Views: 1576

Mám na vás ráda, že se nezbýváte omáčkou a nezdržujete popisováním pocitů tam, kde je třeba racionální vysvětlení a popsání situace. Váš prakticky pohled na věc i pevný postoj je často nenahraditelný.

 

Zvykla jsem si i na to, že když říkáte vtip, nebudete se na konci něho lámat v pase, takže musím opravdu poslouchat, aby mi ta chvilka neutekla.

 

3505MzQ.jpg

Kozoroh je takový Frigo.

Kamenná tvář. To neznamená, že by se neuměl zasmát, to ano a úsměv Kozoroha je často jako taková odměna. A zpravidla sladká. I když v žádném případě ne, přeslazená. Na ňuňání si Kozoroh nepotrpí a nebude se k nám vinout jako břečťan. Spíše si drží odstup.

 

Pokud si získáme důvěru Kozoroha, bude to jednak za dlouho, a jednak na dlouho. Pokud ji ztratíme, dá nám to  patřičně sežrat.

 

Okouzlující model Kozoroha „protože jsem to řekl“. Kozoroh je jedno z nejpevnějších znamení zodiaku. Jeho pohled je tvrdý a zkoumavý. Věci hodnotí na základě zkušeností. Umí se poučit i z chyb, které neudělal.

Pokud jste jeho přítel, bude za vámi stát tak pevně, jako skála.

Nepřátele likviduje napořád.

 

KOZOROH a :

 

Kozoroh – Občas nevědí, který má ustoupit, a občas jsou jako kus žuly vedle kusu mramoru. Jsou to ale dvě horniny, takže pokud se povede spolupracovat, jen málokdo je trhne v pevnosti svazku. Jsou dostatečně rozumní, aby věděli, co po sobě nemohou žádat.

 

Vodnář – Pro zemitého a tvrdého Kozoroha může být Vodnář tak trochu šílenec, kterému není nic svaté. Jeho vyprávění ho ale baví. Jeho životní styl ho vytáčí. Na druhou stranu, dokáže Vodnář Kozoroha vyvést z občasné šedi. Obecně pokládá Kozoroh Vodnáře za nestřídmého a vyčítá mu, že si neumí odříkat. Jakmile začne Kozoroh Vodnáři udávat pravidla a omezení, Vodnář zdrhne.

 

Ryba – Na Rybu pohlíží Kozoroh skoro mateřsky. Je přesvědčen, že není schopna samostatné existence bez dohledu. Je po dle něho neskutečně, nepraktická, zcela zaměřená na jiné cíle. Často má pocit, že Ryba říká věci, které jsou nedůležité na úkor věcné debaty. Pokud spolu žijí, je to zvláštní spojení malíře a jeho palety.

 

Skopec (Beran) – Kozoroh má Berana za pruďase, který u ničeho nevydrží, což ho strašně vytáčí. Má dojem,  že jestli mu nedá roubík, nenechá ho dokončit větu. Obdivuje jeho nevyčerpatelnou energii. Pokud spolu žijí, není dne, kdy by Skopec neřekl něco, za co by ho Kozoroh rád a ochotně, minimálně třikrát denně  inzultoval.

 

Býk – Jde o dvě zemitá a velice tvrdá a pevná znamení. Existuje riziko, že po delší době se budou ve vztahu buďto nudit, nebo se nedokáží shodnout, pro neochotu ustoupit. Korozoh hodnotí Býka jako spolehlivého, podobně zaměřeného a zodpovědného. Často ovšem postrádá vztah náboj a jiskru.

 

Blíženec – Málokterý Kozoroh pochopí jednání a podstatu Blížence. Často ho přímo strašně rozčiluje. Pochybuje, že může fungovat jako samostatná jednotka, protože je snad nesvéprávný. Z jeho pohledu jsou jeho myšlenky splašené stádo motýlů. Přímo ho drtí, jak Blíženec neustále potřebuje něco rozebírat, komunikovat. Kozoroh Blížence okřikuje, následně Blíženec křičí. Jestli by s ním žil? No, spíš jestli by Blíženec žil s Kozorohem. Pokud ano, nechá Kozoroh Blížence mlčky vykecat, a pak mu řekne něco, co komprimuje do jedné holé věty.

 

Rak – Kozoroh není výrazný cíťa, a tak má často pocit, že Rak své emoce přehrává. Je to podle něho plakánek, který je málo statečný. Když Rak Kozoroha neutopí v slzách, a je-li Rak žena, klidně se občas vezmou. Rak totiž umí být také roztomilý a miloučký. Často ale Kozoroh nestačí Rakovi v emocích a ventilování citů. Bývá Rakem obviňován z nedostatku lásky.

 

Lev – Podle Kozoroha Lev moc mluví o sobě a moc si o sobě myslí. Vadí mu nezodpovědnost a dle něho často nemístný a optimismus. Z druhé strany tyto vlastnosti obdivuje. Stavá se, že je to spíše Lev, kdo ze vztahu s Kozorohem odchází, protože mu prostě chybí parťák. Hodně vztahů Lev – Kozoroh, ale dlouhodobě funguje.

 

Panna – Podle Kozoroha, je Panna smysluplná, kultivovaná a analytická. Je chytrá, což ho přitahuje. Jen to u nich doma může občas vypadat jako na školení. Pokud se ti dva rozchází, je to proto, že si už nemají co říct, že jim chybí impulsy.

 

Váhy – Váha Kozorohu hlavně nepřekáží a nerozčiluje ho. Její umělecká podstata mu dokonce  imponuje. Klidně si Váhu vezme, pokud jí nevadí, že Kozoroh není schopen naplno vracet její jemnocit. Váha si ale umí Kozoroží praktičnosti vážit, pokud jí Kozoroh neomezuje.

 

Štír –  Z kraje Kozoroha Štír strašně přitahuje. Vždy je ale ve střehu. Nevěří mu, přesto ho velice zajímá. Kozoroh je hloubavý, a tak je často vztah založen na tom, že Štír se snaží Kozoroha rozpálit, a Kozoroh Štíra prohlédnout. Kozoroh si často myslí, že mu Štír lže. Sex se Štírem je pro Kozoroha jako adrenalinový sport. Láká.

 

Střelec – Střelec působí na Kozoroha často jako bodlák. Hledá důvod, proč masochisticky lézt do vztahu s někým, kdo ho dneska stihnul šestkrát urazit a dvakrát namíchnout. Přes to to dělá a poměrně často.

 

Za chvíli Vodnáři

 

Míša K.

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Markéta je původem z dálného orientu, jakkoli to tak vůbec nezní. Jeho základem je ale skutečně staroindické slovo „mandžárí”, což v překladu znamená „perla”. Tento termín přejali pak Řekové, kde znělo „margarites” a odsud latina, kde ho známe jako „margarita”. To je co, Markétky? Vy naše „perly“. Vaše jméno je nejen krásné, ale starobylé a zcestovalé. A je vás v ČR celých 58008.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 16
  • 344
  • 14 615
  • 335 241
  • 2 488 770
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet