malujete? Přitom ale nedokážete vždy ztvárnit motiv přesně podle vašich představ? Rozhodně si nemusíte zoufat. Určitě existují výtvarné směry, které vám jdou od ruky samy. A pokud chcete dosáhnout skvělých výsledků i v těch, kde si nejste jistá v kramflecích, k perfektnímu výsledku vám pomůže malování podle čísel. Podobně tomu je i v případě, kdy jste se rozhodla s malováním začít, ale pořádně nevíte, jak na to. Kreslení podle čísel je snadné a pomůže vám vytvořit zdánlivě složité malby bez dlouhého studia techniky a kompozice.

Co je malování podle čísel?

Podobné, jako omalovánky. A přece jiné

Zajisté si z dětství pamatujete oblíbené omalovánky, dost možná je už kupujete vlastním dětem. Předkreslené obrázky, v nichž jsou jednotlivé barevné plochy oddělené čarami, bavily alespoň v určitém období života snad každého. Holky i kluci v předškolním i školním věku rádi vybarvují pastelkami či fixy černobílou stranu přesně podle barevné předlohy a snaží se dosáhnout co nejvěrnějšího barevného podání. Pamatujete si, jakou jste mívala radost, když se vám povedlo získat přesně takový odstín pastelky, který odpovídal tomu v omalovánkách? Malování podle čísel je založeno na podobném principu. I tady je dáno, jakou barvu a který odstín na kterém místě obrazu použít. Namísto barevné předlohy a její černobílé kopie je ale u malování podle čísel na plátno použit jiný model výchozí šablony.

"Malování podle čísel - plátno s kelímky barev".

Šablona přímo na malířském plátně

Při malování podle čísel budete mít k dispozici malířské plátno, na němž jsou vyznačeny různé plošky. Ke každé z nich je přiřazeno jedno konkrétní číslo. Při tvoření tedy nesledujete žádný vzor položený vedle vznikajícího obrazu; návod je přímo jeho součástí. Každé z čísel, kterými jsou označeny jednotlivé části motivu, přitom odpovídá jediné konkrétní barvě. Přesně tou je třeba celou ohraničenou oblast dokonale vyplnit. Samozřejmě čím pečlivěji budete pracovat, tím kvalitnější bude výsledek. Podobně jako u výše zmiňovaných dětských omalovánek je velice důležitá přesnost; snažte se nepřetahovat a zároveň dostat barvu opravdu až k samotné hranici každé jednotlivé zóny.

Proč vyzkoušet malování podle čísel?

Malování podle čísel zvládne úplně každý. A rozhodně se nemusí jednat o žádné jednoduché motivy. Naopak. Směle se můžete pustit i do děl nejvýznamnějších a nejuznávanějších renesančních mistrů. Myslíte si, že to nikdy nezvládnete? Opak je pravdou. Když malujeme podle čísel, k dosažení naprosto perfektního výsledku stačí jen pečlivost a trpělivost. Namísto toho, abyste se pro reprodukci některého z van Goghových obrazů vydala do specializované prodejny, zvládnete si ji namalovat sama. A bez ohledu na to, zda jste talentovaná umělkyně nebo zcela múzou nepolíbená, bude se moci výsledkem své práce hrdě chlubit rodině i přátelům a známým. Dost možná ani nebudou chtít uvěřit, že autorkou nádherného a světoznámého díla jste právě vy.

 "Malování podle čísel - žena u stojanu"

Co budete k malování podle čísel potřebovat?

Kromě již zmíněného plátna s předpřipravenou šablonou budete při tvorbě potřebovat barvy a štětce. A jelikož budete stejně jako nejvýznamnější umělci malovat na plátno, bude se vám zaručeně hodit také malířský stojan. Sice to možná zvládnete i bez něj, ale chcete-li mít z práce maximální možný požitek, rozhodně byste si ho měla pořídit. Budete si při malování připadat jako opravdový profesionální umělec a vaše radost z toho, jak pod vašima rukama postupně vzniká překrásný motiv, bude ještě větší. Co se barev týče, nemusíte se bát, zda se vám povede vystihnout přesně ten pravý odstín. Při malování podle čísel se používají sety barev dodané společně s plátnem. Jsou připraveny tak, aby jednotlivé tóny naprosto věrně vystihovaly předlohu. Každá jednotlivá barva je označena číslem, které koresponduje s některými z dílků šablony. Stačí je správně navzájem přiřadit.

Nabídka e-shopu je široká. Zaručeně v ní najdete obraz, po kterém vaše srdce touží

Obraz k malování podle čísel si můžete objednat z pohodlí domova přes internet. Nabídka e-shopu je rozsáhlá a zaručeně v ní najdete přesně takový, který zcela odpovídá vašim představám. Pro snazší orientaci v sortimentu jsou jednotlivá plátna tematicky zařazena. Je jen na vás, zda si vyberete některý z obrazů květin a rostlin, přírody, zátiší nebo krajinku. K dispozici vám jsou ale i portréty lidí a významných osobností, abstraktní obrazy či pop-art. Na své si přijdou milovnice zvířat, dopravních prostředků, tance a hudby i zapřisáhlé romantičky. Moderní ženy si dost možná vyberou některý z obrazů s tematikou jídla a pití. A pokud patříte mezi ty, které se rády řídí podle horoskopu, jsou tu pro vás skvěle stylizované motivy zvěrokruhu. Milovnice cestování a architektury zase ocení obrazy měst, zajímavých staveb a dalších překrásných míst. Opomenuta nejsou ani již zmiňovaná díla starých mistrů a tradiční náboženské obrazy. A zastoupeny jsou také dětské motivy, sety a v dnešní době velice populární mandaly a ornamenty. V nabídce e-shopu najdete dohromady více než 2000 různých motivů. Bez ohledu na to, čím se zabýváte a jaké jsou vaše záliby a preference, tu zaručeně najdete to pravé ořechové.

"Malování podle čísel - plachetnice v západu slunce"

Na své si přijdou začátečníci i pokročilí

V nabídce e-shopu najdete výhradně produkty českého výrobce. Pro větší přehlednost si je můžete nechat setřídit dle náročnosti a rozměru. Velmi snadné obrazy jsou vhodné pro ty, které s malováním podle čísel teprve začínají a chtějí si ověřit, jaké jsou jejich schopnosti, případně zda je tento koníček bude opravdu bavit. Po složitých motivech zase sáhnou zkušenější malíři, kteří již nějaký ten obraz podle čísel namalovali, případně absolvovali výtvarnou průpravu nebo delší dobu ve volném čase malují a kreslí. A mezi těmito dvěma úrovněmi leží ještě další tři. Nepochybně se vám podaří zvolit tu, která odpovídá vašim schopnostem, časovým možnostem a úsilí, které jste ochotna dosažení výsledku věnovat. Stejně tak je důležitý i rozměr obrazu; u většího plátna počítejte s tím, že vám malování zabere výrazně delší dobu než u malého obrázku.

Obraz podle vaší fotografie je zárukou naprosté originality

Pokud jste již malování podle čísel propadla a namalovala všechny dostupné motivy, které jsou vám blízké, můžete se vydat vlastní cestou. Stejně tak i když vás nabídka e-shopu dostatečně neoslovila. A není nutné, abyste se pokoušela pracně a zdlouhavě přenést na plátno vlastní návrh a míchala jednotlivé barvy. Nemusíte se nijak omezovat; pro malování podle čísel lze snadno a rychle získat libovolný motiv přesně podle vašich představ. Fantazii se meze rozhodně nekladou. Jedinou podmínkou je, abyste byla schopna dodat fotografii nebo obrázek, který si přejete malovat na plátno podle čísel. Tuto cestu obvykle volí pokročilé malířky, které se chtějí posunout o úroveň víš a dodat svým výtvorům opravdovou originalitu; není ale uzavřena ani těm, které teprve začínají.

"Malování podle vlastní fotografie - jorkšír"

Co je třeba udělat, abyste mohla namalovat podle čísel svůj vlastní svět?

Nejprve si vyberte fotografii, do jejíhož ztvárnění v barvách se chcete pustit. Berte přitom v potaz, že se jejímu malování podle čísel zaručeně budete věnovat pěknou řádku hodin. Vyberte proto snímek zachycují některý z významných a důležitých okamžiků vašeho života nebo portrét někoho, koho máte opravdu ráda. Může jít třeba o fotografii z vašeho svatebního dne, rodinnou fotografii, tvář partnera nebo vašich dětí, rodičů či nejlepší kamarádky. Takový obraz může být i skvělým dárkem pro blízkou osobu k narozeninám, k vánocům nebo některému výročí. Výbornou volbou je i fotka ze svatební cesty, rodinné dovolené či výletu na dokonale malebné nebo exotické místo. Stejně tak vás může těšit malování vašeho motocyklu, plachetnice, případně chaty či vysněného domu, který se vám opravdu podařilo získat. Nikdy nezklamou ani kulturní památky, působivě zachycené přírodní scenérie, domácí mazlíčci a divoká zvířata. Rozhodně by se mělo jednat o takovou fotografii, která ve vás vyvolává pocity štěstí a pohody. Snímek by ve vás měl probouzet chuť tvořit a hrát si. Pokud se během malování podle čísel na plátno budete těšit, až si obraz podle vlastní fotografie pověsíte na dobře viditelné místo na zeď v obývacím pokoji či v ložnici, vybrala jste opravdu dobře.

Co vše si můžete při objednávce obrazu podle vlastní fotografie zvolit?

Nejen, že si sama přesně definujete, co na obrazu bude. Na výběr je i několik různých rozměrů obrazu. Tady je vždy dobré zvážit, zda bude v konkrétním případě vhodné velké nebo naopak menší plátno. U skupinek a fotografií s mnoha detaily je ideální první varianta, u portrétů ta druhá. Od vašeho přání se odvíjí i to, zda bude plátno napnuté na rám.

Jak objednat obraz podle vlastní fotografie?

Prvním krokem je samozřejmě vybrání snímku, který budete s radostí malovat. Jakmile ho najdete, je zapotřebí nahrát ho v e-shopu. Poté nastavte, jaké má mít plátno rozměry a jestli si přejete provést jeho rámování. Objeví-li se při nahrávání fotografie problém, lze ji zaslat i e-mailem. Do poznámky můžete v průběhu objednávky uvést speciální požadavky, například na oříznutí fotografie. Po dokončení obdržíte návrh šablony ke schválení a nebudete-li spokojena, budou vám zdarma připraveny ještě další dvě alternativy.

Po odsouhlasení začnou práce na vašem plátně a během několika dnů se vesele pustíte do malování.

Zpracovala: Placla

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v RYBÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Původ jména Jakub najdeme v hebrejštině. Jeho dědečkem je prastaré jméno Jahagóbh (Jákob), které v překladu znamená „ten, kdo se drží za patu“, což je ve smyslu „druhorozený“. Stejně dopadl i biblický Jákob, který se při porodu „držel za patu“ svého bratra Ezaua. V ČR je 86231 Jakubů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 77
  • 297
  • 13 229
  • 332 612
  • 2 491 872
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet