Jak poslouží Crowley Tarot coby terapeutický pomocník?

autor: | Dub 20, 2021 | Magie | 3 komentáře(ů)

Views: 1251

Tento text se může hodit nejen žákyňkám tarotové školy, ale řekla bych, že komukoli, kdo Crowley Thovtův tarot vlastní. Osobně ho pokládám za jednu nejsilnějších a efektivních pomůcek jak nahlédnout do věcí, které se ještě nestaly, jak se podívat co si druhý člověk myslí, nebo co plánuje, nebo na zdraví a já na tento téměř dva tisíce let starý magický předmět nedám dopustit. On je ale i mnohými psychology vyhledávaná terapeutická pomůcka.

1671Mjl.jpgAelister Crowley byl pokládán obecně za černého mága.

Nemám takové termíny ráda, protože černá a bílá v magii je hodně sporná věc. A i kdyby byli pan Crowley a jeho žačka Frieda Harris, která tarotu dala grafickou a naprosto neuvěřitelně trefnou podobu, třeba fialoví, vytvořili, nebo spíše vrátili do života něco, co má sílu, jaká se nevidí.

Nic ale, co  by bylo schopno existence, samo o sobě.

Bez člověka, rukou a mysli, která s tím pracuje jde jen a pouze o silnou věc. Teprve použitím z ní děláme věc špatnou, nebo dobrou.

A ano, v rukách „černých“ lze tarotem i ublížit.

Stejně, jako lze jeho energii dobře a efektivně využít pro dobro druhých, pro pomoc a radu.

Je to jako se silným autem, nebo nějakým jiným, silným předmětem. V rukách hlupáka, je tím nebezpečnější, čím je silnější.

Možnosti jsou obrovské.

Každý, kdo kdy prošel tarotovou školou potvrdí, že když se zkraje 22 dnů povinně seznamoval s velkou arkánou, měnil se podle karty, kterou měl, aniž by si to přál. Je to nutné, protože jen tak se karty stanou součástí toho, kdo z nich později čte. Čte totiž skrze vlastní pocity. Musí vědět, jak karta působí na něho, protože on je prostředník.

Tarotem lze dobře nahlédnout do budoucnosti, protože všechno je pro tarot TEĎ. 

Tedy, pokud se položí otázka: Co se stane, když udělám tohle – odpovědí je událost, která hovoří jakoby se to už stalo. Tedy čte následek. Lze se tak pomocí otázek a odpovědí rozhodnout, jak jednat, aby efekt byl co nejlepší.

Tarot je i výborný diagnostický prostředek.

Přesto, i když se neplete, nenahradí lékaře. Může ale dopomoci k návštěvě lékaře ve chvíli, když by to dotyčný třeba ještě neudělal a tak lze hodně věcem předejít včas.

Tarot je i psycholog a terapeut.

A není to nic nového, mnoho psychologů používá tarot jako pomůcku. A vy můžete také.

Pro tento účel se používá většinou velká arkána, která má největší sílu a je jakýmsi tahounem každého výkladu.

Pokud budete chtít, můžete si to vyzkoušet. Vyberu ty nejdůležitější a nejužívanější karty a jejich použití.

Nejčastěji se příslušná karta dává za zrcadlo.

Jednak se násobí její síla, a jednak je přítomna pokaždé, když člověk pohlédne sám na sebe. V odrazu tak uvidí sebe vedle příslušné karty. Pomyslně ho to s povahou karty spojí.

Velmi efektivně, věřte mi!!

Tarot jako psycholog

MÁG – Pokud potřebujete nestranný pohled. Jestli chcete skutečně diplomatický postup, z něhož vyjde prospěch pro obě strany. Pokud nechcete věci uspěchat a maximálně přispět k dohodě. Jestli se bojíte, že byste nebyli schopni dostatečného nadhledu.

VELEKNĚŽKA –  Jestli potřebujete v nějaké situaci posílit intuici a vhled. Karta je obrazem Bohyně Isis, která vynikala intuicí, schopností hledět do budoucna a také chladným kalkulem, který měl ale velký význam do budoucna. Po té, co její manžel Osiris byl rozčtvrcen a jeho tělo poházeno po Egyptě, ona ho poskládala, pomocí kříže Ankh (nilský kříž) ho oživila, aby mohla ještě otěhotnět. Bylo to důležité. Věděla, že z jejich spojení se narodí dokonalá bytost. A narodila. Alespoň pro Egypťany. Byl to bůh Horus. Dokonalý, spravedlivý, téměř všemocný. V něm se spojily vlastnosti obou. Isidy i Osirida.

VELEKNĚZ – Jestli máte dojem, že jste málo důslední, že potřebujete znát věci v jejich celkovém obrazu, jestli chcete dotáhnout něco do konce, a neohlížet se na společnost, či jiná dogmata, Velekněz je dogma. Je to bůh a není větší autority. Bůh Osiris.

HIEROS GAMOS (zamilovaní) – Hieros gamos znamená v překladu : „Duchovní svatba“ Velmi často a velmi mylně, bývá tahle karta prezentována jako spojení muže a ženy. Má ale mnohem širší záběr. Znamená lidskou společnost a přijetí do ní bez ohledu na rozdíly. Všimněte si, že na kartě jsou protipóly, které se snoubí. Takže za zrcadlo těm, kteří si nevěří. Kteří mají dojem, že je lidé nepřijmou pro jejich odlišnost či handicap. Pro ty, kteří trpí samotou a postrádají přátele. Těm, kteří shání práci, kolektiv a podobně.

VŮZ –  Jestli chcete dát věci do pohybu, jestli se chcete odstěhovat a nemáte odvahu udělat první krok. Jestli chcete jakkoli urychlit své jednání svá rozhodnutí. Jestli vám chybí motor začít.

SÍLA  – Hodí se pro lidi, kteří trpí třeba únavovým syndromem a podobně. V kartě je obrovské množství energie. Je horká a sluneční. Znamená víru v sebe, jistotu, že na to mám. Že jsem silný a neporazitelný. JÁ CHCI! Ne nadarmo má číslo 11 tedy dvě slunce.

1672MTk.jpg

UMĚNÍ – Chcete se pokusit sloučit zdánlivě neslučitelné? Chcete dohodu? Toužíte něco spojit a najít řešení ve věcech, které si na první pohled odporují. Chcete dosáhnout jednání ve věci, která má hodně pro i proti a vyjít s nějakým šalamounským nápadem? Zkuste UMĚNÍ a dobře se podívejte, co dělá osoba na obrázku. Míchá oheň s vodou. Že to nejde? Ona to dokázala!

ĎÁBEL –  Může být dobrým pomocníkem tam, kde není pokušitelem k nekalosti. Totiž, jeho energie není jen o nabídce nelegálního či jednoduchého, ale také nepříliš košér postupu. Jeho moc je v silném sexuálním náboji a také ve schopnosti podívat se na věci s nadhledem. Neřešit, nepropadat se, umět se zasmát situaci či sám sobě.

Je to Satyr, a jako takový umí znevážit i sám sebe. Svůj problém i svého nepřítele. A to je mnohdy velice potřebná vlastnost a ne každý je jí schopen. Ten, kdo pracuje s Ďáblem v jeho satirické podobě, je daleko od pocitu marnosti a letargie. Nemá deprese, nenaříká, nevrací se, nebabrá se v neúspěchu. Je to velmi používaná karta.

LUNA – Chcete více citu? Prožitku, hloubky, či tvůrčí invenci a fantazii? Přijde vám, že jste citově vychladli? Zkuste Lunu, ale ne na dlouho! Později odklání od reálu a svádí k přílišnému snění. Tvoří iluze.

SLUNCE – Potřebujete megadávku optimismu a tepla do duše? Chcete uspět ve společnosti a zazářit? Nevěříte si? Máte dojem, že jste šedá myška, která nedokáže upoutat? Potřebujete dodat sebevědomí? Jste věčný škarohlíd, který se bojí zítřka? Dejte si za zrcadlo Slunce a uvidíte, že vás naučí, co je vlastní hodnota. Pochopíte, že máte velkou cenu, a že jste platným článkem společnosti. Naučí vás se nestydět a věřit v sebe. Prosadí vás. Naučí vás zářit a hřát.

BLÁZEN – Nic a všechno. To je Blázen. Stojí zcela samostatně, protože má nulovou hodnotu. A nula je stejně dobře všechno, jako nic. (od nuly k nule). Začít od nuly. Jít od začátku. Vykročit, nebo ukončit něco proto, aby to uvolnilo místo něčemu zcela novému. Je to Dionýsos. Bůh vína, opojení, stavu bez tíže. Blázen pomáhá vidět v konci nový začátek, a to může být velký zvrat v některých životních situacích. A při tom, jde jen o úhel pohledu. Blázen vám ho ukáže.

anotace 27

Přeji vám všem krásný den a stálé zdraví! 💖

Michaela Kudláčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
3 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Midian Poet
Midian Poet
11.12.2022 09:00

Ahoj, velmi důležitý článek a přišel v ideální době, díky za něj ! smile Potřeboval jsem nový pohled na ,,Zamilované” , poskytla jsi mi ho. Knihy jsou knihy, ale jiný úhel pohledu občas pomůže.smile
Měj se hezky Luboš

Bosorka
Bosorka
20.04.2021 12:46

Moc šikovný článek, díky! smile

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ilja je, ač se to nezdá, původem z hebrejštiny. Jeho původní podoba je Elí-jjáhu, což znamenalo „Bůj je můj pán“. Do Ruska, kde je obvyklejší, doputovalo jméno přes Řecko, kde znělo jako Elías a odsud pak v podobě Ijla i k nám. Význam mu ale zůstal stejný. „Bůh je můj pán“. V ČR je 591 nositelů tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 8
  • 286
  • 13 820
  • 333 922
  • 2 490 358
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet