Magie

Škaredá? Ani náhodou!

Ale jasně, “jaký si to uděláš, takový máš”, a pokud kdokoli chce, může dnešnímu dni říkat klidně škaredý. Já bych to s ohledem na programy, o kterých víme své, ale rozhodně nedělala. Ani není důvod. Tedy historicky ne. Ono totiž kdo ví, jak to s tím Jidášem vlastně bylo. Když bychom téma zrady a zaprodání přítele dneska přeskočili, a podívali se do historie hlouběji, našli bychom jen ženy umouněné od popela, vysmáté a hledající domácí skřítky za účelem družby.

Dnes se totiž hospodyňky věnovaly úklidu kamen, což mělo souvislost s ohněm a domácím krbem.

 

A nejen to.

 

Pod kamny totiž bydlí celá řada skřítků, včetně Domovníka, o kterém jsme loni psali. No a oheň je také živlem očistným, posilujícím a z pohledu našich předků i životadárným.

 

Celé období před Ostarové je věnované přípravě na nový život, jinými slovy na obnovu života a ten prostupuje nejen přírodou, ale také domovy a jejich obyvateli včetně domácích ochranných entit. wink

 

 

23771MjU.jpg

 

 

Ohni se prostě věnovala velká pozornost.

 

 

No a jak byly ty hospodyňky dnes zanořené pod kamny a jak se věnovaly všemu kolem topení, logicky byly i umouněné od sazí a popela.

 

A tak, aby to nevypadalo, že se mračí, nebo aby se snad nemračily doopravdy, chodily navečer navzájem na návštěvu a s drobným dárkem si nosily úsměv.

 

Jednoduše se snažily jedna druhou rozesmát.

 

 

To je vedle starostí o ohniště i hlavní rituál dnešního dne.

 

 

Pokud byste chtěly i nějaký opravdický, drobný rituál, pak dejte nějakou dobrotu pod kamna, nebo třeba ke sporáku.

 

 

To abyste si na příští rok naklonily domácí skřítky a také Domovníčka, který se vám pak postará o hezkou energii v domě a pomůže s úklidem.

 

 

23772MzF.jpg

 

 

 

Věřilo se, že dobře naladěný Domovníček “přidrží košťátko a s prachem na lopatku pomůže”.

 

 

A pak, že “škaredá středa”!

 

 

Michaela Kudláčková


Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

Hodnocení k článku

Komentáře - Napsat soukromou zprávu ZDE

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com